11. květen 2021

Poslechněte si podcast: Jan Mazánek – profesionální golfista: Již nemám žádný handicap

Jan Mazánek – profesionální golfista: Již nemám žádný handicap  Bogey, caddie, drop, green, tee, také máte v těchto názvech hokej? Tak si dáme golf. Již dávno není golf sportem pro elity a pro nejbohatší. Na parkovišti u golfového hřiště můžete zaparkovat i s deset let starým vozem. Navíc je golf výborným sportem pro naše zdraví, zaručeně zhubnete. Pojďme si dát lekci golfu pro úplné začátečníky. Po tomto rozhovoru již budete vědět, jak na to.

20:58

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 25:12

Alžběta Bublanová – spisovatelka: Musíte se oprostit od svého psaní

Má skvělé recenze i kritiku. Napsala knihu povídek a další čtyři knížky. Snaží se napsat něco optimistického. V těchto dnech jí vychází knížka s názvem Pozůstalí. K tomu pořádá kurzy tvůrčího psaní Kurzy z obýváku. Jedna z jejich knížek se jmenuje Život s panikou a je to o životě, problémech, které přináší panická ataka. O čem jsou její knížky? Jaká je její knižní novinka? A jaké vlastnosti musí mít správný spisovatel? To vše se dozvíte v rozhovoru se spisovatelkou Alžbětou Bublanovou na Ponte reports

Před třemi dny 20:42

Jiří Syrovátka – sadař, ovocnář: Třešňová marmeláda musela ustoupit pálence

Je libo meruňkovici, hruškovici, třešňovici, višňovici nebo snad džem či med? Zavítejte do Zámeckých sadů Chrámce, kde dostanete nejen zmiňovaný sortiment, ale ještě mnohem více a v té nejvyšší kvalitě. V Zámeckých sadech hospodaří v biologickém režimu, ale podle jejich majitele zákazníky nezajímá, zda je produkt BIO, ale rozhodující je cena. V zámeckých sadech neusínají na vavřínech, stále vymýšlejí různé inovace i jak se zákazníkům přiblížit. Více nejen o sadaření a pálení se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 19:36

Markéta Tůmová – volejbalová trenérka: Nová pravidla udělala volejbal líbivějším

K volejbalu se dostala jako žákyně před desítkami let. Dneska volejbal trénuje i píská. I přesto, že se volejbal stal její celoživotní láskou, uvědomuje si, že pro širokou veřejnost existují mnohem atraktivnější sporty a je skutečně těžké přesvědčit nejen děti, ale taky jejich rodiče, aby své ratolesti k volejbalu přivedli. Jak moc se volejbal změnil? Co mladým volejbalistům, ale především volejbalistkám na tomto míčovém sportu vadí, a jak je na tom český volejbal ve srovnání s jinými evropskými kluby? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 26:41

Míra Lazicius – kondiční trenér: Bude to bolet, bude to hnusný a bude to stát peníze

Můj dnešní host, odborník na posilování a kondiční trenér je na své svěřence velmi přísný. Už dopředu upozorňuje na to, že pokud nebudou poctivě makat a dodržovat, co jim nařídí, nemá smysl, aby zbytečně utráceli své peníze a jeho drahocenný čas. Kdo ale vydrží, ten nelituje. Výsledky se dostaví už za pár měsíců. Více o tréninkových metodách mého dnešního hosta, o stravování při cvičení, o fyzické námaze během horkých letních dnů a o důležité roli motivátora se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 21:27

Kateřina Haplová – moderátorka: Ženská je v naší profesi podceňovaná

K prvnímu moderování se dostala čirou náhodou, vlastně na ní tak nějak zbylo. Zjistila, že proříznutá pusa je ten nejlepší předpoklad k tomu, stát se moderátorkou. Dobrou moderátorkou, a tak dneska moderuje na Hitrádiu North Music, je vyhledávanou moderátorkou plesů a různých společenských akcí. Ráda improvizuje a na moderování miluje především svobodu i přesto, že určitá pravidla respektovat musí. O moderátorském světě, sexismu i stálém úsměvu na rtech jsem si povídala s mým dnešním hostem v Ponte reports.

