11. květen 2022

Poslechněte si podcast: Jakub Horák se věnuje kabaretu a dává v něm příležitost umělcům z Moravskoslezského kraje

Jakub Horák, muž mnoha talentů a nápadů, bude ve vysílání mluvit o Tvůrčí skupině Hrdobci, která se věnuje kabaretu. Jakub Horák dal jeden takový dohromady a dává v něm příležitost umělcům z Moravskoslezkého kraje. On sám se v něm taky angažuje a stará se i o produkci.

20:33

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 20:47

Kamarádi od dětství Petr Musila a Alexandros Samaras si vymysleli nealkoholický cider

Petr Musila a Alexandros Samaras se přátelí od dětství a společně taky vymýšlejí nové věci. Například vymysleli nový cider, tedy nápoj z jablek, ke kterému ale nestačí jen tak nějaká jablka. Uslyšíte jejich příběh o pokusech a omylech, houževnatosti i klikatých životních cestách.

Před čtyřmi dny 20:37

Odjela do Senegalu s pytlem zubních kartáčků. S Markétou Skoumalovou na dentální misi

Markéta Skoumalová je budoucí dentální hygienistka. Nejen, že se našla v této profesi, ale nedávno ji povýšila na zajímavé misi. Odjela do Senegalu s pytlem zubních kartáčků a pasty a učila děti v tamním sirotčinci čistit si zuby. Co ji vedlo k takovému nápadu, který nakonec podpořila i její univerzita?

Před týdnem 20:34

Optimistka, pro kterou nic není problém. Setkání s Marcelou Špakovou

Marcela Špaková se stará o své dvě dospělé hendikepované děti a k tomu o další čtyři, které má spolu se svým partnerem v pěstounské péči. Navzdory jejich těžkému postižení s nimi vyrážejí na výlety a nevynechají jediný koncert jejich oblíbené kapely. Jak to dělá, že je stále tak pozitivně naladěná?

Před týdnem 20:37

Putování za vodou. Povídání o vodě s Markem Síbrtem

Povídání o vodě s Markem Síbrtem, autorem knihy Putování za vodou a současně mluvčím vodárenské společnosti. Rozhovor je o vodních tajemstvích, o vodě v krajině, zásahu člověka do plynutí řek, o blahobytu i nedostatku.

Před týdnem 20:27

Splnil si svůj klukovský sen. Martin Ptáček s bagrem umí, co jen málokdo

Martin Ptáček pochází z Valašska a se svým bagrem dokáže různé kousky, je specialistou na demoliční práce. Dokáže se pohybovat ve výškách i těsných prostorách a stavby rozebírat zevnitř.

Před 2 týdny 21:42

Jak probíhá natáčení kulinářské reality show? Setkání s Markétou Tomáškovou

Markéta Tomášková z Ostravy-Staré Bělé byla mezi 12 účastníky reality show Peče celá země, kterou na jaře vysílala Česká televize. V rozhovoru prozradila, jak natáčení probíhalo i co peče nejraději.

Před 2 týdny 21:04

Ajťák, pilot, ochotník a mistr světa. To vše je Lukáš Adámek

Lukáš Adámek je profesí IT specialista, současně je mistrem světa v počítačové textové úpravě, zapáleným ochotnickým hercem a pilotem letadla. Rozhovor je o všech svých profesních i volnočasových zájmech.

Před 2 týdny 21:02

Co je smyslem sportu, při kterém se předvádějí svaly? Ptali jsme se hasiče a kulturisty Jana Garaye

Povoláním hasič a koníčkem kulturista Jan Garay. Spolu se svými svěřenci přivezl z evropského šampionátu ve Francii tři tituly vicemistra a dvě bronzové medaile.

Před 3 týdny 21:57

Výtvarnice Mariana Ryšavá od narození syna věnuje svou tvorbu výhradně dětem

Fotografka a výtvarnice Mariana Ryšavá je také matkou pětiletého autistického syna, se kterým komunikuje i pomocí speciálních kartiček. Proč svou tvorbu věnuje od narození syna výhradně dětem? A o čem je její román z Valašska?

Před 3 týdny 21:10

Tlumočnice Sabina Širokovská zúročuje studium cizích jazyků v Evropské komisi

Sabina Širokovská pochází z Hlučínska. Kus života ale strávila ve Finsku a v Belgii, kde také zúročuje své studium cizích jazyků, protože je tlumočnicí v Evropské komisi.