• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Jaromír Jágr: „Návrat nechystám, ale ani nevylučuji“. Věří, že se tým Rytířů v extralize zvedne

Jaromír Jágr znovu trénuje. Padesátiletý majitel kladenského extraligového klubu a zároveň jeho útočník naskočil do přípravy během reprezentační přestávky. V dosavadním ročníku nejvyšší soutěže přitom ještě neodehrál ani minutu. Návrat do zápasů ale zatím nechystá.

02:27

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 01:47

Nepotřebné věci nevyhazujte, odneste je do re-use pointů. Někdo jiný je ocení

Máte doma věci, na které se vám jen práší, ale někdo jiný by je ještě mohl využít? Řešením je re-use point. Hlavní město Praha teď znovu rozšiřuje síť těchto míst a nedávno otevřela další, v pořadí už páté. Najdete ho v areálu sběrného dvora ve Kbelích v Jilemnické ulici.

Před dvěma dny 02:11

Představení nové koncepce budoucí podoby oppida Závist. S předešlými návrhy nesouhlasily tisce lidí

Archelogové i architekt Josef Pleskot dnes večer představí nový návrh budoucí podoby keltského oppida Závist nedaleko Prahy. K upravenému projektu Zpřítomnění se tak v prostorách výzkumného centra ELI v Dolních Břežanech může v 18 hodin vyjádřit i veřejnost. A to už poněkolikáté. Podrobnosti přidává redaktorka Karolína Burdová.

Před čtyřmi dny 02:22

Rozsvícený vánoční strom potěšil i obyvatele a návštěvníky Zooparku v Zelčíně na Mělnicku

Zoopark Zelčín na Mělnicku, zaměřený především na chov domácích hospodářských zvířata, je rozlohou největší svého druhu u nás. Na sobotní odpoledne tam připravili program, který v podvečer vyvrcholil rozsvícením vánočního stromu.

Před čtyřmi dny 02:40

Obyvatelé Sedlčan vytvořili nový český rekord - 297 lidí s koledou na jednom místě

Adventní čas zahájily Sedlčany novým českým rekordem. Jeho zadání znělo - nejvíc lidí s koledou na jednom místě. Mohli jí přinést k vánočnímu stromu na papíře, ve zpěvníku, nebo třeba na hudebním nosiči.

Před týdnem 01:42

Technická dominanta pražské Výtoně do 5 let změní podobu. 120 let starý most nahradí 3 oblouky

Železniční most v Praze pod Vyšehradem dostane novou podobu. Tři ocelové oblouky už přes 120 let dominují Výtoni a jsou kulturní památkou. Zároveň jde o jediné přemostění Vltavy na trati mezi hlavním a smíchovským nádražím, odkud vlaky pokračují třeba do Berouna nebo Hostivice. Konstrukce je ve špatném stavu a navíc nedostačuje svou kapacitou dopravnímu vytížení úseku. Jak zjistila reportérka Zuzka Roudnická, nový most bude trojkolejný.

Před týdnem 07:08

Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále. Slavnostní otevření se plánuje v roce 2023

Letošní hlavní projekt města Dobříše právě finišuje a kompletně zrekonstruované náměstí Komenského v centru prý změní tvář celého města. Se starostou města Dobříše Pavlem Svobodou probrala detaily projektu moderátorka Jitka Lukešová.

Před týdnem 02:10

Před 60 lety poprvé vyjela do pražských ulic legendární tramvaj Tatra T3

Přesně před 60 lety uvedl Dopravní podnik hl. m. Prahy poprvé do provozu legendární tramvaj Tatra typ T3. Ta brázdí, byť s technickými úpravami a v omezeném množství, dodnes nejen pražské ulice. V roce 1962 byly zaoblené vozy T3 s inovativními podvozky designovou i technickou revolucí v provozu městské hromadné dopravy.

Před týdnem 03:30

V Máslovicích bude betlém vyrobený z másla vystavený od adventu až do konce ledna

Už po dvaadvacáté se v sobotu sjelo do Máslovic na 30 zájemců ze středních Čech, aby vyrobili figurky z másla. Od roku 2000 se totiž tradičně v obci, ležící asi 7 km od severního okraje Prahy, vyrábí v Máslovicích betlém právě z másla.

Před týdnem 02:04

Bude Kladno bez heren a kasin? Rozhodnout by mohlo referendum

Iniciativa Kladno bez hazardu dlouhodobě usiluje o zrušení kasin a heren na území největšího středočeského města. Vyhlášení referenda, ve kterém by lidé mohli o hazardu sami rozhodnout, ale podle ní kladenský magistrát záměrně zdržuje. Iniciativa proto na něj podala žalobu. Vedení města obvinění odmítá, podle něj jsou v petici chyby.

Před 2 týdny 01:48

Slůňata Lakuna a Amalee začínají den v Zoo Praha veterinárním tréninkem. Připraví je na prohlídky

Porada chovatelů, úklid, kontrola zvířat a pravidelný veterinární trénink, tak vypadá ráno v pavilonu slonů v Zoo Praha. Trénovaní se týká zejména dvou nejmladších členů stáda – slůňat Lakuny a Amalee.