Tohle je pro organizátory
15. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Jak úspěšně zvládnout organizaci open-air eventů?

V 2.epizodě se zaměřujeme na vychytávání much při organizaci venkovních událostí. Hosty jsou Eliška Pešková z festivalu Smetanova Litomyšl, Jirka Kunc za Plzeň 2015 a Matěj Štěpán (alias Kráva) ze Shameless, všichni experti ve svém oboru. S naším sympatickým moderátorem Josefem Kaňkou sdílí své rady a tipy, jak zvládnout produkci a technické zázemí open-air eventů tak, aby organizátor neztratil nervy a dobrou pověst. Bavíme se o počasí, internetu, výběru místa, komunikaci nebo personálu a nechybí ani osobní zážitky a vyhlídky do budoucna. Tak si to pojďte poslechnout a sledujte BOOM! na Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/], Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Twitteru [https://twitter.com/BOOM_Events_CZ] nebo LinkedINu, [https://www.linkedin.com/company/73205499]nebo mrkněte k nám na web [https://www.boomevents.org]:) 

59:18

Tohle je pro organizátory

Vydává: BOOM Events

Podcast pro všechny organizátory, co hledají inspiraci pro vlastní eventy, chtějí se dozvědět nejnovější trendy v oblasti event managementu a rádi se pobaví nad historkami svých kolegů. Čeká vás Josef Kaňka a super parta hostů, kteří si mají co říct. Organizováno startupem BOOM Events, platformou pro všechny události. Tak se k nám mrkni a přidej se do komunity těch správných organizátorů na www.boomevents.org !

Web

Před 2 týdny 47:10

Org. Story #4: Tomáš Staněk (studenty, se kterými pracuji v Old Stars, chci vidět uspět)

Původně chtěl být herec, později se ale přesunul na "druhou stranu barikády." Dnes zná většina lidí z divadelních kruhů Tomáše Staňka jako tiskového mluvčího Národního divadla a principála umělecké skupiny Old Stars. Jak se Tomášovi daří obě role skloubit a jak přežití jeho uměleckého souboru "prozkoušel" Covid? Povinná epizoda pro všechny milovníky divadla nebo lidi s hereckými či jakýmikoliv kulturními ambicemi (bez ohledu na věk).

15. říjen 2023 01:02:14

Org. Story #3: Marek Hovorka (festival Ji.hlava má být přínos pro kulturu jako celek)

O prvním ročníku festivalu Ji.Hlava se samotná Olga Sommerová vyjádřila ve smyslu, že se její organizátoři dočista zbláznili. Dnes se festival pyšní 27letou tradicí a zaslouženým statusem největšího festivalu autorského dokumentu ve střední a východní Evropě. Ve 13. epizodě podcastu se o příběhu festivalu Ji.Hlava rozpovídal jeho ředitel Marek Hovorka. Barvitě vylíčil světlé momenty, perličky z historie festivalu i kam  má festival ambice růst v příštích letech. Tipy na další hosty s námi můžete sdílet na sociálních sítích BOOM Events [https://www.boomevents.org/cs] - jsme na Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/] a LinkedInu [https://www.linkedin.com/company/goforboom/?viewAsMember=true].

15. září 2023 54:36

Org. Story #2: Janek Špinka (festival Povaleč není byznys a nemá být byznys)

Jak se z festivalu Povaleč, kam jezdilo 250 lidí, stala akce pro 7 000 lidí? Proč jsou kamarádi a rodina pro organizaci takové akce ti nejlepší parťáci? A daří se Povaleč dostat do černých čísel i s konceptem doporučeného vstupného? Pozvání do 12. epizody přijal Janek Špinka, který se kromě Povalče podílí i na projektech Klubovna [https://klubovna.povalec.cz/] a PŘÍSTAV 18600 [https://18600.cz/]. Tipy na další hosty s námi můžete sdílet na sociálních sítích BOOM Events - jsme na Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/] a LinkedInu [https://www.linkedin.com/company/goforboom/?viewAsMember=true].

Sezóna 2Epizoda 115. srpen 2023 50:36

Org. Story #1: Martin Šolc (od punku na gymplu k velkým akcím)

Druhou příběhovější sérii našeho podcastu pro organizátory akcí startuje Martin Šolc. Poslechněte si, jak přičichnul k event managementu, kde se od organizování prvních punkových akcí na gymplu dostal ke spolupořádání Student Festu [https://www.studentfest.cz/] nebo Festivalu svobody [https://festivalsvobody.cz/] na Václavském náměstí. Dnes se Martin organizátorky podílí i na akcích jako jsou festival Metronome nebo Rock for People.  Tipy na další hosty s námi můžete sdílet na sociálních sítích BOOM Events - jsme na Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/] a LinkedInu [https://www.linkedin.com/company/goforboom/?viewAsMember=true].

Sezóna 1Epizoda 1015. červen 2023 52:46

Jak navazovat spolupráce v zahraničí?

Kde a jak začíná pro organizátory akcí cesta k navazování zahraničních spoluprací? A proč by se tím organizátoři měli zabývat, i když nemají nutně ambice přerůst se svojí akcí do zahraničí? Hosty jubilejní 10. epizody podcastu byli Václav Klíma z Heartnoize Promotion [https://www.heartnoize.cz/] a Filip Košťálek za Colours of Ostrava [https://www.colours.cz/?lang=en-US] a multioborové fórum Meltingpot. [https://www.meltingpotforum.com/en] Tipy na další témata s námi můžete sdílet na sociálních sítích BOOM Events - jsme na Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/] a LinkedInu [https://www.linkedin.com/company/goforboom/?viewAsMember=true].

