Boomer Talk
Epizoda 822. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Janek Ledecký: Nedokážu si představit, že bych hrál něco, co se mi nelíbí

Tentokrát přivítal Miloš Pokorný ve svém podcastovém seriálu Boomer Talk Janka Ledeckého, který na konci července oslaví svoje šedesáté narozeniny. Ze svého pracovního tempa nezpomaluje ani v létě a koncerty má momentálně naplánované až do konce září. Během rozhovoru došlo nejenom na jeho kapelu Žentour, která ve své době patřila mezi nejúspěšnější domácí formace, ale i na dceru, syna, Vánoce nebo oblíbené The Rolling Stones.

48:04

Boomer Talk

Vydává: Miloš Pokorný

Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně.

Epizoda 21Před týdnem 49:20

Kamil Střihavka: Jakou hudbu děláš, takový jsi člověk

Pozvání do 21. dílu podcastu Boomer Talk přijal zpěvák Kamil Střihavka. S Milošem Pokorným se domluvili na fotbalovém zápase české reprezentace a v rámci jejich povídání došlo na Kamilovy hudební začátky s heavymetalovou kapelou, aktuální dokumentární cyklus, divadlo, image i dlouhé vlasy nebo technologie. Kamil Střihavka je český zpěvák, který 20. ledna oslaví osmapadesáté narozeniny. Jeho žánrové rozpětí je široké a veřejnosti je znám nejen coby drsný rocker. S kariérou začínal v osmdesátých letech v teplické heavymetalové kapele Motorband. V letech devadesátých pak spojil síly s Michalem Pavlíčkem a Otou Balagem a společně slavili úspěchy s projektem BSP. Do povědomí fanoušků se zapsal angažmá v legendární české adaptaci rockové opery Jesus Christ Superstar – je považován za jednoho z nejlepších představitelů role Ježíše. Účinkoval také v muzikálech Johanka z Arku či Excalibur. Vydal i několik sólových alb a napsal divadelní hru Tolik hlav, pro jejíž uvedení založil Divadelní společnost Kamila Střihavky. Posledních pár let se věnuje úspěšnému projektu České televize Ikony Kamila Střihavky, v něm divákům nabízí mimořádná setkání s hudebními osobnostmi, které se ve své umělecké kariéře s Kamilem potkaly.

Epizoda 20Před 3 týdny 45:31

Ondřej Synek: Skončil jsem šťastný a s úsměvem na tváři

Ondřej Synek je historicky nejúspěšnějším českým veslařem. Je několikanásobným mistrem světa i Evropy a ze dvou olympiád přivezl tři medaile. V aktuálním díle podcastu Boomer Talk pohovořil s Milošem Pokorným nejenom o nelehkém konci kariéry, ale i sociálních médiích, životosprávě a práci s mladou generací.

Epizoda 1923. prosinec 2022 56:09

S Martinou Šmukovou o Vánocích, modelingu i pomoci onkologickým pacientům

Posledním hostem podcastu Boomer Talk v roce 2022 byla Martina Šmuková, modelka a zakladatelka Nadačního fondu Pink Bubble. V předvánoční atmosféře probrala s Milošem Pokorným nejen, jak ráda slaví Vánoce nebo začátky v modelingové branži, ale i vážnější témata týkající se pomoci onkologickým pacientům.

Epizoda 189. prosinec 2022 55:06

Oto Klempíř: V životě jsem už několikrát totálně ztratil víru ve svou budoucnost

Oto Klempíř, zakladatel skupiny J.A.R., textař, rapper, ale také scenárista a marketingový odborník, byl dalším hostem v podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného. Jako správný boomer se snažil být pomalý a srozumitelný, aby to posluchači i čtenáři pobrali. S Milošem velmi upřímně probral svoje působení v kapele, doby minulé i současné, ale i citlivá témata jako alkohol nebo víru v budoucnost. Oto Klempíř se narodil v roce 1963 v Kyjově. Po ukončení gymnázia přesídlil v roce 1982 do Prahy, kde krátce na to získal své první hudební angažmá v kapele Garáž. 17. 11. 1989 založil oblíbenou českou funkově-rockovou skupinu J.A.R., se kterou vydal devět řadových alb a je autorem většiny textů. Krom psaní textů pro hvězdy české pop music má na svém kontě i sólové album Špička, spolupracoval na něm s Oskarem Rózsou a vyšlo v roce 2012. Mimo jiné je podepsán i pod soundtracky k filmům Snowboadďáci a Rafťáci. Zároveň je i autorem scénářů k filmům Czech Made Man a Hranaři. Napsal tři básnické sbírky a v roce 2014 zasedl do poroty česko-slovenské verze celosvětově známé televizní pěvecké soutěže X Factor. Více jak čtvrtstoletí pracuje v marketingu, patří mezi špičku politických marketérů v ČR – podílel se na kampaních pro Piráty, ODS i Spolu. Je otcem dvou synů.

