VisitChef Podcast
Sezóna 1Epizoda 6822. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Jan Stávek: Víno je multidisciplinární záležitost. Skutečně se vínem bavíme

„Snažíme se vínu neplést do cesty. Je super, když chce člověk proces výroby vína poznat do hloubky. Určitě je dobře, že se agroturistika na Moravě zvedá,“ říká vinař Jan Stávek.

34:54

VisitChef Podcast

Vydává: Ján Chovanec

Tým zkušených novinářů každý den odhaluje gastronomické zákulisí a mapuje příběhy, které hýbou Českem a světem. Naučně-publicistický podcast vydává nezávislý online magazín o gastronomii VisitChef.

Web

Sezóna 1Epizoda 148Před 2 týdny 54:54

Jakub Bobček: Práca barmana je náročná a ťažká. Je obrovský rozdiel medzi hosťom v New Yorku a Los Angeles

Bol barmanom slávneho Refectory Baru, ktorý sídli priamo v destilérke Plymouth ginu. Stál pri zrode niekoľkých ginových verzií tejto značky a vďaka nej ako barman hosťoval v špičkových svetových baroch. „Stretol som neuveriteľných štamgastov. V Plymouth destilérii sme mali malé laboratórium, kam sme sa chodili ,hrať´. Nemôžem povedať, že by sme niektoré z našich výtvorov nepoužili aj za barom,“ hovorí Jakub Bobček, dnes ginový ambassador, Pernod-Ricard Slovakia.

Sezóna 1Epizoda 147Před 2 týdny 32:02

Radek Kašpárek a Marek Komínek: Nový podnik bude v kontrastu s restaurací Field. Kuchyní chceme provokovat

„Při rekonstrukci jsme si prošli peklem a jsme rádi, že už vidíme světlo na konci tunelu. Někteří dodavatelé surovin se nám překrývají s těmi, kteří dodávají do Fieldu. Padesát zaměstnanců dnes stojí na startovní čáře nového podniku,“ říkají Radek Kašpárek a Marek Komínek, kteří zanedlouho otevřou novou restauraci 420 na Staroměstském náměstí.

Sezóna 1Epizoda 1452. listopad 2023 46:50

Ľuboš Rácz: Po desiatich rokoch Záhir café som musel začať odznova

„Zákazník, ktorý by za večer vypil 15 kokteilov už tu nie je. A ani by som ho už nechcel. Keď človek chce, tak si cestu do dobrého baru nájde bez ohľadu na to, či má alebo nemá nové menu. Ak je tam dobrý servis, atmosféra a produkt, tak tam príde aj bez masírovania,“ hovorí Ľuboš Rácz, slovenský barman a majiteľ Záhir café a Záhir Promenáda.

Sezóna 1Epizoda 14418. září 2023 41:15

Peter Slačka: Postaviť kuchyňu pre nový bar Erika Lorincza a meniť ikonickú reštauráciu v Bratislave

Učil kuchárov vo Veľkej Británii pripravovať tresku v majonéze, stážoval v portugalskej dvojhviezde Belcanto a odchádzal s potleskom. „Bavilo ma, že si Angličania navzájom prajú úspech, na Slovensku to veľmi nevidím. Belcanto má veľmi zaujímavé techniky prípravy jedál. Potrebujem rok aby som mohol v Carltone postaviť novú reštauráciu,“ hovorí šéf kuchyne bratislavského Radisson Blu Carlton Hotela, Peter Slačka.

Sezóna 1Epizoda 14318. září 2023 25:25

Ondřej Dubas: Vyrábíme normální víno. Biodynamika je správná, ale složitější cesta

„Vzal jsem hodně vzorků našich vín a v Londýně jsme společně s Yotamem Ottolenghi přímo na místě namíchali víno pro jeho restaurace. Byli bychom rádi, kdyby se našich vín prodávalo u nás více, ale mainstream v Česku je stále založený na zbytkovém cukru ve víně. Proto se nám mnohem více daří v zahraničí. Dnes vyvážíme víno do asi dvaceti zemí,“ říká Ondřej Dubas z vinařství Krásná hora.

Sezóna 1Epizoda 14216. září 2023 39:38

Otto Vašák: Bylo to hodně těžké, ale v Essens se nám podařilo nastavit michelinské standardy

Pracoval v michelinské jednohvězdě La Degustation Bohême Bourgeoise, dnes sám vede špičkovou restauraci. „Do budoucna by mi nevadilo, kdybychom se stali čistě vegetariánskou restaurací. Díky adrese restaurace bojujeme s dodavateli,“ říká Otto Vašák, šéfkuchař Restaurantu Essens.

Sezóna 1Epizoda 14130. srpen 2023 32:10

Jan Vlasák: Japonsko mi změnilo život, jak soukromý, tak i ten barmanský

Kvůli tradici se pod kotlem při výrobě whisky topí uhlím, v metru je ticho a čisto, Nikka Whisky se v Japonsku těší velmi dobré pozici. „U příštího vítěze Nikka Perfect Serve musí být poznat, že ho ta práce naplňuje a baví ho starat se o své hosty, zajímat se o to, koho má před sebou jako hosta,“ říká Jan Vlasák, vítěz loňského českého finále Nikka Perfect Serve.

Sezóna 1Epizoda 14024. srpen 2023 37:53

Zuzana Zuzáková a Peter Szamuhel: Ľudia čakajú čo v knihe Sold Out vyzradíme. Všetko robíme srdcom

Facka, Vespa, fitko, ale aj stánok Būcheck na Zelnom trhu v Brne či Dezertína. „Kniha Sold Out zachytáva atmosféru nášho podniku. Máš z toho zistiť ako veľmi nás to baví,“ hovoria Zuzana Zuzáková a Peter Szamuhel z brnenského streetfoodu Būcheck a Dezertína o svojej novej knihe Sold Out.

Sezóna 1Epizoda 1393. srpen 2023 16:13

Petr Svoreň: Reagujeme na tep města. Brněnská klientela je pro nás důležitá

„Denně chodím z kuchyně mezi hosty, mluvím s nimi a snažím se reagovat na to, co se děje, na tep města. Chutě si nesu z dětství. Gastronomie je běh na dlouhou trať,“ říká executive chef brněnského hotelu Passage, Petr Svoreň.

Sezóna 1Epizoda 1383. srpen 2023 25:11

Rudolf Forman: Chtěli jsme jít na hranu. Propojení umělé inteligence a barmanského světa je divné

„Šlo nám o to vzbudit debatu. Koktejly vytvořené umělou inteligencí lidé chtějí ochutnat a porovnat. S vizuálem jsme šli na hranu. Chtěli jsme, ať to působí tak trochu zvláštně,“ říká o letním projektu brněnského Baru, který neexistuje bar manager Rudolf Forman.