Mistrovský kurz
27. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Jak zvládat negativní emoce. Mistrovský kurz Jany Tamchynové

Jak zvládnout hněv nebo křivdu a všechny ostatní negativní emoce? Jak se vyrovnat se žárlivostí a poprat se s ní v běžných situacích. Dozvíte se v Mistrovském kurzu psychoterapeutky Jany Tamchynové. Zavzpomínáme i na dětství, kdy nás ovládal vztek. Pomohli vám vaši rodiče? Poslechněte si rady a tipy odbornice na mezilidské vztahy.

25:20

Mistrovský kurz

Vydává: Český rozhlas

Učte se od nejlepších. Mistři svých oborů vám v necelé půlhodince předají to nejdůležitější. Přední osobnosti odhalují mýty a zbytečné chyby. Otevírají novou dimenzi zajímavých oborů a témat a sdílejí osobní zkušenost. Objevte kouzlo dovedností, do kterých jste se ještě nepustili. A zlepšujte se v tom, co vás zajímá... Všechny díly pořadu najdete na webu dvojka.rozhlas.cz a v aplikaci mujRozhlas.

Web

Před týdnem 23:31

Staňte se mistry čajové kultury. Mistrovský kurz Jiřího Boháče

Věděli jste, že vás pití čaje může propojit se světem múz? Jaký čaj si dát ke zklidnění a jaký šálek vás naopak nakopne do celého dne? Čajový ambasador Jiří Boháč vás v Mistrovském kurzu provede cestou čaje, která odráží celý jeho dospělý život. Vezme vás s sebou na ochutnávku do Vietnamu a poví vám o dávné filozofii čajových obřadů.

Před 2 týdny 23:12

Nastartuje svou kreativitu. Mistrovský kurz Reného Nekudy

Probuďte v Mistrovském kurzu s lektorem Reném Nekudou své kreativní myšlení. Praktická cvičení, která si pro vás dnešní průvodce připravil, vám pomohou rozvíjet tvůrčí část vaší osobnosti. Zároveň pomohou udržet schopnosti v dobré kondici.

Před 3 týdny 22:23

O správném svícení a dobrém spánku. Mistrovský kurz Hynka Medřického

Jak byste si v bytě měli rozmístit světla a lampy, abyste si seřídili vnitřní biologické hodiny? Proč je dobré vyhnout se modrému světlu večer, ale přes den nám může naopak podpořit naše kognitivní funkce? Proč většina lidí svítí špatně a jaké dopady to má na zdraví? V Mistrovském kurzu o tom mluví Hynek Medřícký, vynálezce vlastní žárovky a expert na světlo.

2. březen 2023 22:55

Jak zdolávat (vlastní) vrcholy. Mistrovský kurz horolezce Radka Jaroše

Poslechněte si, jak vylézt na osmitisícovky, ale hlavně i to, jak se vrátit bezpečně zase zpátky.

23. únor 2023 24:27

Jak navázat a udržet konverzaci. Mistrovský kurz Petry Davidson

Jak navázat a udržet konverzaci s lidmi, se kterými jsme se právě seznámili? V Mistrovském kurzu small talku se naučíte úspěšně zvládnout tuto společenskou disciplínu. Lektorka Petra Davidson vás provede prvním seznámením, vybere vhodná, ale i nevhodná témata společenského rozhovoru a také poradí, jak rozhovor vhodně ukončit, abyste druhého neurazili.

16. únor 2023 22:10

Jak posílit imunitu. Mistrovský kurz Evy Hájkové

Posilovat imunitu můžete různými cestami. Vitamin C je stálice, ale proč byste měli svou stravu obohatit také o vitamin D? A jakou roli hraje v naší odolnosti kvalitní spánek a jeho dostatek. Rady a tipy na zlepšení imunity vysvětlí, a mýty vyvrátí, specialistka na funkční medicínu a výživu Eva Hájková. V péči o imunitu vytrvejte, výsledky se dostaví.

9. únor 2023 21:51

Jak efektivně plánovat svůj čas. Mistrovský kurz Daniela Gamrota

Jako dítě byl Daniel Gamrot chaotik a to mu vydrželo až do rané dospělosti. Když mu to začalo komplikovat práci i vztahy, rozhodl se, že s tím skoncuje. V Mistrovském kurzu nám poradí, jak plánovat svůj čas tak, abychom byli spokojeni jak v pracovním, tak osobním životě.

2. únor 2023 23:40

Jak se vypořádat s životními překážkami. Mistrovský kurz Radka Bangy

S muzikantem a motivačním řečníkem Radkem Bangou se život nemazlil. V dětství zažíval domácí násilí, které ho vyhnalo až na ulici. Přesto nebo právě proto se snaží neopakovat chyby svých předků a učí to i ostatní, kteří mají podobný osud. V Mistrovském kurzu nám poradí, jak se vyrovnávat s životními překážkami a předsudky a jak vystoupit ze stereotypů, které nám byly předány našimi rodiči a prarodiči.

26. leden 2023 21:40

Naučte se vnímat a hodnotit filmy jako profesionál. Mistrovský kurz Kamila Fily

Proč sto lidí nemá sto chutí? A proč je nutné umět věci prožít, abyste jim skutečně porozuměli. A jak to souvisí s filmy? Mluvit o tom bude filmový kritik Kamil Fila v Mistrovském kurzu na Dvojce.

19. leden 2023 22:32

Jak si příjemně zabydlet domov podle feng-shui. Mistrovský kurz Ireny Kovářové

Výtvarnice, designérka a lektorka kurzů o feng-shui Irena Kovářová vás v Mistrovském kurzu naučí základní principy, podle kterých si vytvoříte příjemný a bezpečný prostor k žití. Víte například jakými barvami vymalovat? A proč se do oken nedoporučují dávat žaluzie? Poslechněte si, jak by měl vypadat prostor, kde si odpočinete a který vás současně bude motivovat k práci na sobě.