Jak to vidí...
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Co přivádí na ulici mladé lidi? Odpovídá Jan František Krupa, ředitel sociálních služeb Armády spásy

Jaký druh pomoci nabízí Armáda spásy a proč se v České republice zaregistrovala i jako církev? Co vyjadřuje její motto? Jsou si pomáhající organizace navzájem konkurenty nebo partnery? Proč se Armáda spásy rozhodla pomáhat především lidem bez domova? Co přivádí na ulici mladé lidi? Mají sociální pracovníci Armády spásy dost času na to, aby v klientech probudili chuť změnit svůj život? Jak fungují nocleženky a ošetřenky?

25:29

Jak to vidí...

Vydává: Český rozhlas

Aktuální názory a komentáře nezávislých osobností na dění kolem nás.

Web

Včera 25:44

Andreas Pieralli: Itálii povede poprvé v historii žena. Nakloní Giorgia Meloniová zemi k neofašismu?

Předčasné parlamentní volby v Itálii skončily vítězně pro Giorgii Meloniovou, předsedkyny pravicové strany Bratři Itálie. Co stojí za úspěchem konzervativní političky? Kam se bude Itálie pod jejím vedením ubírat? A jsou namístě obavy z nástupu neofašismu? Italský publicista Andreas Pieralli v audiozáznamu ještě připomene průběh neúspěšné volební kampaně levice a vysvětlí, co vedlo ke konci oblíbeného politika Maria Draghiho.

Před třemi dny 24:45

biolog David Storch

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před čtyřmi dny 25:30

politolog Jan Kubáček

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před pěti dny 24:55

Martina Skohoutilová ze spolku Pražská pastvina: V čem spočívá kouzlo pastevectví blízko Prahy?

Co mohou zažít návštěvníci pozemků, o které se stará spolek Pražská pastvina? Jak spolu souvisí spásání a výskyt motýlů? V čem spočívá kouzlo pastevectví jen pár kilometrů od centra Prahy? Přispěje podle Martiny Skohoutilové vysoká inflace a energetická krize k našemu ekologičtějšímu chování?

Před týdnem 25:47

Jiří Hlaváč: Manželé Zátopkovi? Chroničtí optimisté. Zatrpklost do svého života nepustili

V uplynulých dnech si Česká republika připomněla 100. výročí narození manželů Dany a Emila Zátopkových. Na slavný pár atletů ale zavzpomínal i celý sportovní svět. V čem Zátopkovi inspirují dnes? Pedagog Jiří Hlaváč v audiozáznamu ještě připomene osobnost a dílo hudebníka Karla Krautgartnera a prozradí, jaká je odezva publika na festival Dvořákova Praha.

Před týdnem 25:19

Libor Dvořák: Putin hraje od začátku vabank. Odpor Rusů bude sílit. Umírat teď budou otcové od rodin

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci. Týkat by se měla 300 000 rezervistů a lidí s válečnou zkušeností. Co takový krok reálně znamená? Jak reaguje ruská společnost? Komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák v audiozáznamu ještě vysvětlí, jakou roli v souvislosti s mobilizací hrají referenda o připojení k Ruské federaci na okupovaných územích.

Před týdnem 24:54

politoložka Vladimíra Dvořáková

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Jan Burda.

Před týdnem 24:59

ekonomka Ilona Švihlíková

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Jan Burda.

Před týdnem 25:46

novinář Adam Černý

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Jan Burda.

Před týdnem 27:41

Studentka medicíny Anežka Dašková. Co ji přivedlo k založení spolku O nemocech otevřeně?

Proměnily se v průběhu studia její představy o práci lékaře? Co přivedlo Anežku Daškovou k založení spolku O nemocech otevřeně? Jak do zdravotnictví přivést lidskost? V čem může být chronickému pacientovi užitečný psychoterapeut? Proč by měl být student medicíny nejen vytrvalý, ale i laskavý sám k sobě? Učí se medici, jak komunikovat se svými budoucími pacienty? Jak se hledá naděje?