• Podcasty
  • Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
1. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Jaké jsou podpultovky Romana Holého?

V dnešním díle jsme zajeli do Sušice, kde nás uvítal Roman Holý. Má totiž nespočet podpultových "véháesek", přehrávačů, synťáků a historek. Od lásky k rychlodabingu jsme se dostali až k jeho oblíbeným filmům a také nám prozradil, kde sehnat číslo na cirkusové točiče talířů, kterých je v současné době nedostatek.

01:03:29

Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení

Vydává: Youradio Talk

Nejlepší český podcast k uklízení. Uslyšíte naše „podpultové“ historky, které jste možná ani nechtěli slyšet, ale my vám je i tak rádi řekneme. Prostě takové kecání o ničem. Klasika, co teď frčí. A kdo jsme my? Iveta a Pavel, kamarádi, kteří se rádi na svět koukají s ironií. Čau

Web

Před týdnem 43:09

Podpultovky: Proč nás fascinují texty Richarda Krajča a Leo Beránka

V dnešním díle jsme probrali téma, které nás již dlouho tíží a zajímá. Poetika a nonsens textů české pop music, především kapely Kryštof. Občas jsme se ztratili v pointě “důmyslných rýmů” Richarda Krajča, občas nám unikla pointa celé písně. Dostaneme se ale i k textům “rappera” a recidivisty Leo Beránka. A zlatým hřebem lyrické symfonie je pak analýza písně Kaťata od kapely Olympic, u které očekáváme nominaci na Magnesii Literu.

Před 2 týdny 46:10

Podpultovky: Proč máme rádi coworking, bidety a umakart

Dnes jsme si pozvali architekta Jirku z ateliéru Kvartýr, se kterým Iveta sdílí coworking. A naším hlavním tématem byly bidety. Zjistíme jejich funkčnost a použitelnost a také to, že Pavel žádný bidet nemá. Probrali jsme i vodorovné plochy, japonské toalety či funkčnost kuchyňského lina a umakartu v koupelnách. Nakonec jsme vyhlásili výběrové řízení do coworkingu, kde pracuje Jirka a Iveta.

Před 3 týdny 36:21

Podpultovky: Jaká traumata nám přinesla školní focení? Ft. Bára Mráčková

Bára je fotografka, která má ráda bizáry a proto nás zavedla na Jižáku zpátky v čase do restaurace do Severky, kde jsme si dali pivo, koukali na fotbal a povídali si o výhodách bydlení na sídlišti. Třeba že mezi panelama můžete v klidu zahodit špunty do uší a když máte bohaté sousedy, nemusíte v zimě topit. Zavzpomínali jsme i na traumata ze školního focení.

26. srpen 2022 54:39

Podpultovky: Co všechno jsme schopni udělat, abychom se dostali do DVTV? ft. Brigita Zemen

Dnes jsme si k nám pozvali multi-talentovanou scénáristku, editorku, redaktorku, dramaturgyni – Brigitu Zemen. A bavili jsme se nejen o pořadu Kokoti na neděli, na kterém se scénáristicky spolupodílí, ale i o feminismu, mužských fousech, ale i o DVTV, kde, Brigita působí jako editorka. A to byla příležitost pro Pavla s Ivetou, aby si naplánovali strategii, jak se do DVTV dostat. Pavel si dokonce vzpomene na to, jak kdysi „obsluhoval“ Martina Veselovského v jedné nejmenované kavárně. A pokud vás zajímá nejen to, co si pan Veselovský objednal, tak poslouchejte dnešní díl.

19. srpen 2022 32:41

Podpultovky: Nechci slevu zadarmo

Při čekání na hosta se Pavel s Ivetou zapovídali o zážitcích z minulého týdne a probrali Ivetinu slevovou bitvu v Decathlonu, rozebrali výhody slevových kartiček a Pavel se pochlubil jeho high-tech zařízením, které si nainstaloval na toaletu.

12. srpen 2022 49:52

Podpultovky: O herectví, rapování a studiu v USA s Martinem Šestákem

Martin Šesták je herec, režisér, kameraman, rapper a příležitostný lifeguard. Proto jsme měli spoustu témat, o čem si povídat. Od studia herectví v USA přes natáčení filmu Kdyby radši hořelo až po bizarní zážitky od bazénu. Co jde v Čechách lépe? Režírovat, hrát, rappovat nebo být full time komparzistou? 

29. červenec 2022 52:07

Podpultovky: Proč (ne)radi mluvíme o sexu? feat. Vyhonit ďábla a Kaadell

Dnes jsme se rozhodli povídat o sexu. A protože se do éteru stydíme o něm mluvit, tak jsme si na pomoc pozvali hned dva resp. tři hosty. Jedním z nich je náš již rezidentní host David aka Kaadell, který se o sexu nestydí mluvit nikdy a za žádných okolností. Kromě Davida nás navštívily také Terezie a Zuzana z podcastu Vyhonit ďábla. Povídali jsme se nejen o jejich novém televizním pořadu Na záchodcích, ale také jak název napovídá - o sexu, o sexuálním názvosloví a intimitě. Dozvíme se třeba co znamená praktika ATM nebo co je Mastuwating. David se svěří se svojí zkušeností s feederem a Pavel opět zjistí, že neví nic z moderního názvosloví. Povídat si budeme i o body pozitivitě a o tom, že dělat si srandu z hubených lidí nemusí být pokaždé sranda. A na závěr si uděláme test z peprných slovíček.

22. červenec 2022 30:38

Podpultovky: Too hot to handle

Po dlouhé době sami a za vysokých teplot se Iveta s Pavlem uchýlili do klimatizované kavárny a téma bylo jasné. Horko. Jak si ochladit byt a jak ochladit sami sebe, je solárium zdravé? Iveta s Pavlem si vyměnili pár hacků a došlo i na vzdělávací okénko o historii klimatizace.

15. červenec 2022 45:16

Podpultovky: Letní kulturní okénko ft. Jana Patočková

Jana Patočková ví mnohé o kultuře a proto jsme si s ní o té kultuře povídali. Od kina přes streamovací aplikace až po doporučení na podcasty a zajímavé audio hry. Pavel vytáhne své staré eso Vodnickou školu a Jana s Ivetou své oblíbené reality show.

8. červenec 2022 49:37

Podpultovky: „Živě“ z karlovarského filmového festivalu

Aktuální díl přinášíme z karlovarského festivalu, kam jsme se stejně, jako celá Praha přesunuli, abychom byli tzv. v centru dění. Prošli jsme s našim mikrofonem a zvídavými otázkami oblíbenou karlovarskou kolonádu. A hovořili jsme například s ženami ze spolku Reborn, popovídali jsme si s živou sochou či s lidmi čekajícími ve frontě do kina. Zjistili jsme také, kam chodí Jan Hřebejk kupovat DVD a nakoukli jsme i do slavné Elle Beauty Lounge, kde jsme vyzpovídali módní návrhářku Lucii Kutálkovou ze značky Leeda, která často, právě na karlovarském festivalu, obléká známé osobnosti. Nakonec Pavel ukáže obsah svého festivalového zavazadla a poradí, co je dobré si vždy vzít s sebou.