Epizoda 1725. listopad 2022 57:17

Jan P. Muchow: Nebyli jsme rebelové ani zapřisáhlí abstinenti, šlo nám především o hudbu

Úspěšný hudebník, filmový skladatel a renomovaný producent Jan P. Muchow přijal pozvání do podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného. V sedmnáctém díle prozradil mimo jiné, co dělá pro to, aby se po letech v branži nevykrádal, nebo k jakým filmům se mu dělá hudba nejlépe. V rozhovoru došlo také na to, jaký je otec, jak to má s moderními technologiemi a samozřejmě i na jeho velkou vášeň fotbal.

Epizoda 1611. listopad 2022 50:04

Ondřej Pivec: Miluji moderní technologie a v současnosti poslouchám spíše elektronickou hudbu

V dalším vydání podcastu Boomer Talk přivítal Miloš Pokorný nejúspěšnějšího českého jazzového klávesistu a držitele Grammy, Ondřeje Pivce, který si našel čas krátce před svým odletem do Států. V rozhovoru prozradil, jaká byla jeho cesta do kapely Gregory Portera, jaké byly jeho začátky v Americe i jak je pro muzikanta těžké najít si partnerku.

Epizoda 1528. říjen 2022 50:31

Hudebník a oční lékař Imran Musa Zangi: Nechci znít jako nějaký pošahaný fotřík

Lékař, optik a perkusionista Imran Musa Zangi byl dalším hostem Miloše Pokorného v podcastu Boomer Talk. Tento díl je unikátní v tom, že v něm došlo ke konfrontaci generací, protože spolu s ním dorazil i jeho syn Filip Zangi a dostal prostor pohovořit nejenom o svém otci, ale i o unikátním narozeninovém dárku.

Epizoda 1414. říjen 2022 47:52

Zdeněk Pohlreich: Nemám žádné kamarády

Miloš Pokorný si tentokrát do svého podcastu Boomer Talk pozval oblíbeného šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který se rozhodl svůj život zasvětit gastronomii a restauračnímu byznysu. Témata jejich povídání se však z větší části překvapivě točila kolem cestování, módy, sportu, hudby, aut i zbytečností. Na gastronomii samozřejmě došlo také.

Epizoda 133. říjen 2022 45:11

Michal Malátný: Cennější než Slavíci nebo Andělé je, když seš s lidmi, se kterými tě to baví a těšíš se na ně

Michal Malátný (vlastním jménem Michal Novotný) se narodil roku 1970 v Jičíně. Vyrůstal ve vsi Konecchlumí a poté v blízkém Jičíně, kde studoval na Lepařově gymnáziu. O poezii a hudbu se zajímal už na základní škole, na střední přidal divadlo a založil kapelu, která od roku 1994 vystupuje pod názvem Chinaski. Mezitím vystudoval obor činoherní herectví na Damu u profesorů B. Rösnera, I. Rajmonta a J. Hlaváčové. Od roku 2000 se věnuje pouze kapele, skládá hudbu a píše texty. Jako autor nebo spoluautor je podepsán pod desítkami hitů (např. Dlouhej kouř, Kutil, Klára, 1. signální, Drobná paralela, Vrchlabí, Vakuum). Od roku 2014 hostuje také v divadle Semafor ve hrách Osvobozené divadlo Semafor a Prsten pana Nibelunga. Společně s Jitkou Čvančarovou účinkuje ve hře Kleopatra (divadlo La Fabrika).

Epizoda 1216. září 2022 48:56

Jindřich Šídlo: Nemám tendenci soudit lidi podle toho, co dělali za minulého režimu

V pořadí dvanáctý host podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného to do rádia Expres FM neměl až tak daleko – pracuje totiž ve stejné budově. Pozvání na rozhovor tentokrát přijal český novinář, politický komentátor a moderátor Jindřich Šídlo. Krom klasických témat došlo samozřejmě na srovnávání věcí starých a nových, hudbu, fotbal, ale především na jejich oblíbenou Anglii.