Brambora s vejcem
23. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Jakub Kohák: Nemám rád slovo pečivo

Hostem příjemně absurdní rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát komik, moderátor a filmař Jakub Kohák. Ten se Ivaně s Alešem mimo jiné svěřil, že nemá rád výraz pečivo. „Je to takové zvláštní jemnozrnné slovo,“ snažil vysvětlit důvod svého nelaskavého vztahu k tomuto pojmu.

16:10

Brambora s vejcem

Vydává: Český rozhlas

Lehce chaotická rubrika Ivany Veselkové a Aleše Stuchlého. Živé telefonáty celebritám všech kategorií včetně těch top provařených, ale i těch, které neznáte, nebo vás nezajímají.

Web

Dnes 17:52

Zvukař Viktor Prášil: Šutráctví jsem ještě nenahrával

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl filmový zvukař Viktor Prášil. Rodák z Prahy, který byl nominovaný na Oscara za zvuk filmu Na západní frontě klid, v rozhovoru mimo jiné prozradil, co je nejlepšího na tom, že Oscara nedostal. Taky se nám svěřil, že ještě nikdy nenahrával zvuk kamenů.

Před týdnem 25:41

Lucie Výborná: V kině jsem byla na nejhorším rande svého života

Dada rubrika Brambora s vejcem tentokrát proběhla v rámci akce Den otevřených dveří Českého rozhlasu, takže před návštěvníky ve studiu a výjimečně ne po telefonu. Za Ivanou a Alešem dorazila moderátorka Lucie Výborná, která kromě odpovídání na otázky během rozhovoru vařila a navíc ještě přinesla kremrole.

Před 2 týdny 17:04

Milan Cais: Hnědá je nádherná barva

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl zpěvák a bubeník skupiny Tata Bojs Milan Cais. Renesanční muž, který má navíc pořad na naší sesterské stanici Český rozhlas Vltava, v rozhovoru mimo jiné prozradil, že nemá problém skoro s žádnou barvou.

26. duben 2023 14:09

Bohdan Bláhovec: Myslím, že je dobré být kamenem. Je pevný a hodně toho vydrží

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl dokumentarista a básník Bohdan Bláhovec. Rodák z Plzně a jeden z průkopníků slam poetry v Česku se v rozhovoru svěřil s tím, že kdyby si měl vybrat, zda chce být kámen, nůžky, nebo papír, tak by volil kámen. „Myslím, že je dobré být kamenem. Pevný, na svém místě a hodně toho vydrží,“ zdůvodnil výběr Bohdan.

20. duben 2023 25:41

Mikýř a streamer Agraelus se shodují: Rohlík je penetrační nástroj

Dada rubrika Brambora s vejcem měla tentokrát netradičně dva hosty. Jedním z nich byl moderátor a bavič Martin Mikyska aka Mikýř a druhým streamer a youtuber Vojtěch Fišar alias Agraelus. Ivana s Alešem neboli Brambora a Vejce se k oběma internetovým velikánům připojili v rámci charitativního streamu na podporu projektu Ježíškova vnoučata.

13. duben 2023 17:18

Hudební publicista Karel Veselý: Štěstí je chvilkové, pak zase přijde marnost

Hostem pravidelné dada rubriky byl spisovatel a hudební publicista Karel Veselý. Ten se v rozhovoru svěřil třeba s tím, že štěstí vždy trvá jen pár vteřin a pak vždy zase přijde marnost. Prozradil ale i to, že se štítí syrového masa a že si nemyslí, že je dobrým člověkem.

5. duben 2023 14:56

Michal Isteník: Nejhorší smrad na světě je tlící holub

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec původem z Nového Strašecí Michal Isteník. Ten nám mimo jiné prozradil, co by se mu líbilo na tom být žížalou a které slovo nesnáší. Zjistili jsme také skutečnost, že nejhorší smrad je podle něj z tlícího holuba. Má s ním totiž svou osobní zkušenost, protože svého času mrtvý holub dlel a tlel nad jeho divadelní šatnou.

22. březen 2023 14:13

Herečka Simona Lewandowská: Mám ráda, když je něco slizkého

Hostem bezvadné a pohodové (i když záleží na úhlu pohledu) rubriky Brambora s vejcem byla herečka Simona Lewandowská. Tu jsme vyrušili při obídku, ale to vůbec nevadilo. Žena, která si svůj filmový debut odbyla ve snímku Zlatý podraz, nám v rozhovoru mimo jiné prozradila, že má kladný vztah k nakládaným houbám. „Mám ráda houbičky, mám ráda, když je něco slizkého,“ vysvětlila svou náklonnost pomocí neprůstřelného argumentu.

16. březen 2023 17:03

Albert Černý z kapely Lake Malawi: Nevěřím na smrad

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl zpěvák a kytarista Albert Černý, který se hned zkraje svěřil, že je dobrým člověkem a že je zbytečně destruktivní ve svém životě jen stále hledat chyby. I proto je Albert pozitivní a mimo jiné se na sebe ráno usmívá do zrcadla.

1. březen 2023 15:51

Komiksový autor a režisér Vojtěch Mašek: Kdybych byl psem, tak hladkosrstým

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali scenáristovi, režisérovi a komiksovému autorovi Vojtěchu Maškovi. Mimo jiné zjišťovali, co by dělal, kdyby se jednoho rána probudil jako pes a jakým druhem tohoto sympatického zvířete by v takovém případě rád byl. Režisér snímku Arvéd by prý upřednostnil stát se psem hladkosrstým a jezevčíkovitým.