Host Dopoledního expresu
27. říjen 2023

Poslechněte si podcast: O dění v Knihovně Ústeckého kraje s její ředitelkou Janou Linhartovou

Naším hostem ve studiu je Jana Linhartová, ředitelka Knihovny Ústeckého kraje, která získala Cenu hejtmana Ústeckého kraje. Sama ale nedá dopustit na týmovou práci.

15:57

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Každý všední den jsou u nás ve studiu zajímaví hosté na aktuální téma. Přinášíme finanční, energetické, zdravotní či sociální poradenství, ale také setkání s populárními severočeskými osobnostmi a odborníky z nejrůznějších oborů. Stačí si vybrat téma, které vás zajímá.

Web

Včera 15:48

Příběhářky z Klášterce nad Ohří nabízejí lidem zážitkové programy na míru

Jak vypadají Vánoce s Příběhem a kdo jsou to Příběhářky, které získaly ocenění Krušnohoří – regionální zážitek? Nejen to se dozvíte od fotografky Mariety Kosturové a chovatelky zvířat Lucie Boháčové z Klášterce nad Ohří.

Před dvěma dny 14:16

Život s cukrovkou. Na dotazy posluchačů odpovídá vedoucí ústeckého diabetologického centra

Naším hostem ve studiu je MUDr. Lucie Radovnická. Bavíme se s ní o životě s diabetem o vánočních svátcích i o tom, jaké léky na toto onemocnění existují.

Před pěti dny 17:49

Spotřebitelská poradna: práva prodejce a spotřebitele podle nového zákona

Co přináší novela zákona o ochraně spotřebitele? Jaké jsou změny při nakupování přes internet, uzavírání smluv, stanovení slev, pravidel pro reklamace apod.?

Před šesti dny 17:06

Roztroušená skleróza očima neurologa

Přibližně 25 000 lidí v Česku trpí roztroušenou sklerózou. Tato nevyléčitelná nemoc nejčastěji propuká mezi 20. a 40. rokem života – většinou přitom postihuje ženy.

Před týdnem 19:18

Veřejná doprava v Ústeckém kraji: plánované novinky v dopravě a změny jízdních řádů

Plánované novinky v dopravě a změny jízdních řádů od prosince probíráme s Markem Hrabáčem, radním pro oblast dopravy a silničního hospodářství Ústeckého kraje.

Před týdnem 19:17

Finanční poradna: inflace a hypotéky

Inflace a hypotéční sazby jsou tématem našeho povídání s Lukášem Kovandou, hlavním ekonomem Trinity Bank.

Před týdnem 15:09

Zahrádkářská poradna: pokojové rostliny

S Liborem Kuntem, ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně Libverdě, si tentokrát povídáme o pokojových rostlinách.

Před týdnem 14:02

Rizika Vánoc očima gastroenterologa

Cukroví, chlebíčky, smažená jídla a větší konzumace alkoholu. Vánoce patří k době, kdy se většina z nás v jídle neomezuje, což ohrožuje nejen štíhlou linii, ale i zažívání.

Před 2 týdny 14:19

O finanční gramotnosti současných dětí s finančním poradcem

Děti často netuší, s kolika penězi hospodaří jejich rodiče. Děti samoživitelů jsou na tom stran finanční orientovanosti mnohem lépe. I takové věci zjišťuje na svých školních přednáškách finanční poradce Tomáš Jelínek.

Před 2 týdny 16:54

Na podzim zahřejí teplé polévky a vývary

Na podzim zahřejí teplé polévky a vývary. To nám potvrdí náš host – Roman Sejval, učitel technologie přípravy pokrmů ze Soukromé hotelové školy Bukaschool v Mostě.