REDLINE
Epizoda 130. červen 2020

Poslechněte si podcast: Jan Vojáček: Nepřítomnost zdravé ženské energie je největší průšvih pro společnost

Jan Vojáček je lékař preventivní a funkční medicíny, zakladatel Institutu funkční medicíny a výživy a autor knihy Umění být zdráv.  Jak funkční medicína pomáhá přijít na to, proč jste onemocněli danou chronickou nemocí? Z jakého důvodu roste volání žen po rovnoprávnosti? Jaká je role muže a ženy v dnešní společnosti a jaké problémy z toho pramení? Rozhovor s Janem je o zdraví, o vztazích, o pocitu ocenění partnerem a dalších tématech. 

40:50

REDLINE

Vydává: Kamila Paličková

Spíš než o tom, jak vydělat hromadu peněz, jsou mé podcasty o udržitelném způsobu žití, o naplněném životě a hledání štěstí. Se svými hosty si povídám o udržitelném podnikání, společenské odpovědnosti firem (CSR), zvířatech, ekologii, ale i hledání sebe sama. O radostných vztazích. O všem, co vede ke zdraví. Tělo i Duše. Já i Svět. Hlavní proud i alternativní pohledy. Podcast Redline vznikl na podporu projektu Redline expedition - projektu, který spojuje zážitkové cestování a ochranu zvířat.

Web

Epizoda 91Před pěti dny 42:34

Jan Komeda: Láska na světě je. Nemusíme o ni usilovat a je tu jen proto, že jsem

Jak rychle se do nás vkládá schopnost chápání světa? Proč někdy začít křičet, když křičí dítě? Kdy je dobré dítě pevně obejmout? Jak se mohou projevovat bloky na fyzické úrovni? Co je podmínečná a co nepodmínečná láska? Kdo má blíže k syndromu vyhoření? Co ovlivňuje partnerské vztahy? Jan Komeda je lektorem Cest Transformace a současně vede vlastní Školu Umění milování zaměřenou na rozvoj intimity, vztahů a osobních kvalit. Hovořilo se zejména o vnitřním dítěti. Podcast má celkem čtyři díly.

Epizoda 90Před 2 týdny 45:35

Jan Komeda: Sex není láska. Láska je mnohem širší koncept

Co je vlastně tantra? Jak vznikl web Umění milování? Proč někdy nefungují vztahy? Proč se nemá dětem říkat, co nemají dělat, ale naopak vést příkladem, co mají dělat? Co je zamilování? Jak pracovat s vnitřním dítětem? A jak se vlastně Jan Komeda dostal od Fio banky k tantře? Jan Komeda je lektorem Cest Transformace a současně vede vlastní Školu Umění milování zaměřenou na rozvoj intimity, vztahů a osobních kvalit. Hovořilo se o tantře i transformaci.  Podcast bude mít celkem čtyři díly.

Epizoda 89Před 3 týdny 45:13

Marv Shamma: Škola FLOW je zhmotněním mého snu

Kde se vzalo jeho výjimečné jméno? Kde se narodil? Co je stav flow? Jaké děti by z jeho školy měly odcházet? Proč se domnívá, že právě toto je v Česku potřeba? Proč kritizuje české školství? Jak hovoří o budoucnosti? Co je jeho cílem? Marv Shamma je zakladatelem nové školy FLOW. 

Epizoda 889. listopad 2022 51:41

Markéta Fassati: Začátek u všeho je vždy těžký. Těžké je ale i udržet si metu.

Z jaké rodiny pochází? Kdy začala zpívat? Co pro ni znamenají peníze? Jaký má vztah k Itálii? Jakou charitu podporuje? Jaké projekty a festivaly připravuje? Jak prožívala své začátky? Jak si správně přát? Proč je pro ni důležitá víra a Vánoce? Markéta Fassati je zpěvačka, sopranistka. Užívá si život - a proto je hostkou podcastu. Úspěch totiž může mít mnoho barev, za které je nutné zaplatit mnohdy nějakou cenu. A o tom všem byla řeč v Redline.

