Poradna
23. květen 2023

Poslechněte si podcast: Bezpečnost práce aneb Jak předejít život ohrožujícím situacím na pracovišti

Jak zajistit bezpečnost práce na pracovišti? Co obnáší proškolení zaměstnanců, co neopomenout v prevenci a k jakým úrazům třeba na staveništi kvůli zanedbání bezpečnosti dochází? I na vaše otázky odpovídal soudní znalec v oboru Vladimír Burda.

24:57

Poradna

Vydává: Český rozhlas

Odborníci vám poradí, jak v konkrétních situacích postupovat.

Web

Dnes 21:51

S Ivanem Hochem, předsedou mysliveckého spolku Václavovice, se vydáme do lesa

Jaké mají myslivci aktuálně starosti a jak jim můžeme třeba pomoci při přípravách na zimu? Dotazy volejte na 596112266, moderuje Romana Kubicová.

Před týdnem 25:56

Cvičení psů, převýchova nežádoucího chování. Jak na to, poradí cvičitelka Adriana Slezáková

Jak správně vycvičit psího společníka? Kdy se hlásit k prvnímu výcviku a proč brát štěně od zkušeného chovatele? A jak na převýchovu nežádoucího chování? Poradí profesionální cvičitelka psů Adriana Slezáková.

Před 2 týdny 26:13

Na koloběžku se ze zákona pohlíží jako na kolo, koloběžkář je tedy cyklista

I na konci léta je stále hodně cyklistů na českých silnicích. Jakými pravidly se řídit a co by měli dodržovat jezdci na elektrokoloběžkách? Nejen na to odpovídal dopravní specialista Josef Laža z městského ateliéru MAPPA v Ostravě.

Před 3 týdny 21:13

Úspory energií. Zkušenosti, tipy a řešení, kterými můžeme ušetřit nemalé peníze

Úspory energií. Odborník na tuto oblast Jan Schenk se podělí o své zkušenosti, tipy a řešení, kterými svým klientům dokáže uspořit nemalé finanční částky.

5. září 2023 24:54

Poradíme, jak bezpečně přejít silnici a jak zvýšit bezpečnost pěších na ulici

Se začátkem školního roku se do ulic a rušného provozu ve větší míře vracejí školáci. Jaká pravidla platí pro chodce a má člověk absolutní přednost na přechodu? Poradíme, jak bezpečně přejít silnici a jak zvýšit bezpečnost pěších na ulici. Pozvání do studia přijal Pavel Blahut, koordinátor BESIPu pro Moravskoslezský kraj.

29. srpen 2023 21:49

Poštovní známky jako koníček, ale i jako možná investice

Jak poznat, jakou mají hodnotu? A jsou dnešní známky kvalitní v porovnání s minulostí? Pozvání přijal místopředseda ostravského Klubu filatelistů Jiří Kočner. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Iva Havlíčková.

29. srpen 2023 20:44

Poradna: Poštovní známky

Poštovní známky jako koníček, ale i jako možná investice. Jak poznat, jakou mají hodnotu? A jsou dnešní známky kvalitní v porovnání s minulostí? Hostem ve studiu byl místopředseda ostravského Klubu filatelistů Jiří Kočner.

22. srpen 2023 26:09

Rodina a blízcí, to nemusí být vždycky přátelské prostředí

Řeč bude o domácím násilí, o problematickém soužití seniorů s vlastními potomky a taky o stalkingu, tedy nebezpečném pronásledování. Pozvání do studia přijala Michaela Ohřálová, vedoucí Intervenčního centra Havířov Slezské diakonie. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Petra Štrymplová.

22. srpen 2023 24:06

Domácí násilí a stalking

Rodina a blízcí, to nemusí být vždycky výlučně přátelské prostředí. Zažili jste domácí násilí? Nejen o tom, ale taky o problematickém soužití seniorů s vlastními potomky anebo o nebezpečném pronásledování zvaném stalking jsme mluvili s Michaelou Ohřálovou, vedoucí Intervenčního centra Havířov Slezské diakonie.

15. srpen 2023 20:37

Péče o cibuloviny a hlíznaté květiny, aby hezky kvetly

Jak se správně starat o cibuloviny a hlíznaté květiny tak, aby krášlily naši zahradu svými květy? To jsme probrali se zkušeným pěstitelem a také šlechtitelem Zdeňkem Seidlem z Hlučína.