Před týdnem

Poslechněte si podcast: Vladimíra Dvořáková: Válka na Ukrajině jako bratrovražedný boj Slovanů? Tak to vidí jedině Orbán

Cesty Polska a Maďarska se rozcházejí. Země, které dosud spojovala kritika Evropské unie, nyní rozdělují rozdílné postoje vůči válce na Ukrajině. Co všechno to může znamenat? A bude tím ohrožena budoucnost Visegrádské skupiny? Politoložka Vladimíra Dvořáková v audiozáznamu ještě zhodnotí postavení jednotlivých politických stran před blížícími se senátními volbami i probíhající prezidentskou kampaň.

25:17

Jak to vidí...

Vydává: Český rozhlas

Aktuální názory a komentáře nezávislých osobností na dění kolem nás.

Web

Včera 26:23

Michael Romancov: Turecko a Rusko v pragmatickém objetí? Časem přijde téma, na kterém se neshodnou

Prezidenti Vladimir Putin a Recep Tayyip Erdoğan se dohodli na rozšíření spolupráce v dopravě, zemědělství a ve stavebnictví. Součástí dohody má být i to, že Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Co si myslet o vztazích dvou někdejších rivalů, kteří v otázce války na Ukrajině stojí na opačných stranách? Politický geograf Michael Romancov v audiozáznamu ještě vysvětlí pojem námořní slepota a vyjádří se k eskalaci napětí mezi Čínou a Tchaj-wanem.

Před dvěma dny 25:48

Antonín Parma, jeden ze zakladatelů platformy Magnoli: Potřebujeme si hrát a sdílet své žážitky?

Co je to platforma Magnoli? Dá se slova diverzita nebo inkluze nahradit přívětivějšími výrazy? Proč je nejen v přírodě, ale i ve společnosti tak důležitá rozmanitost? Čím se trojice dlouholetých přátel snaží inspirovat své internetové sledovatele k naplněnému životu? Co nám přinese pohled na svět dětskýma očima? Jak si může zvýšit sebevědomí člověk po padesátce? Potřebujeme si hrát a sdílet své zážitky? Kdo je podle Antonína Parmy úspěšný a šťastný člověk?

Před čtyřmi dny 26:24

ekonom Richard Hindls

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před pěti dny 25:40

novinář Jakub Kynčl

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před šesti dny 26:38

zpravodajka v Moskvě Ivana Milenkovičová

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před týdnem 26:09

gerontoložka Iva Holmerová

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před týdnem 26:56

Krasoplavec Jan Mareš z mužstva synchronizovaného plavání: Proč dělit sporty na mužské a ženské?

Kde se vzalo slovo „krasoplavci“? Čím si Jana Mareše získalo plavání? Je na místě dělit sporty na mužské a ženské? Kdy svět zaznamenal, že synchronizované plavání mohou provozovat i muži? Proč při tréninku akvabel trenérka rytmicky ťuká do kovových schůdků bazénu? Slyší Krasoplavci i pod vodou hudbu Bedřicha Smetany nebo Antonína Dvořáka, na kterou často plavou? Chodí si i Krasoplavci jen tak zaplavat?

Před týdnem 26:56

Jan Mareš, Krasoplavci - pánský tým synchronizovaného plavání

Sváteční setkání Zbigniewa Czendlika se zajímavými lidmi nad neotřelými tématy.

Před týdnem 51:53

speciál k extrémním teplotám v Evropě a jejich důsledkům, a samozřejmě k situaci v Českém Švýcarsku

Hosté: David Storch - biolog, ekolog a Michal Žák - meteorolog. Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.