Sezóna 1Epizoda 915. květen 2023 01:01:06

Komunita fanoušků: jak (a proč) s ní pracovat?

V 9. epizodě podcastu rozebírá moderátor Josef Kaňka, proč je důležité pracovat s fanouškovskou komunitou. Dojde na otázky, co dělat, aby se z NÁVŠTĚVNÍKŮ stali FANOUŠCI, jak si udržet ty stávající anebo jak řešit hejty. Za organizátory tentokrát dorazili: Jiří Sedláček (farmarsketrziste.cz [https://www.farmarsketrziste.cz/]), Adéla Šatalíková (Skautský institut [https://www.skautskyinstitut.cz/]) a Matěj Chalupa (Rock for People [https://rockforpeople.cz/cs/]). Tipy na další témata s námi můžete sdílet na sociálních sítích BOOM Events - jsme na Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/] a LinkedInu [https://www.linkedin.com/company/goforboom/?viewAsMember=true]. 

15. duben 2023 50:21

Jak na modernizaci průběhu vaší události?

V 8.epizodě jsme se sešli s technologickými experty v eventovém prostředí, a to konkrétně s Lucií Velasovou (cashless systém NFCtron) a Janem Mísařem (event appka Ackee). Popovídali jsme si o tom, jaké výhody má použítí moderních technologií v průběhu akce, jak na ně návštěvníci můžou reagovat a jak se na ně my organizátoři připravit. Nahlédli jsme dopodrobna do systému cashless plateb i použití eventové appky a zapřemýšleli taky nad tím, jak může AI pomoct organizátorům s vylepšením akcí. A vzešlo z toho plno inspirace, nápadů i zamyšlení, jako ostatně v každé epizodě našeho podcastu! Mrkněte k nám a sledujte BOOM Events na Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/], Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Twitteru [https://twitter.com/BOOM_Events_CZ] nebo LinkedINu, [https://www.linkedin.com/company/73205499]nebo koukněte k nám na web [https://www.boomevents.org/]:) 

15. březen 2023 47:57

Jak pro akci získat finance a přínosné partnery?

V 7. episodě jsme se sešli s experty v oboru financování a sponsoringu událostí: Lenka Bártová (Prague Pride), Kamila Buráňová (v minulosti United Island of Prague nebo festival skautů) a Viktor Debnár (Institut umění – Divadelní ústav a Kancelář Kreativní Evropa). Popovídali jsme si o tom, jak se bavit se soukromými nebo firemními partnery, jak získat granty České republiky či Evropské unie a jak s nimi nakládat, abychom dosáhli toho, co potřebujeme. Nezapomnělo se ani na pár klasických osobních zážitků a neotřelých rad, které posunou dopředu nejen začáteční organizátory, ale i matadory plné zkušeností. Dejte nám vědět, co si o epizodě myslíte, jestli vás toto téma zajímá a o čem byste si chtěli popovídat příště! Mrkněte k nám a sledujte BOOM Events na Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/], Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Twitteru [https://twitter.com/BOOM_Events_CZ] nebo LinkedINu, [https://www.linkedin.com/company/73205499]nebo koukněte k nám na web [https://www.boomevents.org/]:) 

15. únor 2023 01:09:04

Jak vybrat a domluvit ty správné umělce pro váš event?

V 6.epizodě se bavíme o tom, jak pro event vytvořit bezvadný program a získat na něj ty správné umělce. O své rozsáhlé zkušenosti se podělili Jan Gregar (Nerudný fest, Student Fest atd.), Barbora Šubrtová (Metronome, Crave a další) a Jiří Turek (Letní Letná).   Řešili jsme, jak komunikovat s rozdílnými typy interpretů, v čem je možné smlouvat, jak reagovat na odmítnutí i co je základem správného programu. Pobavíte se také nad osobními historkami s různými umělci a jejich manažery, a co je v rámci práce booking manažera velikým naplněním. Tak si to pojďte poslechnout a dejte nám vědět, jaké jsou vaše zkušenosti! Mrkněte k nám a sledujte BOOM Events na Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/], Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Twitteru [https://twitter.com/BOOM_Events_CZ] nebo LinkedINu, [https://www.linkedin.com/company/73205499]nebo koukněte k nám na web [https://www.boomevents.org/]:) 

15. leden 2023 01:04:01

Jak na efektivní marketing pro vaše eventy?

V 5.epizodě jsme se setkali s Lam Nguyen z Holek z Marketingu, Jakubem Kramlem z Roxy Prague a Jiřím Sedlákem z Colours of Ostrava. Společným tématem byl event marketing: Jak získat publikum na svou stranu, na koho se při cílení reklam zaměřit, co s memes a humorem v marketingu,  jak na sociálních sítích komunikovat rozdílné situace a mnoho dalšího. Hosté pochází z různých prostředí a posluchači se tedy můžou dozvědět, v čem se liší marketing pro kluby s celoročním provozem od festivalů nebo zážitků jako takových. Tak si pojďte poslechnout nejnovější novoroční epizodu plnou humoru, zkušených rad, pohledů na věc z blízka i z dálky a moc sympatických hostů pod taktovkou našeho neméně sympatického moderátora Josefa. Mrkněte k nám a sledujte BOOM na Instagramu [https://www.instagram.com/boomevents.cz/], Facebooku [https://www.facebook.com/boomevents.cz], Twitteru [https://twitter.com/BOOM_Events_CZ] nebo LinkedINu, [https://www.linkedin.com/company/73205499]nebo koukněte k nám na web [https://www.boomevents.org]:)