Epizoda 2114. duben 2022

Poslechněte si podcast: Jaké triky na nás zkoušejí bankéři? A jak odolat?

Každý druhý klient platí na poplatcích zbytečně víc, než musí. Bankéř nebo finanční poradce vám skoro nikdy nedá o hypotéce či úvěrů všechny informace. Někdy ani ty, co jsou ze zákona povinné. A navíc zkoušejí různé manipulace. Hostem podcastu je expertka na finanční gramotnost Veronika Kalátová.

35:39

Ve vatě

Vydává: Seznam Zprávy

Podcast novinářky Markéty Bidrmanové a jejích hostů z řad investorů a odborníků. Poslechněte si konkrétní rady na téma investic, inflace, úvěrů nebo hypoték. Finanční „kápezetka“ pro všechny, kterým nejsou peníze ukradené. Nový díl každý čtvrtek na Seznam Zprávách.

Web

Epizoda 31Před čtyřmi dny 31:20

Jak začít investovat teď, i když jsou vyhlídky depresivní

Skomírající akciové indexy začátečníky od investic spíš odrazují. Podle investora Daniela Gladiše to je chyba. „Když všechno vypadá negativně, dělají se nejlepší investice,“ říká.

Epizoda 30Před týdnem 33:30

Co všechno musíte vědět, než dáte soláry na střechu

Extrémní zájem o solární panely naráží na nedostatek montážních kapacit u firem. „Dodavatelé jsou rádi, že vůbec nějaké panely mají. Kupuje se, co je a když to je. Nebo musíte počkat,“ míní nadšenec do solárů Jan Staněk.

Epizoda 29Před 2 týdny 39:25

Jak investovat přes aplikace, abyste vydělali hlavně vy

Existují stovky investičních aplikací, které mohou lidem pomoci ochránit peníze před inflací. Podle Andrey Lauren z investiční skupiny Rockaway Capital jsou investice s jejich pomocí poměrně bezpečné, ale jsou v nich i háčky.

Epizoda 28Před 3 týdny 39:27

Soláry na střechu stojí i půlmilion, už za sedm let se vám ale vrátí

Solární panely na střeše mají punc investice pro bohaté nebo „zelené“ blázny. Jak ale energie zdražuje, zájem o ně rapidně roste. Statisícové náklady se totiž vrátí už za sedm let, říká popularizátor čisté elektřiny Jan Staněk (Electrodad.cz).

Epizoda 2726. květen 2022 34:59

Podílové fondy – kterým se dařilo, a kterým ne? A kam utéct?

Češi, kteří loni nalili peníze do podílových fondů, zažívají vystřízlivění. V bouřlivých týdnech se nedaří ani akciím, ani dluhopisům. Čas dluhopisů ale přichází, pobijí vám i inflaci, věští ekonom Martin Mašát z Partners.

Epizoda 2619. květen 2022 32:44

Kreditka a kontokorent? Ani jako poslední záchrana

Tisícikoruny na energie, jídlo nebo splátku úvěru můžou teď chybět i v solventních rodinách. Banky lákají na „snadnou“ cestu, jak díry v rozpočtu zalátat. Kreditní karta ani kontokorent se na to ale nehodí.

Epizoda 2512. květen 2022 37:10

Přichází čas vyměnit hypotéku za lepší, říká bývalý šéf banky

Ne každý má to štěstí, že svou hypotéku zafixoval úrokem pod 2 %. Asi 40 tisícům domácností vyprší fixace do konce roku. Stojí před dilematem, co v turbulentních časech dál. Fixujte na dva roky, radí exbankéř Lubor Žalman.

Epizoda 245. květen 2022 34:46

Investorské chyby, kterých byste se teď měli vyvarovat

Koncem února prožily akcie šok, v březnu se vzpamatovaly a duben je zase poslal nemilosrdně dolů. Dekády stagnace nebudou, namísto módního Zoomu ale vsaďte na široký americký index, radí investor Daniel Gladiš.

Epizoda 2328. duben 2022 36:05

Stroukal: Od bitcoinu raketu nečekejte, měnu rebelů už kupuje kdekdo

Bitcoin přestal být „punk“ a chová se za krize jako jiné investice. Stejně jako akcie teď před sebou nemá strmý růst, odhaduje ekonom Dominik Stroukal. Schovat se před inflací do bitcoinu nebude fungovat.

Epizoda 2221. duben 2022 34:15

Připravte se na krizi. Kam s penězi, když akcie padají?

Období, kdy stačilo sednout si k počítači, naklikat a vydělat, se blíží ke konci. Na obzoru je krize horší než v roce 2008. Zbavte se akcií, čekají nás dekády stagnace, varuje investor Jan Pravda.