Konečně pátek
27. březen 2023

Poslechněte si podcast: Jan Mühlfeit a Katka Krůtová: Většina dětí si svoje talenty testují v různých situacích a pak se pro jeden rozhodnou

Ondra Kubala si od pořadu Konečně pátek pozval Jana Mühlfeita a Katka Krůtová a společně si povídali o rodině a dětském talentu. Co je vlastně talent? Kdy děti poznají, co je bude bavit? Jak rodiče poznají, na co děti mají talent? Jak se má rodič chovat, když dítě už nějaký koníček dělat nechce - nutit ho nebo mu povolit? Může být disciplína zabijákem talentu? Poslechněte si celý rozhovor.

34:18

Konečně pátek

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 33:39

Julie Gaia Poupětová: Při vyšším vzrušení se posouvá práh tolerance vůči bolesti, přináší nám adrenalin

Hostem pořadu Konečně pátek byla sexkoučka Julie Gaia Poupětová. Probrali jsme společně intimitu, dominanci a submisivitu ve vztazích. Jak využívat v sexu temnou stránku emocí? Jak si správně nastavit hranice? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 30:44

Jakub Střítezký: Rozum je úžasný nástroj, ale neumí zohlednit tělo. Je tu mysl a tělo a dohromady vzniká celek

Ondra Kubala si v Konečně pátek povídal s Jakub Střítezským, který je první certifikovaným učitelem v Česku a na Slovensku Human designu. Co je vlastně human design a jak na jeho základě můžeme poznat sami sebe? Jak si člověk může vygenerovat svojí mapu? Mohou mít dva lidi stejnou mapu? Dá se mapa vygenerovat i v partnerském životě? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 31:55

Rodion Schwarz: Ke zdraví a štěstí člověk potřebuje jen 4 věci – slunce, blízkost vody, kvalitní jídlo a dobré lidi

Hostem Ondry Kubaly v Pátečním pokecu byl lékař Rodion Schwarz. Bavili se spolu o únavě, o imunitě, ale i o tom, jak se léčí kombinací východní a západní medicíny. Existují odolnější jedinci, se kterými stres nic neudělá, nebo jsme na něj náchylní všichni stejně? Jak s tím mohou bojovat právě ti, které stres dokáže sejmout více? Co je to vlastně imunita? Když si lékaři neví rady skrze vyšetření západní medicínou, jak to dál řeší? Existuje nějaký jednotný návod, jak mít dobrou imunitu? Jaké jsou hlavní pilíře lidského zdraví a štěstí? A co dalšího pan doktor prozradil a poradil? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 28:53

Jana Nováčková: Úžasné je, když jsou ve škole děti vedeny k sebehodnocení

Večerní pokec se nesl ve školním duchu. S psycholožkou Janou Nováčkovou jsme se zaměřili na známkování a svobodné školy. Mohlo by se ve školách přestat známkovat? Jak fungují svobodné školy? Je dobře, že existují víceletá gymnázia, nestačila by čtyřletá? Poslechněte si rozhovor.

3. květen 2023 29:50

Dagmar Kludská: Věřím na příští rok Draka, přinese nám štěstí. Vše se vrátí do lepších kolejí

Po dlouhé době dorazila do studia Frekvence 1 Srdcová dáma Dagmar Kludská. Zaměřili jsme se na horoskop, astrologii a výklad karet. Poslechněte si, co vám hvězdy přichystaly nejen na měsíc květen.

24. duben 2023 33:14

Bílý kruh bezpečí: Partnerské násilí je rozšířeným jevem v naší společnosti. Dochází k němu v každém třetím partnerství

Do Večerního pokecu k Ondrovi Kubalovi dorazili hned dva hosté, kteří pomáhají v Bílém kruhu bezpečí - Dita Veselska a Vladimír Meloun. Společně si povídali o násilí v partnerských vztazích a domácím násilí. Jak často se okolo nás děje domácí násilí? Jaké jsou znaky domácího násilí? A je to víc žen nebo mužů? A jak můžeme pomoci někomu, kdo násilí zažívá? A jedná se vždy jen o domácí násilí? Poslechněte si celý rozhovor.

17. duben 2023 39:04

Za řadu onemocnění si můžeme sami špatným jídlem, říká doktor Petr Tláskal

Hostem Odry Kubaly v pořadu Konečně pátek na Frekvenci 1 byl doktor a nutricionista Petr Tláskal, který pracuje jako tzv. výživář v nemocnici v Motole. Bavili se spolu především o zdravém jídle a o zdravém hubnutí. Jak jíme my Češi? Co považuje za největší stravovací prohřešek? Jak moc naše výživa ovlivňuje naše zdraví? Co máme udělat proto, abychom žili dlouho? Jak moc dbát na pohyb? Kolik gramů zeleniny a ovoce, bychom měli denně sníst? Jaké další složky bychom neměli zanedbávat? Čeho se naopak vyvarovat? Co jsou z moderního jídelníčku největší škůdci? A co dalšího jsme se dozvěděli? Poslechněte si celý rozhovor.

11. duben 2023 35:37

Aplikace Záchranka dala tísňové lince oči. Můžeme vidět konkrétní situaci, říká záchranář Voleník

Ve Večernímu pokecu jsme si povídali o záchraně života se zdravotnickým záchranářem Prokopem Voleníkem. Prozradil nám, jak správně na resuscitaci a proč bychom měli mít v telefonu staženou aplikaci Záchranka. Poslechněte si rozhovor.

3. duben 2023 33:21

Lukáš Janoušek: Největší karavanovou velmocí je Německo. Česko je v porovnání trpaslík

V Pátečním pokecu jsme měli zakladatele firmy Campiri Lukáše Janouška, který se specializuje na půjčování karavanu. Kdy Češi propadli cestování v karavanu? Jaké jsou jeho výhody? Kolik stojí zapůjčení obytného vozu? Kde jsou ke kempařům nejvíce vstřícní? Jak připravit karavan na sezónu? Poslechněte si rozhovor.