Radioporadna
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Radioporadna: Jak zatočit s blechami? Důležité je aplikovat přípravky ve správných intervalech, radí zvěrolékařka

Po nějakém čase se budeme opět věnovat našim zvířecím miláčkům. A slíbili jsme, že se dnes budeme zabývat nejčastějšími problémy, které se lidé často pokoušejí řešit i sami doma. Ovšem potom to může být o to horší, když už vyhledají ordinaci veterinárního lékaře.

16:15

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá osobnost je hostem rozhlasové radioporadny od pondělí do pátku.

Web

Včera 17:48

Už Hippokratés říkal, že jízda na koni je člověku prospěšná, usmívá se odbornice na hipoterapii

Tentokrát hovoříme v naší radioporadně o terapii, při které se setkává kůň a člověk s nějakým zdravotním handicapem nebo specifickou potřebou. Komu správně vedený kůň dokáže pomoci? A musí mít zvíře nějaký speciální výcvik pro hipoterapii a hiporehabilitaci?

Před dvěma dny 16:06

Jestli jsou samičky tučnější nezjišťujeme, směje se odborník na hmyzí stravu Libor Sloupenský

Hmyz je potravou budoucnosti a částečně už i současnosti. Víte, že se už hmyzí moučka přidává do sušenek, těstovin, proteinových prášků, tyčinek a dalších potravin? Zjistí to nakupující? Chutnají tyto výrobky jinak a jsou kvalitnější? Jak se naučit jíst hmyz bez znechucení a paniky? Poradíme vám.

Před třemi dny 19:31

MUDr. Kosina: Musíme se viru úměrným způsobem bránit a naučit se s ním žít tak, aby nás neomezoval

Dnešní radioporadna je věnována očkování proti covidu a chřipce. Očkovat nebo neočkovat? Mohou být podávány obě vakcíny společně? Není už covid definitivně minulostí? Nečeká nás větší vlna chřipek?

Před šesti dny 23:07

Co si muži rádi nechávají udělat v estetické medicíně? Posílají je manželky, směje se MUDr. Poláková

Říká se, že podzim a zima jsou ideálním obdobím pro takřka všechny zákroky estetické medicíny, od korektivní dermatologie přes rehabilitaci až po neinvazivní redukci tukové tkáně. Hostem Lady Klokočníkové je MUDr. Zuzana Poláková a tématem rozhovoru je estetická medicína dnes. Mohli jste se zapojit a na cokoliv, co vás zajímá, se také zeptat.

Před týdnem 16:57

Bohužel kromě antibiotik lidé hodně nadužívají také léky volně prodejné, říká zkušená lékárnice

Radioporadna o lécích a vitamínech. Vše o kombinacích vitamínových dopňků s léčivy, posílení imunity a také možných vedlejších účincích. Naším hostem je zkušená lékárnice PharmDr. Zuzana Chrtková.

Před týdnem 19:24

Kruh, chvojí, červená barva a svíčky. Symbolika našeho adventního věnce je prastará a pozoruhodná

Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve byla doba adventní zároveň dobou postu, kdy byly zakázány zábavy, svatby a hodování. Adventní čas začne už o nadcházejícím víkendu.

Před týdnem 15:19

Stěrače stírají a klakson troubí! Co vše kontrolovat pro bezpečný silniční provoz v zimním období

BESIP je oddělení Ministerstva dopravy České republiky koordinující činnosti v oblasti bezpečnosti na pozemních komunikacích. Pojďme se dnes věnovat aktuálnímu ročnímu období, což je přelom podzimu a zimy, kdy se nám také dříve stmívá a ráno je déle tma. Bývají i velké mlhy, takže to vše snižuje viditelnost chodců a cyklistů.

Před týdnem 15:47

MUDr. Majerník: Kýla je chirurgické onemocnění. Bez operace ji u dospělých lidí jinak neodstraníte

Často se říká, nezvedej tuhle těžkou věc, uděláš si kýlu. Jak si ale máme kýlu představit? MUDr. Josef Majerník z Centra jednodenní chirurgie v Hradci Králové hovoří v naší radioporadně na téma: břišní a tříselná kýla.

Před týdnem 18:57

Smrt potkáme každý. K nemocným proto mějme respekt a úctu, měli by vnímat naši lásku, říká psycholog

Téma doprovázení vážně nemocných v rodině je něco, čemu se možná podvědomě mnozí vyhýbáme. Ale pak přijde chvíle, kdy musíme sami bojovat nebo se snažit být nápomocni.

Před 2 týdny 15:41

Nezmatkujte a při problémech komunikujte se svou bankou. Doporučení finančního poradce Radka Šejvla

Dnešní radioporadna se týká bydlení, hypoték a úvěrů. Kvůli rostoucím cenám téměř všeho se někteří lidé mohou dostat do platební neschopnosti a nemají na splátky. Jak tedy předejít problémům, jak komunikovat s bankou, jaké jsou pojistky a co všechno můžeme udělat, abychom nakonec neskončili bez střechy nad hlavou?