Czeching
3. září 2018

Poslechněte si podcast: Jaro v Czechingu 2018: Nejlepší věc na hraní je kafe na benzince ve tři ráno

Jaro Korbel překvapil minulý rok svou debutovou deskou Eternalism. Aktuálně si se svou kapelou Jaro vysloužil nominaci v hudebně exportním projektu Czeching Radia Wave. 25. září vystoupí společně s dalšími nominovanými na akci Czeching Showcase v klubu MeetFactory.

10:14

Czeching

Vydává: Český rozhlas

Czeching je hudebně exportní projekt, jehož prostřednictvím stanice Českého rozhlasu pro mladé Radio Wave podporuje nadějné progresivní kapely v jejich snaze prorazit na zahraniční pódia, ale především do evropského éteru a k posluchačům evropských rádií.

Web

16. září 2022 04:03

Šestnácté narozeniny Radia Wave: Známe vítěze hudebně exportního projektu Czeching

Radio Wave v klubu Fuchs2 na pražské Štvanici oslavilo šestnácté narozeniny a také vyhlásilo vítěze exportní soutěže Czeching. Součástí nabitého line-upu o dvou stagích byly i koncerty čtveřice umělců nominovaných v soutěži – kapely Méta Monde, hudebnice Miss Petty, tanečního kouzelníka Ventolina a zpěvačky Aiko.

1. září 2022 10:18

Ventolin v Czechingu 2022: Je potřeba strhnout lidi. Na koncertě se máme potkat a něco si zažít

Ventolin si svůj DJský pseudonym vypůjčil od inhalátoru tlumícího potíže s dýcháním. Ten pravděpodobně budete potřebovat, pokud se dostavíte na jeden z jeho legendárních koncertů. Kromě klubů a festivalových kotlů ale David Doubek alias Ventolin plní pravidelně i vysokoškolské učebny – v civilním životě je totiž univerzitním profesorem. Hudebník a kulturní antropolog, který loni vydal své třetí řadové album Dneska se vyčasilo, letos patří mezi nominované Czechingu 2022.

25. srpen 2022 10:22

Miss Petty v Czechingu 2022: Nejdůležitější je propojování s lidmi. Nervózní bývám prvních pět minut

Z drag queen v královnu českého hyperpopu. David Daniel aka Miss Petty tvoří futuristický taneční pop, který zábavnou formou pojímá témata, jako jsou body pozitivita, bourání stereotypů a aktivismus v boji za práva LGBTQ+ lidí u nás. Letos patří mezi nominované Czechingu 2022 – v rozhovoru s ním se dozvíte, která z četných rolí, do nichž se v rámci vlastní tvorby staví, mu jde nejvíc od ruky, nebo jaké rozdíly vnímá mezi klasickou drag show s lip syncem a svou koncertní show.

18. srpen 2022 07:40

Aiko v Czechingu 2022: Chci, aby se posluchač cítil jako hlavní hrdina. Nová deska bude tvrdší

Aiko, jednu z nejvýraznějších mladých českých zpěvaček, formovala různá kulturní prostředí a na její hudebně i vizuálně pestré tvorbě je to znát. Atmosférický sound, hypnotický hlas, euforické refrény, bohaté popové aranže a výrazně stylizované videoklipy – to všechno odhodlaná zpěvačka a songwriterka představuje. Aktuálně má venku čerstvý singl Restless, připravuje novou desku a v rozhovoru prozradila třeba to, v jakých situacích je nejvíce kreativní.

11. srpen 2022 09:29

Méta Monde v Czechingu 2022: Kytaru už asi neuvidíte. Snažíme se víc dostat do virtuality

Jakub Baierl a Roman Gordienko ze synthpopového dua Méta Monde byli dříve kolegové v IT firmě – až potom kapelní spoluhráči. Letos patří mezi nominované Czechingu 2022, v rozhovoru s nimi se ale dozvíte, že chybělo málo a společně by se místo konceptuálně laděného hudebního projektu Méta Monde realizovali třeba v rámci provozování vlastního baru.

1. srpen 2022 04:16

Czeching 2022 zná své nominované, vítěz vyrazí na showcasový festival Eurosonic do Nizozemska

Letošní ročník Czechingu nabídne pestrou škálu interpretů – od výrazné mladé zpěvačky Aiko, přes synthpopové duo Méta Monde, drag queen a královnu hyperpopu Miss Petty až po hudebníka a DJe Ventolina. Vítěz hudebně exportního projektu Radia Wave, kterého vybere mezinárodní odborná porota sestávající z hudebních kritiků, producentů i manažerů, bude znám již 15. září. Poté se představí na největším showcasovém festivalu Eurosonic Noorderslag v Nizozemsku.

6. září 2021 05:23

Czeching 2021 vyhrála zpěvačka Amelie Siba. Finalisty ocenil zaplněný Fuchs2 i mezinárodní porota

Devátý ročník exportního projektu Czeching vyvrcholil slavnostním vyhlášením v klubu Fuchs2. U mezinárodní poroty složené ze zástupců festivalů a rádií nejvíc uspěla písničkářka Amelie Siba, která díky tomu příští rok vyrazí na největší evropský showcaseový festival Eurosonic Noorderslaag.

30. srpen 2021 06:50

Giudi v Czechingu 2021: Hudba je pro mě tak trochu jako terapie. Tvořím, když město spí

Zpěvačka Giudi ve své hudbě kombinuje futuristickou elektroniku s potemnělou melancholií i popovými refrény. Letos se účastní Czechingu, který představuje české interprety v zahraničí, a úspěšně dokazuje, že její nahrávky překonávají limity audiovizuální performance. „Přišlo mi skvělé pracovat s vlastním avatarem v kontextu udržitelnosti a zrychlené komunikace,“ říká Giudi o své vizuální identitě.

23. srpen 2021 06:24

dné v Czechingu 2021: Mojí největší inspirací je budoucí já, které se raduje, že dokončilo song

Mezinárodně oceňovaný elektronický producent Ondřej Holý alias dné se díky svým nahrávkám na české scéně etabloval jako mistr detailu, který vytváří hudební světy překračující žánry a hranice. Představí se i v letošním Czechingu, který podporuje české interprety v zahraničí. „Tvořím nezávisle na tom, co se děje před oknem,“ vysvětluje dné v rozhovoru svůj přístup k hudbě.

16. srpen 2021 06:54

Bert & Friends v Czechingu 2021: Máme síť na múzy a hrajeme zázračný písničky

Nezařaditelná kapela Bert & Friends na české scéně působí jako jedno z největších nadžánrových zjevení posledních let a zároveň přitahuje stále více fanoušků. Roztěkaný synťákový surrealismus ale teď odhalí i v exportním projektu Czeching 2021, který představuje české kapely zahraničnímu publiku. „Ještě pořád nechápu, že se ten zázrak děje,“ říká o svých koncertech v rozhovoru frontman kapely Albert Romanutti.