NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Profesionál musí mít srdce, zdůrazňuje Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno

Jak má vypadat správný manažer 3. tisíciletí? Daří se i v této době získávat sponzory a dobrovolníky? Jak to teď vypadá v místech, které v létě postihlo tornádo?

27:50

Jak to vidí...

Vydává: Český rozhlas

Aktuální názory a komentáře nezávislých osobností na dění kolem nás.

Web

Před dvěma dny 26:04

Václav Malý: Co symbolizuje adventní věnec pro nekřesťany? Jde jen o byznys?

Adventní věnec dnes často zapalují i lidé, kteří se nehlásí ke křesťanství. Každou adventní neděli rozsvítí další svíci. Proč? Zamýšlí se světící biskup pražský.

Před třemi dny 25:26

Tomáš Zima: Omikron je prý vánočním dárkem. Působí ale opravdu mírněji?

Epidemická situace není příznivá. České vysoké školy přecházejí na hybridní nebo distanční výuku. Nová vláda plánuje navýšit kapacity PCR testů, posílit trasování nebo testovat očkované.

Před čtyřmi dny 25:38

Amerikanista Pondělíček: Snaha zohlednit v celoamerickém příběhu i roli indiánů je mnohem silnější

Amerika oslavila Den díkůvzdání. Svátek, který odkazuje k legendě o setkání kolonistů a indiánů v roce 1621, ale ne všichni vnímají stejně. Jaké je dnes postavení indiánů?

Před pěti dny 25:31

Pavlína Nečásková: Povinné očkování? Rakousko vykoplo dveře a zbytek Evropy čeká, zda se to vyplatí

Už čtvrtý celoplošný lockdown. To je realita na Slovensku a v Rakousku. Rakouská vláda navíc jako první v EU přistupuje k povinnému očkování proti nemoci covid-19. Jaká nálada tam panuje? A půjde stejnou cestou i zbytek Evropy?

Před šesti dny 25:53

Petr Just: Který kandidát na ministra vadí prezidentovi? Tohle jsme tu zatím neměli

„Překvapuje mě, že to ještě nikde oficiálně neprosáklo,“ říká politolog. „To jsme doteď příliš nezažívali.“ Která tři jména jsou podle něj ve hře a proč?

Před týdnem 26:57

Jitka Vrbková: V divadle Aldente hrají i lidé s downovým syndromem

Proč absolventku katedry činoherního divadla brněnské JAMU nikdy nelákalo klasické činoherní divadlo? Jak jí změnilo život narození dcery s downovým syndromem?

Před týdnem 27:11

Jitka Vrbková, režisérka a zakladatelka divadla Aldente, kde se potkávají mladí herci a autoři s Downovým syndromem a profesionální divadelníci bez handicapu

Sváteční setkání sestry Angeliky se zajímavými lidmi nad neotřelými tématy.

Před týdnem 26:07

Lenka Civade-Horňáková: Zachránil tisíce životů, a přece měl Vladimír Vochoč zmizet z naší paměti

„Ten člověk se razítkem, v němž měl moc, postavil nacismu.“ Jenže v 50. letech byl u nás odsouzen ve vykonstruovaném procesu. Teprve nedávno získal diplomat Vladimír Vochoč významné ocenění Spravedlivý mezi národy.

Před týdnem 25:49

Imunolog Hořejší: Okamžitá aplikace třetí dávky a povinné očkování je jediná cesta, jak z krize ven

Premiér v demisi Andrej Babiš včera vyzval lidi nad 60 let k co nejrychlejšímu očkování 3. posilující dávkou a k omezení sociálních kontaktů. Vláda tak reaguje na zhoršující se epidemickou situaci. Vyloučeno není ani vyhlášení nouzového stavu. Budou mít plánovaná opatření dostatečný efekt na záchranu lidských životů?