Host Českého rozhlasu Ostrava
27. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Jan Pilař o sobě říká, že se narodil v Čechách, duší je Moravan a srdcem Slezan

Jan Pilař vystudoval žurnalistku i teologickou fakultu a přesně před osmi lety stál u zrodu Karmelitského knihkupectví v Opavě, které funguje dodnes. Říká o sobě, že se narodil v Čechách, duší je Moravan a srdcem Slezan.

22:10

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před třemi dny 21:37

Posezení nad romány ostravské spisovatelky a novinářky Scarlett Wilkové

Ostravská novinářka Scarlett Wilková vydala letos dva zcela odlišné romány. Proč tentokrát namísto historických faktů zpracovala do knižní podoby situace, které zachytila ve svém okolí, a které přibližují život lidí nad 50 let? Jak vnímá rozhlasové zpracování svého románu Až uvidíš moře?

Před týdnem 22:39

Žáci klavírní pedagožky Hany Matúškové vítězí v mezinárodních soutěžích

Hana Matúšková vyučuje hru na klavír v ZUŠ Viléma Petrželky v Ostravě-Hrabůvce a momentálně prožívá velmi příjemné pedagogické období. Její žáci Jakub Danys a Tereza Kotalová totiž vítězí v mezinárodních soutěžích. Existuje recept na úspěch?

Před týdnem 21:18

Pojí je hudba, ale taky přátelství a po republice jezdí s projektem Muzikály Naruby

Jezdí po republice s Muzikály Naruby. Tak se jejich projekt jmenuje. Josef Vágner, Petr Ryšavý a Jan Kopečný. Pojí je hudba, ale taky přátelství. Muzikály Naruby vznikly vlastně trošku za trest.

Před 2 týdny 21:10

Spojila je hudba. Setkání s Veronikou Borákovou a Jakubem Krajíčkem

Veronika Boráková je zpěvačka a skladatelka, držitelka ceny Jantar. Své první autorské album natočila v patnácti letech. Jakub Krajíček je muž pracující se zvukem a taky muzikant a skladatel. Své dětství trávil v budově ostravského rozhlasu.

Před 2 týdny 21:55

O životě v Beskydech, bylinkaření a fermentování. Setkání s Evou Huňkovou

Eva Huňková je bylinkářka, propagátorka vaření z divokých bylin, fermentování a taky autorka knížky s názvem Za šípkovým keřem. S Evou Huňkovou jsme si povídali o jejích aktivitách i životě v Beskydech.

Před 2 týdny 21:04

Řízení lidských zdrojů, rozvoj osobnosti, koučink... Setkání s Danielou Vopaleckou

Jistě jste slyšeli o koučinku. Když mluvíme o rozvoji osobnosti nebo řízení lidských zdrojů, či rozvoji lidských vztahů, co to vlastně znamená? Daniela Vopalecká to ví. Je jednou z mála certifikovaných kouček, která pracuje s lidmi v různých oblastech.

Před 3 týdny 21:18

Lidé od kolotoče. Spisovatelka Kamila Hladká vydala novou knihu

Spisovatelka a nakladatelka Kamila Hladká se věnuje literárnímu dokumentu, takže už mj. zachytila skutečné příběhy o hornických vdovách nebo o řádových sestrách. Před nedávnem vydala knihu Lidi od kolotoče.

Před 3 týdny 21:43

Theodor Šimáček je novou nadějí světa opery

Student 3. ročniku Janáčkovy konzervatoře letos získal 2. misto v prestižní Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a další dvě soutěže vyhrál. Mimořádně talentovaný zpěvák pochází z muzikantské rodiny.

Před 3 týdny 20:33

Život Vladimíra Bláhy je spojen s frýdecko-místeckým symfonickým orchestrem

Vladimír Bláha nás zavede do Frýdku-Místku. Jeho život je totiž spojen s tamním symfonickým orchestrem.

13. listopad 2023 21:17

Hrát písničky populárních muzikantů jako kytarovou vážnou hudbu? Milan Bátor takhle hraje Beatles

Hostem je kapela Beatles, respektive Milan Bátor, kytarista a hudební recenzent, který písničky Beatles upravil pro svou sólovou klasickou kytaru. Album představí a pokřtí večer v hudebním Studiu 1.