- Podcasty
- Rozhlasový sloupek

Poslechněte si podcast: Jan Flaška: Krabice na krabice
Miluji věci, mlčenlivé soudruhy, napsal kdysi Jiří Wolker. Já taky miluji věci, a díky tomu se mi všude v bytě hromadí od těch mlčenlivých soudruhů krabice. Pro jistotu si je schovávám pro případ, že bych musel některého soudruha reklamovat.
Rozhlasový sloupek
Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.
Jiří Březina starší: Den počítačů
Počítače už nejsou žádná novinka, i když nám starším tak pořád připadají. Je to ale už padesát let, co opustily klimatizované sály a vydaly se do našich kanceláří a domovů.
Pavel Kroneisl: Šroubovák a latina
Moc rád vzpomínám na dobu svých studií na gymnáziu. Bylo tenkrát v Českých Budějovicích jediné a mělo velice dobrou pověst, hlavně díky přísnosti profesorů.
Antonín Pelíšek: Venkovské poradny v ohrožení
Hrozí nám prý konec venkovských hospod. Alespoň podle prognostiků, kteří věští budoucnost přes zvýšení DPH za točené pivo. Na vině je podle pivařů vláda, která nebere v potaz, že malé hospody fungují také jako poradny.
Jan Flaška: Přechodový rituál
Člověk za svůj život projde celou řadou situací, jež je možné považovat za přechodové rituály: návštěva víly Zubničky, maturita, pohřeb – tyhle zlomové okamžiky si vybaví asi každý.
Věra Hlaváčková: Tetování
Myslím, že potetovaní indiáni byli pro naši generaci záhadné bytosti s obrázky na těle a trochu jsme je litovali a považovali za barbary. Později jsem kérku vnímala jako něco hodně negativního, protože jsem ji viděla hlavně u mužů, co seděli ve vězení, anebo byli součástí nějakého zločineckého klanu... nejspíš někde na Sicílii.
Ivan Mls: Rozhlasové narozeniny
Má odpracováno už sto let, ale do penze se rozhodně nechystá. To by byl titulek pro nějaký bulvární plátek, co říkáte? Nebo tenhle: Ani v 78 letech nemyslí na odpočinek.
Antonín Pelíšek: Století krystalky
Už je to tak, Český rozhlas slaví 100 let od zahájení svého pravidelného vysílání. Od května 1923 si mohou posluchači každý den ladit jeho programy a bavit se mluvenými pořady a hudbou.
Věra Nosková: Thajští čtenáři
Nedávno jsem se doslechla, že Thajci jsou prý velcí čtenáři. Nikdy jsem ale neviděla Thajce s knihou, nepotkala na procházkách devítimilionovým Bangkokem knihkupectví s thajskými knihami a knihovnu jsem zaznamenala jen jednu, zato velkou, centrální.
Hana Hosnedlová: Měsíc lásky
Máj je měsícem lásky. Malá vnučka mojí známé však květen povýšila na měsíc lásky ke všemu a ke všem!
Jan Flaška: Rodinná oslava
Jako dítě jsem měl rád narozeninové oslavy. Ty svoje, samozřejmě. Kvůli dárkům, samozřejmě. Rodinná oslava samotná vlastně za moc nestála. Žádné balonky, trampolíny, zástupy kamarádů s frkačkami a papírovými čepičkami.