Interview Martina Kováře
29. červen 2021

Poslechněte si podcast: Jana Maláčová /ČSSD/: Klidně mějte byty prázdné, ale budete platit vyšší daň

„Jsou tady spekulanti s bydlením, kteří mají tisíce volných bytů a kvůli tomu pak lidé nemají kde bydlet,“ řekla v Interview Martina Kováře ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Podle jejího návrhu by se pokuta za prázdný byt měla platit až od čtvrtého bytu. „Pokuta za prázdný byt je myšlena přes daňový systém. Klidně ho můžete mít prázdný, ale my si myslíme, že v bytech by se mělo bydlet,“ dodala Maláčová s tím, že vlastnictví bytů by mělo být regulováno. Navrhované zvýšení minimální mzdy na 18 tisíc korun bude mít podle ministryně Maláčové pozitivní dopad na státní rozpočet. „Míň se bude pracovat načerno a stát pak o to více vybere… Já tomu naprosto věřím,“ podle Maláčové se ušetří i na sociálních dávkách. Maláčová chce na příštím zasedání vlády navrhnout i obdobu kurzarbeitu pro firmy v obcích zasažených ničivým tornádem. Jana Maláčová povede pražskou kandidátku ČSSD v parlamentních volbách. K možnému sestavování povolebních koalic se ale nechtěla příliš vyjadřovat. Jak ale uvedla příští vládnutí nebude možné bez zvyšování některých daní. Jako příklad uvedla zvyšování daní z kapitálových zisků.

20:12

Interview Martina Kováře

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Včera 20:32

Už to nikdy nebude jako dřív. Ceny potravin se nevrátí na úroveň před válkou, říká prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová

,,Trh se úplně změnil. Bojím se, že už to nikdy nebude jako dřív. Musíme se rozloučit s tím, kolik stály potraviny před válkou a touto krizí,” říká Dana Večeřová, prezidentka Potravinářské komory, která byla hostem Interview Martina Kováře. 

Před pěti dny 20:40

Ne do všeho se online justice hodí, myslí si soudce Nejvyššího soudu Roman Fiala

„Online justice je trend, který sleduji v celé Evropě i v celém světě v poslední době. Asi je to logické. Já sám v tom ale shledávám mnoho významných argumentů, které by měly být jakýmsi zdviženým ukazovákem. Ne do všeho se tato metoda vedení justice a komunikace hodí,” konstatuje host Interview Martina Kováře na Rádiu ZET, soudce Nejvyššího soudu Roman Fiala. 

Před šesti dny 19:57

Česká republika zastropováním cen energií předvedla na své poměry skvělý časový výkon, říká ekonom Štěpán Křeček

Energetická krize má mnoho příčin a válka na Ukrajině je jen jednou z nich. Stále probíhají diskuze na téma, jestli zastropování cen nepřišlo pozdě. Podle ekonoma Štěpána Křečka předvedla Česká republika na své poměry skvělý výkon. Poradce premiéra byl hostem Interview Martina Kováře

Před týdnem 20:31

Vláda čelí těžkým zkouškám. Není se čemu divit, že opozice posiluje, říká politolog Pehe

O víkendu se uskuteční komunální volby a volby do třetiny Senátu. Podle politologa Jiřího Pehe, ale bude těžké odhadnout, zda přinesou zlom i v celostátní politice. ,,Těmito volbami se nemění politické trendy, ale nepodceňoval bych volby prezidentské,” říká Jiří Pehe v Interview Martina Kováře. 

Před týdnem 20:31

Královna byla pro Brity majákem stability na pozadí neustálých změn, myslí si Jan Brunner

Obyvatelé ostrovního státu se s Alžbětou více než týden emotivně loučili a v mnoha případech to bylo hodně osobní. Co všechno znamená pro Británii smrt Alžběty II.? „Odešla legenda. Skončila druhá alžbětinská éra. Pro Velkou Británii jako takovou to ale příliš znamenat nebude, protože Karel III. je podle mě asi vůbec nejpřipravenější král v dějinách a nastupuje na trůn jako vůbec nejstarší král,” říká v Interview Martina Kováře na Rádiu ZET bývalý zástupce velvyslance v Londýně Jan Brunner. 

Před 2 týdny 20:43

Kardiologie udělala velký pokrok, ale zodpovědnost leží v našich rukách, varuje kardiolog Linhart

V léčbě kardiologických onemocnění se věda velmi posunula. Vymyslelo se několik nových postupů a léků. Je to oblast zajímavá a velmi dynamická, říká kardiolog Aleš Linhart, který byl hostem Interview Martina Kováře.

Před 2 týdny 20:38

Miroslav Kalousek: Sklízí ten, kdo nezasel

Oficiálně z politiky odešel, ale velké slovo v ní stále má. Na Twitteru ho sleduje přes 280 tisíc lidí. „Demokracie potřebuje aktivní občany,” říká bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, který byl hostem Interview Martina Kováře. 

Před 3 týdny 21:05

Vidím světlo na konci tunelu, říká energetický poradce Michal Šnobr

,,Energetický kolaps hrozil a pokud by nezasáhla vláda nebo Evropská komise na evropském trhu, tak si nechci představit, jak bychom dopadli,” říká energetický poradce Michal Šnobr, který byl hostem Interview Martina Kováře. 

Před 3 týdny 20:47

Elektrárna není hračka pro děti, varuje jaderný fyzik Ivan Wilhelm

Rusové vedou už půl roku válku a jeden z mnoha problémů, které to s sebou nese, je skutečnost, že jsou v ohrožení tamní jaderné elektrárny. Aktuálním problémem je ostřelování Záporožské elektrárny, která je nejvýkonnější v Evropě. ,,Není to hračka pro děti,” varuje jaderný fyzik Ivan Wilhelm.

Před 3 týdny 20:52

Cukrovka je epidemie, říká diabetolog Škrha

Může se pyšnit československým patentem za výzkum izoamylázy specifické pro slinivku břišní. Díky tomu se dostal ke studiu diabetu. ,,Nosil jsem si na Bulovku vzorky v igelitce,” vzpomíná lékař Jan Škrha, který byl hostem Interview Martina Kováře.