• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před dvěma dny

Poslechněte si podcast: Jaké to je být bezdomovcem? Při benefiční akci Noc venku si to lidé ve Dvoře Králové vyzkoušeli

Dvůr Králové nad Labem byl podeváté dějištěm benefiční akce Noc venku. Při té se pořadatelé v řadě měst Česka snaží bořit mýty o bezdomovectví. Ti nejodvážnější prožili noc podobně, jako lidé bez domova, přespali na ulici.

02:57

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 00:41

V Hradci Králové vandalové poničili výstavu vraků aut zasažených při ruské agresi na Ukrajině

Vandalové poškodili výstavu vraků aut z války na Ukrajině umístěnou na náměstí 28. října v Hradci Králové. Tři autovraky jsou součástí putovní výstavy Příběhy z Ukrajiny, která má poukázat na hrůzy konfliktu dotýkající se civilního obyvatelstva. Případ vyšetřuje policie.

Dnes 02:55

Syřanka Natalie žila jako dítě v zařízení pro uprchlíky v Kostelci nad Orlicí. Teď tam točí film

Míříme do Kostelce nad Orlicí, do pobytového zařízení pro cizince žádající o mezinárodní ochranu. Často jde o lidi utíkající před válkou, v posledních letech našly v areálu dočasné zázemí stovky osob. Patří mezi ně i Natalia, mladá dívka ze Sýrie. Její rodiče mají už řadu let v Česku práci, Natalia chodí do školy.

Dnes 02:10

Rudník na Trutnovsku se dočká autobusového terminálu. Bude na něj použit speciální bílý cement

Stavbaři mají za sebou zhruba polovinu prací na autobusovém terminálu v Rudníku na Trutnovsku. Jeho stavba se musela odkládat, obci se z počátku nedařilo získat dotaci. Nakonec z celkových 11 milionů korun zaplatí z rozpočtu miliony pouze dva. Zatím v místě fungují dvě provizorní zastávky, jejich umístění však není optimální a přináší časté dopravní komplikace.

Včera 02:07

Začíná lyžařská sezóna. Jako první v celém Česku otevřel sjezdovku SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Ode dneška se v Krkonoších zase lyžuje. SkiResort ČERNÁ HORA - PEC otevírá první část sjezdovky Anděl a počítá se solidním zájmem návštěvníků. Hotely mají na první víkend letošní sezony už plno.

Včera 02:05

Už jste se pustili do pečení cukroví? Anebo zatím jen přemýšlíte kolik druhů a množství připravíte?

Vaflové, kokosové, vanilkové rohlíčky a další druhy vánočního cukroví už pečou budoucí cukráři v Nové Pace. Objednávek přibývá, a tak tráví v dílnách většinu času. Čeká je napéct kolem jedné tuny těchto drobných kousků. Zájem o vánoční cukroví letos příliš neklesl, přestože cena za jeden kilogram se pravděpodobně zvedne o 180 korun.

Před dvěma dny 00:28

Krajský soud v Hradci Králové znovu řeší spor o pozemky na trase budoucího obchvatu Jaroměře

Spor o vyvlastnění pozemků manželů Kučerových na trase obchvatu Jaroměře se znovu vrátil ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Majitelé pozemků se domáhají zrušení vyvlastnění a zastavení vyvlastňovacího řízení. Rozhodnutí by měl krajský soud vynést ve středu 30. listopadu.

Před dvěma dny 00:23

Světoznámý výrobce pian, hradecká firma Petrof, šetří energiemi třeba i jedním dnem volna v týdnu

Kvůli vysokým cenám energií mají zaměstnanci firmy Petrof některé pátky volné. Díky dnu volna firma šetří až půl milionu korun měsíčně. Energetický audit firmě našel i další úspory. Ty jsou ale spojené s rozsáhlejšími investicemi, říká prezidentka firmy Zuzana Ceralová Petrofová.

Před třemi dny 02:25

V Hradci Králové se dnes dopoledne můžete nechat zdarma otestovat na virus HIV, žloutenku a syfilis

Zájemci se mohou dnes od 8:30 do 12 hodin nechat ve Zdravotním ústavu v Habrmanově ulici v Hradci Králové otestovat na virus HIV, žloutenku typu B a C a syfilis. K 9. ročníku celoevropské kampaně se zapojilo 82 testovacích míst po celém Česku. Na všechny tyto nemoci může být testován každý, anonymně a zdarma. Například HIV infekce se podle odborníků nemusí projevit řadu let.

Před třemi dny 02:47

Po více než dvou letech končí úpravy okolí státního zámku v Náchodě za zhruba 240 milionů korun

Okolí státního zámku v Náchodě se v posledních dvou letech změnilo k nepoznání. Národní památkový ústav se ho snaží vrátit do podoby z první poloviny 19. století. Původní nálety nahradily nové stromy, dělníci svah odvodnili, zpevnili a zámek znovu propojili s centrem města. Práce za zhruba 240 milionů korun v těchto dnech končí a s mikrofonem se tam zašel podívat reportér Václav Plecháček.