13. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Jak vyrobit měsíčkovou mast a další tipy na léto

Silvie Hovorková Kukrálová posluchačkám Dámské jízdy vysvětlí, jak vyrobit měsíčkovou mast. Zalistujeme také prázdninovou knihou Slunečné dny a mořský vánek a přidáme tipy pro unavené nohy. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

25:10

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Před týdnem 24:38

Návštěva u výtvarnice Jany Školaudyové a vinařky Marcely Míkové

Bývalá učitelka Jana Školaudyová vypráví, jak se pustila na chalupě do přestavby stodoly na ateliér a co nového chystá ve svém tvoření. Marcela Míková zase prozradí, co ji přivedlo k vinařství a jak si hledala ke svému koníčku manžela. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Před 2 týdny 24:12

Nahlédnutí do tajů celostní medicíny a tipy, co jíst a pít k snídani

Českobudějovická lékařka Michaela Šimková nechá nahlédnout do tajů celostní medicíny a poradí, co pít a jíst k snídani. K tomu přidáme recept na cuketové lívanečky od Hany Marešové z Jindřichova Hradce. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 31:41

Cuketová pomazánka

Máte v lednici cuketu a nevíte co s ní? Českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová, která se svými tipy pravidelně chodí do pořadu Dámská jízda, doporučuje připravit pomazánku. Chutná dobře teplá i studená.

Před 3 týdny 31:41

Letní tvoření, cuketové recepty a pěstování jedlých květiny

Tipy na letní tvoření přináší do Dámské jízdy českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová. K tomu přidáme cuketové recepty a zastavení s Vítem Janoušem, který se věnuje pěstování jedlých květin. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 31:41

Zkuste v létě tvořit s Monikou Brýdovou i na sporáku

„Miluju cukety a naštěstí mám kamarádky, které mě velmi intenzivně zásobují. A protože jsem veganka, moje recepty podle toho vypadají. Ale třeba cuketová pomazánka nebo takový tataráček fakt chutnají i návštěvám,“ líčí s nadšením českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová.

20. červenec 2022 27:41

Posezení na zahradě plné netřesků a kanadských javorů i letní péče o nohy a ruce

V Dámské jízdě se zastavíme s manželi Lenkou a Zdeňkem Posovými na jejich zahradě. Propadli totiž kouzlu netřesků a kanadských javorů. Pak nehtová designérka Jana Paraščincová poradí, jak pečovat o ruce a nohy v létě, navíc zalistujeme inspirativní knihou Bouřlivé ticho. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

6. červenec 2022 29:51

Setkání s archeoložkou Zuzanou Thomovou

Jsou lidé, kteří si své povolání vysní. Právě k těm patří archeoložka Jihočeského muzea Zuzana Thomová. Možná vás překvapí, proč se tato křehká žena rozhodla pro profesi, které se často věnují spíše muži. Mirce Nezvalové to v pořadu Dámská jízda vysvětlila.

29. červen 2022 31:11

Václav Havel miloval k snídani mé makové rohlíčky, vypráví kuchařka. Vyzkoušejte její recept

Čirina Košíková vařila několik let na řeckém velvyslanectví a dodnes je vděčná velvyslancově manželce za možnost poznávat po listopadové revoluci jiný styl kuchyně. Pak se dostala na Hrad.

27. červen 2022 32:44

Koupil si hrad a splnil si klukovský sen. Pět paláců a 130 komnat je ale pořádné sousto, přiznává

„Vždycky jsem snil o tom, že budu mít svůj hrad. A tak jsem si po dlouhém pátrání před 22 lety pořídil za milión a půl zříceninu. No, nekupte to, když je to tak levné,“ směje se Pavel Palacký, který objevil Horní hrad Hauenštejn na Karlovarsku.