Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Krasoplavec Jan Mareš z mužstva synchronizovaného plavání: Proč dělit sporty na mužské a ženské?

Kde se vzalo slovo „krasoplavci“? Čím si Jana Mareše získalo plavání? Je na místě dělit sporty na mužské a ženské? Kdy svět zaznamenal, že synchronizované plavání mohou provozovat i muži? Proč při tréninku akvabel trenérka rytmicky ťuká do kovových schůdků bazénu? Slyší Krasoplavci i pod vodou hudbu Bedřicha Smetany nebo Antonína Dvořáka, na kterou často plavou? Chodí si i Krasoplavci jen tak zaplavat?

26:56

Jak to vidí...

Vydává: Český rozhlas

Aktuální názory a komentáře nezávislých osobností na dění kolem nás.

Web

Včera 26:13

Politolog Petr Just: Před volbami sílí vyhrocené emoce. Nadávky a agresi podporují i sociální sítě

Kampaň před podzimními volbami i vztahy mezi vládní koalicí a hnutím ANO se vyhrocují. „Jde méně o politická témata, ale více o emoce,“ míní politolog Petr Just. „Není to jen český fenomén, i jinde se společnost polarizuje.“ V audiozáznamu si můžete poslechnout i další názory politologa Petra Justa. Má Evropská unie zakázat Rusům vstup na své území? Co politolog říká zprávě, že francouzský soud začal předběžné vyšetřování expremiéra Andreje Babiše? Moderuje Zita Senková.

Před dvěma dny 26:16

Alena Anežka Gajdůšková: Mohou být velká hospodářství ekologická?

Je zahradní designér a zahradník jedno a to samé? Kde jsou kořeny jejího zájmu o udržitelný způsob života a tradice? Jaké inspirace nachází v životě předků? Mohou být velká hospodářství ekologická? Daří se dělat zázraky i na malé zahrádce? Za jakou cenu někdy vydrží dovážené ovoce mnohem déle než to, které si sami utrhneme ze stromu? Jak připravit chlebový kvásek? Podaří se nám i doma upéct vynikající chleba?

Před čtyřmi dny 26:43

Kateřina Šafaříková

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před pěti dny 26:16

Jiří Pondělíček: Tohle USA ještě nezažily. Do Trumpovy rezidence vtrhla FBI kvůli ničení dokumentů

FBI svůj zásah v Trumpově sídle na Floridě zdůvodnila ohrožením národní bezpečnosti. „Je to skutečně bezprecedentní. Stejně jako to, co udělal Donald Trump,“ prohlašuje amerikanista. Čemu všemu aktuálně bývalý americký prezident čelí? Stojí za jeho úspěchem pouze značka, kterou vybudovala jeho bývalá manželka Ivanka Trumpová? A jaké jsou výsledky mise Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu? Poslechněte si v záznamu rozhovoru pořadu Jak to vidí...

Před šesti dny 26:04

ekonomka Ilona Švihlíková

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před týdnem 25:02

Konflikt na Ukrajině může být první vlaštovka světové války, varuje historik David Svoboda

Rusko útočí na Ukrajinu už 167. den. Na Ukrajinu dorazily raketomety z Německa i USA. EU poslala Ukrajině finanční pomoc ve výši miliardy eur. Kam až sahají hranice spojenectví? A jaká by měla být reflexe války na Ukrajině, až jednou skončí? Historik David Svoboda se v audiozáznamu ještě zamyslí, jak se bude vyvíjet geopolitika 21. století, a vysvětlí, co podle něj tvoří podstatu ukrajinství.

Před týdnem 26:23

Michael Romancov: Turecko a Rusko v pragmatickém objetí? Časem přijde téma, na kterém se neshodnou

Prezidenti Vladimir Putin a Recep Tayyip Erdoğan se dohodli na rozšíření spolupráce v dopravě, zemědělství a ve stavebnictví. Součástí dohody má být i to, že Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Co si myslet o vztazích dvou někdejších rivalů, kteří v otázce války na Ukrajině stojí na opačných stranách? Politický geograf Michael Romancov v audiozáznamu ještě vysvětlí pojem námořní slepota a vyjádří se k eskalaci napětí mezi Čínou a Tchaj-wanem.

Před týdnem 25:48

Antonín Parma, jeden ze zakladatelů platformy Magnoli: Potřebujeme si hrát a sdílet své žážitky?

Co je to platforma Magnoli? Dá se slova diverzita nebo inkluze nahradit přívětivějšími výrazy? Proč je nejen v přírodě, ale i ve společnosti tak důležitá rozmanitost? Čím se trojice dlouholetých přátel snaží inspirovat své internetové sledovatele k naplněnému životu? Co nám přinese pohled na svět dětskýma očima? Jak si může zvýšit sebevědomí člověk po padesátce? Potřebujeme si hrát a sdílet své zážitky? Kdo je podle Antonína Parmy úspěšný a šťastný člověk?

Před týdnem 26:24

ekonom Richard Hindls

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před týdnem 25:40

novinář Jakub Kynčl

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.