Offline Štěpána Křečka
18. listopad 2020

Poslechněte si podcast: Jan Sokol: O penězích, moci a svobodě

Jan Sokol je významný český filosof, překladatel filosofických textů, vysokoškolský pedagog a publicista. Byl poslancem Federálního shromáždění v letech 1990–1992, ministrem školství v Tošovského vládě roku 1998 a posledním protikandidátem Václava Klause ve volbách prezidenta ČR v únoru 2003. Zabývá se hlavně filosofickou antropologií, dějinami náboženství a antropologií institucí. Přednáší na četných českých i zahraničních universitách, zejména na evropská a filosofická témata. Byl prvním děkanem Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy (2000–2007). V podcastu reagoval na hlubší filosofická témata i aktuální otázky, rezonující současnou společností. Výsledkem je "pohled z jiného úhlu" na institut peněz, ale také na to, jak s nimi souvisí touha po moci, lidská svoboda a zodpovědnost.

57:28

Offline Štěpána Křečka

Vydává: BH Securities

Offline Štěpána Křečka - Váš zdroj inspirace a příležitostí nejen ze světa investování. Všechny díly podcastu naleznete na webu investice.cz

Web

Před týdnem 58:07

Tomáš Zástěra: Inspiraci na fórky beru z toho, co žiju

Tomáš Zástěra se dlouhodobě věnuje moderování. Širší veřejnosti se vryl do paměti internetovým pořadem Nekecej! Dříve moderoval Snídani s Novou. Dnes je moderátorem rádia Evropa 2. Jako herec účinkoval ve filmu Hitler: vzestup zla. Rovněž se účastnil reality show Survivor Česko & Slovensko. Se Štěpánem se v podcastu bavili o jeho životní i profesní cestě, showbyznysu i světě médií.

Před 3 týdny 01:04:45

Tereza Pergnerová: V devadesátkách nebyl svět tolik zašmodrchanej

Tereza Pergnerová je česká moderátorka. Proslavila se v hitparádě Eso vysílané v devadesátých letech. Později moderovala například vyhlášení cen Český slavík nebo reality show VyVolení. Aktuálně spolupracuje s televizí Nova na pořadu Mise nový domov. Založila Nadační fond Terezy Pergnerové, který pomáhá rodinám v těžkých životních situacích. Se Štěpánem si povídala o fenoménu devadesátých let, ale také její profesní i životní cestě.

27. duben 2023 01:28:10

Tomáš Halík: Svobodné rozhodování je náročná cesta

Tomáš Halík je profesorem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Od roku 1990 je prezidentem České křesťanské akademie a rektorem kostela Nejsvětějšího Salvátora. Od roku 2004 je farářem nově zřízené pražské akademické farnosti. Papež Jan Pavel II. ho jmenoval poradcem Papežské rady pro dialog s nevěřícími a papež Benedikt XVI. ho jmenoval čestným papežským prelátem. Získal nespočet ocenění a v roce 2014 bylo jeho celoživotní dílo oceněno Templetonovou cenou. Se Štěpánem v podcastu diskutovali nad řadou nejen teologických otázek.

12. duben 2023 01:30:34

Simona Kijonková: Stagnace vede k lenosti

Simona Kijonková je úspěšná česká podnikatelka, zakladatelka technologicko-logistické firmy Zásilkovna a také spolumajitelka a generální ředitelka holdingu Packeta. S ekonomem Štěpánem Křečkem si do podcastu Offline přišla popovídat o své podnikatelské cestě, životních hodnotách a přístupech, vzniku Zásilkovny a businessu, ale také ekonomice, investování či České poště.

31. březen 2023 01:25:52

Martin Kovář: Hlavní hráči dnešní světové politické scény

Martin Kovář je profesor historie a jeden z největších českých odborníků na dějiny 20. století. Působí jako zástupce vedoucího Katedry hospodářských dějin na VŠE v Praze. Je bývalým prorektorem Univerzity Karlovy. Na serveru INFO.CZ [http://info.cz/] píše o historii a natáčí podcast Historie očima Martina Kováře a je také spoluautorem podcastu Nový svět. Se Štěpánem Křečkem diskutovali řadu otázek týkajících se současného dění ve světě v různých souvislostech.

15. březen 2023 01:14:37

Jindřich Vobořil: Prohibice je špatný sociální experiment

Jindřich Vobořil patří mezi přední české odborníky na drogovou problematiku. Aktuálně zastává pozici Národního protidrogového koordinátora, na které působil již v letech 2010 až 2018. Rovněž je ředitelem Společnosti Podané ruce o.p.s., která poskytuje komplexní systém adiktologických služeb. Se Štěpánem si v podcastu povídali o závislostech a návykových látkách, ale také o edukaci, prevenci a právním rámci dnes vedeného boje s drogami.

1. březen 2023 01:33:43

Tomáš Sedláček: Na Ukrajině se bojuje o ducha Evropy

Tomáš Sedláček je český ekonom, myslitel a vysokoškolský pedagog, který vyučuje na Metropolitní univerzitě Praha. Sám sebe označuje s nadsázkou za „filosofujícího ekonoma“. V minulosti byl poradcem prezidenta Václava Havla a ministra financí. Rovněž působil v Národní ekonomické radě vlády (NERV). Jeho hlavní publikace Ekonomie dobra a zla byla přeložena již do 23 jazyků. S hlavním ekonomem BHS Štěpánem Křečkem si v podcastu Offline povídali o prezidentských volbách, válce na Ukrajině a dalších nejen ekonomických tématech.

15. únor 2023 01:09:08

Miroslav Bárta: Civilizace je na rozhraní, budoucnost je na nás

Miroslav Bárta vystudoval egyptologii a pravěkou a raně středověkou archeologii na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 2009 byl jmenován profesorem pro obor egyptologie. Intenzivně se zabývá vývojem a kolapsem komplexních společností, koordinuje interdisciplinární výzkumy Českého egyptologického ústavu a zabývá se též archeologickým a kulturně-historickým pozadím Starého Zákona. Je držitelem řady ocenění a autorem mnoha úspěšných knih. Se Štěpánem si v podcastu Offline povídali o vzestupech a pádech civilizací, egyptologii, společenské smlouvě a dalších aktuálních tématech.

2. únor 2023 01:10:24

Václav Cílek: Sílí společnost rozdělení a konfliktu

Václav Cílek je český geolog, klimatolog, spisovatel a popularizátor vědy. V letech 1980 až 1990 pracoval v Hornickém ústavu Akademie věd ČR. Od roku 1990 pracoval v Geologickém ústavu Akademie věd ČR a v letech 1994 až 2001 v Centru teoretických studií. Od roku 2004 byl ředitelem Geologického ústavu Akademie věd ČR, ale později se rozhodl vrátit se na místo vědeckého pracovníka, aby se mohl více věnovat výzkumným pracím. Se Štěpánem si do podcastu Offline přišel popovídat o možné změně klimatu, ale třeba i o tom, co stojí za současnými společenskými změnami a jak se s nimi vypořádat.

18. leden 2023 01:26:19

Aleš Rod: Důchodový systém je jako lavina

Aleš Rod řídí výzkumné projekty Centra ekonomických a tržních analýz. Zároveň je členem správní rady Anglo-americké univerzity a členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Jeho výzkumný zájem se týká ekonomie regulace. V současnosti konzultuje projekty z digitální ekonomiky pro veřejný i soukromý sektor v ČR i v zahraničí. Se Štěpánem za mikrofonem pohovořili o aktuálních ekonomických tématech a to z různých perspektiv.