Safari
4. únor 2023

Poslechněte si podcast: Jak souvisí náchodští medvědi s dvorským safari parkem? Zeptali jsme se zooložky Gabriely Linhart

Dnešní zastávka ve dvorském safari parku bude patřit hnědým medvědům. A to přesto, že byste je v tamějších expozicích hledali marně. Řeč bude o medvědici Dáše, která obývala společně se samcem Ludvíkem hradní příkop náchodského zámku. Jejich život a nakonec i smrt Dáši totiž s touto ZOO úzce souvisí.

03:15

Safari

Vydává: Český rozhlas

Aneb ZOO jako na dlani! Nedělní odpolední reportáž ze zoologické zahrady.

Web

Před čtyřmi dny 02:47

Severní poušť. Tři druhy zvířat ve společné expozici nového terária Safari Parku Dvůr Králové

Tři druhy zvířat ve společné expozici - to je nové terárium Safari Parku Dvůr Králové. Terárium dostalo podobu pouště ze severu Afriky a tudíž název „Severní poušť“. Zvířata tam mají k dispozici vše, na co jsou zvyklá z přírody - teplo z výkonných lamp, dešťové kapky z rozstřikovačů a samozřejmě oblíbené krmení.

Před týdnem 03:03

Cesta do Asie a pravěku. Obrazy dinosaurů od Zdeňka Buriana doputovaly ze Dvora Králové do Japonska

Ke 40. výročí vzniku své unikátní galerie zorganizoval Safari Park Dvůr Králové pod názvem „Cesta do pravěku“ komentovanou procházku svými expozicemi a obrazy malíře Zdeňka Buriana. Akce nabízí zájemcům zajímavé srovnání pravěkých zvířat s těmi současnými. Zorganizoval ji kurátor Josef Hotový a vám ji zprostředkuje redaktorka Dana Voňková.

Před 2 týdny 03:13

„Kachna“ podpořila kachny. Letní sezónu Afrického safari Josefa Vágnera zahájil vůz Barbory Holické

Propagační jízdou svého Citroenu 2CV zvaného "kachna" se současně automobilová závodnice Barbora Holická přihlásila k podpoře kachen ve dvorském safari parku, protože její malý soutěžní vůz, se kterým se chystá na Rally Dakar Classic, se pyšní stejnou přezdívkou. Její kmotřenka kachna tmavá má převážně tmavé peří, vyskytuje se v subsaharské Africe a je velmi plachá.

Před 3 týdny 03:11

Dvorský safari park vstoupil do nové letní sezóny. Orientuje se na africká zvířata, má jich na 2 500

Safari Park Dvůr Králové zahájil letní sezónu 2023. Pod názvem „Západní Kapsko“ otevřel úplně novou část svého areálu, kde vedle expozice tučňáků, jsou tři nové voliéry a výběh pro hyeny. Přístupné auty jsou také Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari. Další zajímavosti nabídne v rozhovoru s ředitelem dvorského safari parku Přemyslem Rabasem redaktorka Dana Voňková.

Před 3 týdny 02:20

„Kachna“ Barbory Holické vjede letos jako první do Afrického safari Josefa Vágnera ve Dvoře Králové

V sobotu 6. května se zahájení letní sezóny v Safari Parku Dvůr Králové zúčastní automobilová závodnice Barbora Holická. Ráno v 9. hodin se vydá jako první host letošní sezóny do Afrického safari Josefa Vágnera a Lvího safari se svým závodním Citroenem 2CV s přezdívkou „kachna“.

28. duben 2023 02:52

Zvířata ve dvorském safari parku denně spotřebují na 20 metráků sena a za rok 500 tun krmných dávek

Dnes vás v Safari Parku Dvůr Králové zveme do zákulisí oddělení výživy. Podíváte se do veřejnosti nepřístupných míst, kde pracují odborníci na zvířecí jídelníčky. Pečlivě dávkují banány, papriky, rajčata, mrkev, melouny nebo zelí, přidávají nejrůznější granule, větvičky a někdy dokonce i pamlsky.

22. duben 2023 03:11

Vylíhnutí vzácné „palačinkové“ želvy překvapilo chovatele v safari parku. Z písku ji vylákala sprcha

V Safari Parku Dvůr Králové se vylíhla vzácná a náročná želva skalní. Inkubace proběhla bez zásahu člověka přímo v expozici Vodních světů, což je velmi neobvyklé. Zoolog Michal Podhrázký potvrdil redaktorce Daně Voňkové, že jejich nová želva skalní je po 23 letech prvním odchovaným mládětem tohoto druhu.

15. duben 2023 03:15

Naklíčená řeřicha, vojtěška nebo ječmen. Dvorský safari park nabízí zvířatům vlastní zelené krmení

Safari Park Dvůr Králové nabídl svým zvířatům zelené krmení vlastní výroby. Naklíčenou řeřichu, vojtěšku nebo ječmen vyzkoušeli sloni, damani, želvy, šimpanzi a některá další zvířata, malou ochutnávku připravilo oddělení výživy i pro návštěvníky. Se zajímavou jarní novinkou seznámil ve dvorském safari parku Josef Hotový redaktorku Danu Voňkovou.

8. duben 2023 02:59

Velikonoce si dosyta užijí zvířata, pracovníci i všichni návštěvníci Safari Parku Dvůr Králové

Safari Park Dvůr Králové pořádá na velikonoční pondělí ochutnávku jarních lahůdek. Nabídka platí jak pro vybrané druhy zvířat, tak i pro návštěvníky! Zelené klíčky z tamější klíčírny mají totiž tak vysokou výživovou hodnotu a kvalitu, že je lze zařadit i do lidského jídelníčku.

1. duben 2023 03:18

Model Sudána, posledního samce severního bílého nosorožce na světě, doputoval z Čech do Keni

Národní muzeum v Praze vystavuje kostru posledního samce severního bílého nosorožce na světě Sudána. Před časem tam byl k vidění i velký model tohoto zvířete - odborně dermoplastický preparát, který po Sudánově smrti v roce 2018 nechal vytvořit a do Keni převést dvorský safari park. Legendární zvíře prožilo posledních 9 let v keňské rezervaci Ol Pejeta, předešlých 30 let v dnešním safari parku.