Host Českého rozhlasu Ostrava
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Jan Larisch je duchovní, prezident a také autor řady publikací

Jan Larisch je prezidentem Diecézní charity ostravsko-opavské, autorem monografií kněží, kteří se práci v charitě věnovali a taky se zabývá regionálními církevními dějinami. Naposledy k tomu vydal publikaci, která připomíná oběti komunistického pronásledování.

22:55

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Včera 21:17

Alžběta Mikolajková nás pozve na Běh advenťáka. Má pomoci dětem s handicapem

Poběží se už za pár dnů a jeho cílem je pomoci dětem se zdravotním handicapem. Rozhovor je o tom, jak se z jednoho obyčejného vyběhnutí stala celorepubliková charitativní akce.

Před třemi dny 21:02

Covidová umělecká pauza mu převrátila život a donutila k razantním změnám

Janek Rokyta, virtuózní cimbalista, hudební teoretik a redaktor bude mluvit o sobě a změnách, kterými po padesátce prochází. Například o nové roli dramaturga, o těžkých zkouškách i o výchově umět si vždy poradit.

Před šesti dny 21:09

Tereza Hovadíková, Dobrovolník roku 2022, se chystá své zkušenosti zúročit v Africe

Tereza Hovadíková je držitelkou ocenění Dobrovolník roku 2022. Studuje Ostravskou univerzitu a veškeré volno věnuje zcela dobrovolně lidem, kteří potřebují pomoc. I přes své mládí dokázala udělat šťastným desítky lidí. A teď se své zkušenosti chystá zúročit v rámci dobrovolnického projektu v Africe.

Před týdnem 21:02

Kouzlo vesmíru. Setkání s Martinem Viláškem

S Martinem Viláškem budeme mluvit o obloze. Zajímá se o ni totiž od svých teenagerovských let. První dalekohled si postavil sám, dnes je fyzikem a odborníkem v ostravské hvězdárně a planetáriu. Čím ho vesmír okouzluje? A kam až v něm dohlédneme?

Před týdnem 20:58

Radim Špaček po letech natáčí v rodných místech. Vznikají tady další díly seriálu Stíny v mlze

V posledních letech zažívá návraty do rodných míst. Rodák z našeho kraje, filmový, televizní a divadelní režisér Radim Špaček, prožil větší část života v Praze. Právě v těchto dnech ale natáčí v místech, která důvěrně zná, další díly seriálu Stíny v mlze.

Před 2 týdny 20:56

Co je to Malá Kodaň a jak souvisí právě s Ostravou? Prozradí Jan Jůzl

Jan Jůzl patří k těm, kteří se snaží vnášet do života ve městě osvěžení v podobě setkávání, koncertů a dalších akcí. V Ostravě třeba můžete zažívat zajímavou atmosféru kolem řeky Ostravice. Co je to Malá Kodaň a jak souvisí právě s Ostravou?

Před 2 týdny 21:01

Jak souvisí proměna krajiny s hmyzem? Do říše malých živočichů nahlédneme s entomologem

Pracovištěm Petra Kočárka je louka, zahrada i tropický prales. Je totiž entomologem. Miluje hmyz a věnuje mu velkou část svého života.

Před 2 týdny 21:39

Alena Krištofová s rodinou vrací zámecký park ve Městě Albrechticích do dávné podoby

Zámecký park ve Městě Albrechticích se postupně vrací do doby, v jaké byl před téměř dvěma stoletími. Zásluhu na tom má Alena Krištofová a její rodina.

Před 3 týdny 21:16

V zemi ohně, větru, ropy, koberců... Další Postřehy odjinud natáčel Petr Voldán v Ázerbajdžánu

Zahraniční zpravodaj Petr Voldán se vrátil z Ázerbajdžánu, kde natáčel další díly televizního seriálu Postřehy odjinud. V rozhovoru nás vezme na výlet do země ohně, větru, ropy, koberců, ale i granátových jablek a supermoderní architektury.