Epizoda 872. listopad 2022 41:58

Michael Vančura: Psychedelika nejsou pro každého

Kde se s problematikou psychedelik seznámil? Čím jej v praxi oslovila? Proč si myslí, že může být při práci s klienty přínosná? Jak hovoří o holotropním dýchání v souvislosti s psychedeliky? Jaká psychedelika jsou legální? Co je bad trip? Psycholog a psychoterapeut Michael Vančura, jenž je zakladatelem centra Diabasis, hovořil ve třetím dílu podcastu o integraci psychedelické zkušenosti.

Epizoda 8626. říjen 2022 43:19

Michael Vančura: Když lidé nemohou spát či jíst, jsou to červená světýlka, s kterými je třeba pomoct

Jak správně rozpoznat psychospirituální krizi? Jak vnímá psychiatrickou léčbu? Jaký má názor na farmaka? Co je uzemňující strava? Umí se lidé třást? Kolik psychologů či jiných odborníků dokáže v dnešní době rozpoznat psychospirituální krizi? Jaký je rozdíl mezi psychospirituální krizí a depresí? Psycholog a psychoterapeut Michael Vančura, jenž je zakladatelem centra Diabasis, hovořil v druhém dílu podcastu o tématu psychospirituální krize.

Epizoda 8519. říjen 2022 42:49

Michael Vančura nejen o holotropním dýchání, ale i o psychosociálních krizích

Co se stalo po dané probdělé noci, kterou se rozhodl věnovat se tomu, čemu se nyní věnuje? Navazuje - a případně jak - jeho práce na to, co započal Stanislav Grof? Jak o něm hovoří a jak na něj vzpomíná? „Jednou jsem si po probdělé noci řekl, že tuto vesmírnou zkušenost chci nadále zkoumat, a díky svým zkušenost pomáhat druhým lidem, kteří se cítí ztraceni." To řekl klinický psycholog a psychoterapeut, zakladatel centra Diabasis Michael Vančura. Tento díl je prvním z třídílného seriálu. 

Epizoda 8412. říjen 2022 41:25

Michaela Šišková: Genetika ovlivňuje naše zdraví ze 30 procent. Větší úlohu hraje naše chování

Jak se dostala k založení společnosti? Jak probíhají testy, které poskytují? Za jak dlouho přijdou výsledky testů? Co vše se člověk může z výsledků testů dozvědět? Co se s lidmi děje, když si své výsledky přečtou, jak je to ovlivní? 33 procent našich zákazníků má predispozici k laktózové intoleranci. Patnáct procent zákazníků má predispozici k nízké hladině vitaminu D. To - a mnohem více se dočtete na stránkách společnosti DNA ERA, která se zabývá zjišťováním genetických predispozic. Hostkou podcastu byla zakladatelka společnosti Michaela Šišková.

Epizoda 835. říjen 2022 43:04

Martina Dvořáková: Ketodieta může nastartovat zdravý životní styl

Co je vlastně ketodieta? Je ketodieta krátkodobá dieta, nebo dlouhodobý životní styl?  Jakou roli hrají v těle bílkoviny, sacharidy a tuky? Proč ketodieta není dobrá pro lidi, kteří nemají nadváhu? Jak tělo zadržuje vodu? Jak dlouho může zůstat organismus v ketóze? Hostem podcastu Redline byla manažerka produktového oddělení a dietní koučka firmy Ketodiet Martina Dvořáková. Učí klienty jíst jinak, zdravý životní styl ji fascinoval vždycky. U Ketodiet je od samého začátku a ke štíhlé postavě dovedla už tisíce klientů, včetně řady celebrit. Znát ji můžete také z pořadů Snídaně s Novou, Sama doma, Dobré ráno a jiné.

Epizoda 8228. září 2022 46:40

Petra Špindlerová: Zastavit se, zpomalit je pro nás „zápaďáky" strašně těžké

Petra Špindlerová je herečka a jogínka. Tématy rozhovoru bylo mimo jiné cestování, jóga, osobní rozvoj.