Press klub
22. duben 2020

Poslechněte si podcast: Jan Kulhánek: Čím méně byli lidé zvyklí žít spolu, tím to mají nyní těžší

"Společnost je na něco hodně zvyklá, jsme zvyklí na své pohodlí a na své jistoty. Podle mě budeme mít tendenci se snažit to během měsíců vrátit co nejvíc zpátky. Doba s koronavirem ale ukazuje, že jsou věci, nad kterými bychom se měli zamyslet. Například jestli je zběsilé tempo to, co v životě potřebujeme," uvedl v Press klubu na Frekvenci 1 psycholog Jan Kulhánek. 

20:49

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 16:17

Jan Přáda: Obří množství přesčasů doktory žene pryč z nemocnic

Téma přesčasů ve zdravotnictví rezonuje společností už poměrně dlouho. Vláda totiž chtěla doktorům povolit větší množství přesčasových hodin, což ale sami lékaři mnohdy nechtějí. Řada z nich proto už vzkázala vedení svých nemocnic, že od prosince s přesčasy končí. To může ohrozit i zdravotní péči obecně. Jedním z bojovníků za lepší podmínky doktorů je taky předseda sekce mladých lékařů České lékařské komory Jan Přáda. Romana Navarová se ho v Press klubu ptala, jaké změny jsou potřeba aby lékaři neodcházeli. Poslechněte si celý rozhovor.

Před dvěma dny 16:06

Tomáš Neřold: Tresty za mobil při řízení budou tvrdší

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl šéf BESIPu Tomáš Neřold. Moderátorce Romaně Navarové například řekl, že je stále poměrně rozšířený nešvar, když si lidé hlavně na zadních sedačkách v autě nenasazují bezpečnostní pásy.

Před třemi dny 17:31

Jiří Pospíšil: Demonstrace nemohou šikanovat většinu!

Europoslanec a náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil nesouhlasí s třicítkou na všech místech. Kolaps dopravy by pak byl dvojnásobný a rychlost se musí řešit individuálně podle místa. Blokace silnice jsou podle něho třeba v Rakousku nezákonné a šikanují většinu obyvatel, kteří mají právo vlastnit a používat auto. Řeč byla také o kauze dozimetr.

Před šesti dny 19:47

Antonín Pařízek: Nestandardní postupy přinášejí nestandardní výsledky

Hostem moderátorky Báry Nesvadbové v Press klubu Frekvence 1 byl porodník Antonín Pařízek. Řekl například, že každé sedmé nebo osmé dítě se před porodem dostane do problémů. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 18:56

Eva Doležalová: 28. září sice slavíme jako Den české státnosti, hranice se ale formovaly mnohem později

28.září patří k významným dnům v naší historii. Datuje se tomuto dni totiž vznik českého státu. Podle historičky Evy Doležalové, to ale není tak úplně přesné. I když tento den byl zvolen jako Den české státnosti, jde především o den kdy byl kníže Václav zabit. Reálně se začaly hranice naší země formovat až za vlády dalších dvou jeho nástupců. Poslechněte si celý Press klub, kde Romana Navarová zjišťuje, co si vlastně koncem září připomínáme.

Před týdnem 15:17

Mikuláš Peksa: Šifrovaný telefon je v pořádku. Problém je, když ho od někoho dostanete

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl pirátský poslanec Evropského parlamentu Mikuláš Peksa. Tématem byl šifrovaný telefon ministra Rakušana a v čem je v této kauze problém. Řeč byla také o hlasování Pirátů o ministru Blažkovi. Došlo také na konsolidační balíček.

Před týdnem 16:00

Jiří Svoboda: Na letiště povede železnice v tomto desetiletí

Železnice na letiště bude v tomto desetiletí! Kdybych tomu nevěřil, nemohl bych to dělat. V Press klubu takto optimisticky hovořil Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic. Řeč byla o rychlostních tratích a o tom, že česká železnice patří ke špičce v ohledu včasnosti a spolehlivosti. V dálkové dopravě se zpoždění zlepšilo o 49 %, v té regionální o 23%.

Před týdnem 16:29

Liběna Rochová: Když jsem v černém, jsem ve větším klidu

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla módní návrhářka Liběna Rochová. Moderátorce Heleně Šulcové například řekla, že oděv je odraz doby a součást kultury. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 17:52

Martin Dvořák: Názvu Ministerstvo evropské propagace se nebráním

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák za STAN. Moderátor Čestmír Strakatý mu například položil otázku, co ve své funkci dokázal. Jeho odpověď, stejně jako celý rozhovor, si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 16:10

Lukáš Láznička: Léky nechybí jen v Česku, situace se příliš lepšit nebude

Výpadky některých léků pociťují pacienti v Česku už pár let. Nemocnice ale chybějící léčivo hlásily daleko dřív. Teď se ale problém začal dotýkat i přímo běžných spotřebitelů, proto se o něm víc mluví. To, že některé léky nejsou dostupné nemusí být nedostatkem přímo účinné látky, ale třeba výpadkem výroby papírových krabiček, nebo blistrů. V Press klubu o problematice chybějících léků mluvil člen představenstva České lékárnické komory Lukáš Láznička. Ptal se Čestmír Strakatý, poslechněte si celý pořad.