• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Jak tráví letošní zimu zvířata z volné přírody, která našla azyl ve vrchlabské záchranné stanici?

V záchranné stanici ve vrchlabském zámeckém parku najde ročně pomoc kolem stovky divokých zvířat. Veřejnost už je za 30 let existence zdejšího "útulku" zvyklá obrátit se v případě potřeby na jeho pracovníky. Jak se za letošního lednového počasí daří těm, o které se stará právě Správa Krkonošského národního parku?

02:04

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 01:04

V centru Trutnova se ve sklepě jednoho z domů zřítila část stropu. Hasiči museli evakuovat 45 lidí

Ve sklepě jednoho z domů na Krakonošově náměstí v Trutnově spadla část stropu. Hasiči z objektu evakuovali 45 lidí, nikdo z nich není zraněn. Na místě již pracuje statik. Podrobnosti přímo na místě zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Dnes 02:48

V Krkonoších sněží, horská služba zvýšila stupeň lavinového nebezpečí na třetí z pětibodové stupnice

Stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších je tuto zimu poprvé na třetím stupni. Horská služba ho musela vyhlásit kvůli novým přívalům sněhu. A navíc sněžení neustává. Jaké riziko pádu lavin hrozí a co to znamená pro ty, kteří se do hor chystají vydat? Na to jsme se zeptali náčelníka Horské služby Krkonoše Pavla Cingra.

Dnes 02:47

V Tříkrálové sbírce se letos vybrala rekordní částka. A 160 milionů korun ještě není konečné číslo

Během letošní Tříkrálové sbírky lidé darovali potřebným rekordní částku. A číslo zatím ještě není konečné, protože Charita nemá započítané úplně všechny dary z některých kasiček. Už teď výtěžek překročil 160 milionů korun, což je v porovnání s loňským rokem o 23 milionů korun víc. Další informace zjišťoval reportér Václav Plecháček.

Dnes 04:10

Kvůli vysokým cenám energií a potravin zvedlo ministerstvo školství limity na ceny školních obědů

V platnost vstoupila novela vyhlášky ministerstva školství, která umožňuje školním jídelnám zdražit obědy až o 20 procent. Jaká je situace v Královéhradeckém kraji v jídelnách, konkrétně pro středoškoláky?

Včera 00:20

Hradecká galerie moderního umění představí tvorbu Jana Šafránka a Michaely Vélové Maupicové

Nová výstava v Galerii moderního umění v Hradci Králové představí průřez tvorbou královéhradeckého rodáka a signatáře Charty 77 Jana Šafránka. Vernisáž je připravena na čtvrteční podvečer. Obrazy Jana Šafránka, který stojí zcela mimo akademickou uměleckou obec, jsou zastoupeny ve sbírkách významných veřejných institucí u nás i v zahraničí.

Včera 02:37

Jedete lyžovat nebo naopak z hor? Před jízdou musíte auto očistit od sněhu, jinak riskujete pokutu

Trutnovští policisté kontrolují řidiče na horských silnicích. Některé jsou pod sněhem, jiné pod ledem. Ve vyšších polohách napadl nový sníh a stále ho přibývá. Řidiči musí mít svá auta očištěna od sněhu. Jak tuto povinnost dodržují a odhalili policisté už nějaké hříšníky? To zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Včera 02:32

Nebezpečná a nesmyslná internetová výzva „blackout challenge“ se objevuje už i na našich školách

Už i na školách v Královéhradeckém kraji se objevuje takzvaná blackout challenge. Výzva spočívá v tom, že se spolužáci škrtí až do okamžiku, kdy škrcený upadne do bezvědomí. Poměrně čerstvou zkušenost s tím mají i na základní škole v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku.

Před dvěma dny 02:54

Školáci dostávají vysvědčení za první pololetí školního roku. Prvňáčci vůbec poprvé v životě

Žáci a studenti základních a středních škol v celém Česku dnes dostanou pololetní vysvědčení. Pro prvňáčky je to vůbec poprvé v životě. A právě za nimi a také za naším reportérem Jakubem Vikem teď míříme živě do Základní školy Gočárova v Hradci Králové.

Před dvěma dny 02:28

Chátrající pevnosti Josefov se snad začíná blýskat na lepší časy. Na nutné opravy potřebuje miliardy

Pevnost v Josefově u Jaroměře na Náchodsku by se v nejbližších letech mohla dočkat výrazných státních injekcí. Na opravy, které odhaduje město Jaroměř na čtyři a půl miliardy korun, tamní radnice nemá peníze. Finance, které by pomohly historickou památku zachránit, přitom slibovalo už několik předchozích ministrů.

Před dvěma dny 02:37

Silničáři mají mimořádně napilno, podle předpovědi meteorologů má totiž hodně sněžit a foukat

Četné sněhové přeháňky, ale i intenzivní sněžení předpovídali meteorologové přinejmenším na část tohoto týdne. Předpověď v pondělí vyšla, na některých místech Královéhradeckého kraje nasněžilo i 15 centimetrů sněhu. Sněžit mělo i v noci. Jak si s tím poradili silničáři v kraji, to zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.