Před 2 týdny 17:45

Marie Svačinová – Partnerský spolek Litvínov: Na solné stezce leží zajímavá místa

Partnerský spolek Litvínov letos slaví úctyhodných 30 let od svého založení. V srpnu 1992 byla podepsána Partnerská smlouva mezi městy Olbernhau a Litvínov a její podstatu se členové spolku snaží dodnes naplňovat. Olbernhau ale není jediné přátelské město, které zve Partnerský spolek Litvínov ke společným setkáním a zážitkům. O jaké další město, či města se jedná? K jakým příležitostem se přátelé z partnerských měst setkávají a co víme o solné stezce? Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 32:34

Jiří Šlajsna – historik: Edward Kelley byl podvodník, který miloval svou rodinu

Edwarda Kelleyho známe především, jako alchymistu podvodníka, který  byl vězněn na hradě Hněvín. Byl ale zároveň milující manžel i otec nevlastních dvou dětí, přičemž jedním z nich byla latinsky píšící česká básnířka anglického původu Alžběta Johana Vestonie. Právě s Vestonií měl láskyplný vztah, dopřál jí to nejlepší vzdělání a vlastně vše co dělal, dělal ve jménu rodiny. Nejen o Edwardu Kelleym, ale také o Vestonii, dalších členech rodiny a znojemských okurkách jsme si povídali s mým dnešním hostem v Ponte reports.

Před 2 týdny 25:37

Květa Drdová – zasloužilá turistka: K titulu zasloužilá turistka vedla dlouhá cesta

 V dnešním rozhovoru plynule navážeme na ten předchozí s místopředsedou Klubu českých turistů v Litvínově. Mým dnešním hostem je rovněž aktivní členka litvínovského klubu turistů, která navíc získala titul zasloužená turistka, a která je i přes svůj věk velmi činorodá a energická. U žen by se věk neměl říkat, tak v tomto případě pouze prozradím, že úžasné paní Květě již před několika lety bylo 80. V 70 začala lézt ferraty a v současnosti ji právě tahle činnost těší nejvíce, i přesto, že už leze „pouze“ obtížnost A, B, C 😉 [https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1.5/16/1f609.png] Dámy, až si ve svých 40, 50, 60 či 70 letech budete stěžovat na věk, vzpomeňte si na paní Květu  a taky si nenechte ujít dnešní rozhovor.

Před 2 týdny 24:32

Karel Šlechta – Klub českých turistů Litvínov: V Litvínově jsme pořádali i 100 jarních km

 O prázdninách více než kdy jindy vyrážíme s batohem do přírody a stávají se z nás turisté. Jsou ale turisté a Turisté. Jednoho takového s velkým „T“ jsem si pozvala na povídání nejen o vzniku „Turistického klubu“ v Litvínově a jeho vývoji, ale také o turistech jako takových, jejich činnosti i titulu Zasloužilý turista. Nenechte si ujít dnešní rozhovor v Ponte reports, kde nebude chybět ani (ne)jedna turistická pozvánka.

Před 3 týdny 19:28

Jaroslav Stejný – Muzeum čertů v Úštěku: Děti se bojí čertů, tatínkové o maminky

Měl a stále má hlavu plnou nápadů. Občas mu v minulosti i nějaký ukradli, ten nejdůležitější si ale ukrást nenechal. Tak dlouho si zahrával s čerty, které i vyřezával, až založil Muzeum čertů v Úštěku a nejen to. V Kadani např. nechal vzniknout Muzeu čarodějnic a v Doksech Labyrintu strašidelných pohádek. Co všechno zrodu těchto „atrakcí“ předcházelo? Bojí se dnešní děti pekla a byla Sněhurka na své trpaslíky skutečně vždycky hodná? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.