Dvě minuty
Epizoda 32. září 2020

Poslechněte si podcast: Janek Kroupa: Veselé paničky kroměřížské aneb Jak se dostat do basy a ven

Minulý týden dorazilo na zlínské státní zastupitelství zajímavé psaní. Jistý Michal Šnajdr v něm podává trestní oznámení na několik místních podnikatelů. Ve skutečnosti se to trestní oznámení týká i samotného státního zastupitelství, soudu, který sedí ve stejné budově, i policie, která sídlí o několik set metrů dál v areálu Baťova Svitu. Audioglosa Janka Kroupy.

03:15

Dvě minuty

Vydává: Seznam Zprávy

Jindřich Šídlo, Lucie Stuchlíková, Martin Čaban, Miloš Čermák, Veronika Lehovcová Suchá a další autoři Seznam Zpráv ve dvou minutách glosují aktuální dění. Každý všední den na SZ.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 418Před dvěma dny 04:53

Miloš Čermák: A to jste věděli, že nemůžete nastydnout? Ale nakazit ano

Někdy v roce 2020 jsem v jednom ze svých rádoby chytrých článků ze série „Jak covid provždy změní naše chování“ napsal, že až pandemie skončí, budeme mít úplně jiný vztah k infekčním nemocem. – Nic takového se samozřejmě nestalo.

Epizoda 417Před třemi dny 02:44

Lucie Stuchlíková: Zeman rozjel svou poslední prezidentskou kampaň

Je jasné, že Babiš si v prezidentské volbě od Zemana nevypůjčí jen jeho manželku. Evidentně si hodlá vypůjčit také jeho styl kampaně.

Epizoda 416Před týdnem 03:15

Šárka Kabátová: Dokonalého prezidenta nenajdeme

Nový prezident nebude perfektní. Dost možná bude mít nějakou vadu. Ať už v podobě charakteru, minulosti, nebo třeba absentující vize.

Epizoda 415Před týdnem 02:35

Adam Maršál: Čerti už chřestí řetězy, čeká nás klimatické peklo?

Je to jenom strašení, nebo se máme doopravdy bát? Klimatické hodiny na Letné odpočítávají čas k mezníku, od kterého už prý není návratu.

Epizoda 414Před 3 týdny 05:53

Miloš Čermák: Nestřílejte na korporace, milí levičáci!

Překvapuje mě, že právě mladí sympatizanti moderní levice v korporacích vidí symbol nepřítele. Míří na falešný terč.

Epizoda 41311. listopad 2022 02:29

Veronika Lehovcová: Zvolte gorilí přístup, jinak na sítích nevydržíte

„Jsi borec, Kisumu. Tleskáme!“ Je nějaký rozdíl mezi vzkazy, které posílají fanoušci gorilám v pražské zoo, a tím, co vzkazují na sítích ostatním lidem? Nevypadá to. Jako by nikdo nečekal, že jeho věty bude skutečně někdo číst.

Epizoda 41210. listopad 2022 03:56

Adam Maršál: Koncert zrušen! Česko si zvyká na nový trend

Zrušili koncert vaší oblíbené kapely? Nejste sami. Poznámka „zrušeno“, v lepším případě „přesunuto“, se u hudebních vystoupení objevuje čím dál častěji. Důvody jsou různé, nově se objevují slova jako vyhoření nebo inflace.

Epizoda 4119. listopad 2022 03:01

Šárka Kabátová: Hledá se prezident, nebo nová superstar?

- - - Archiv všech glos najdete zde [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/dve-minuty?timeline%E2%80%93pageItem=119229], další podcasty Seznam Zpráv tady [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/podcasty-rozhovory-audio]. Poslouchejte nás také ve své oblíbené podcastové aplikaci nebo na Podcasty.cz [https://podcasty.seznam.cz/]. Naše články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@firma.seznam.cz [audio@firma.seznam.cz].  Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram  [http://instagram.com/seznamzpravy] Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky. Vznikají v zázemí Seznam.cz.

Epizoda 4108. listopad 2022 03:10

Lucie Stuchlíková: Lov na ulicích i v parlamentu končí

Můžeme si na chvíli oddechnout. Než začne lov na hlasy.

Epizoda 4093. listopad 2022 03:58

Václav Dolejší: Kam zmizel generál Pavel?

V prezidentské kampani sledujeme dva a půl měsíce před volbou velkou změnu. Najednou zmizel favorizovaný generál Pavel a místo něj se vynořil rozvědčík Pávek.