Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Jak se žije za zdmi rýnovické věznice? Její historie je spojená s LIAZEM

Jiří Kajínek byl nejznámějším trestancem věznice v jabloneckých Rýnovicích. Nápravné zařízení bylo otevřeno před 54 lety. Prvního srpna 1968.

02:43

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 02:23

U jablonecké přehrady Mšeno shořela většina areálu Slunečních lázní

V Jablonci nad Nisou u mšenské přehrady ve středu 17. srpna ráno hořely stánky s občerstvením v areálu Slunečních lázní. Škody jsou podle policistů veliké. Redaktorka Johana Tománková zjišťovala, co se tam stalo.

Dnes 02:07

Vědci z Technické univerzity Liberec dokončili unikátní aplikaci Živá jména. Slouží i hasičům

Odborníci bezmála tři roky sbírali od obyvatel stotisícového města jména a názvy, které jim slouží k orientaci, ale v oficiálních mapách nejsou.

Včera 03:03

Kam na očkování proti covidu-19: Od září se v Libereckém kraji počet míst opět rozšíří

Od 15. srpna 2022 se lidé mohou registrovat na očkování 4. dávkou vakcíny proti covidu-19. Zdravotnická zařízení se chystají rozšířit počet očkovacích míst. Jaký je o očkování proti koronaviru zájem v Libereckém kraji, zjišťovala redaktorka Jana Švecová.

Včera 02:07

Na Maliníku v Bedřichově pracují stavbaři. U parkovišti vzniká otočka autobusu, ne všichni ji vítají

Na příjezdu do jizerskohorského Bedřichova bude nová otočka autobusů, díky které se na Maliník dostanou i spoje ve směru od Jablonce nad Nisou. Zatím končí na bedřichovském centrálním parkovišti. Na nástupní místo na Jizerskou magistrálu se cestující z Jablonecka jinak než pěšky, nebo autem, zatím nedostanou.

Před dvěma dny 03:05

V Českém Švýcarsku zůstává zhruba 100 hasičů, lidé v Hřensku začali uklízet

Pracovníci obce Hřensko se 15. srpna poprvé dostali do soutěsek řeky Kamenice. Budou tam uklízet následky ničivého požáru, který zachvátil Národní park České Švýcarsko 24. července. Situaci na místě sleduje redaktorka Daniela Pilařová.

Před dvěma dny 03:07

Některé suvenýry z dovolené mohou přijít draho. Za mušle i písek z pláže hrozí pokuta

Před cestou do zahraničí je dobré si jistit, co je povolené vyvézt a také dovážet. Čeho se mohou zákazy týkat, se právníka spotřebitelské organizace dTest Jiřího Zelenky zeptala redaktorka Barbora Kvapilová.

Před dvěma dny 02:21

Pětitisícový příspěvek na dítě. Kdo může požádat a jak žádost podat

Od 15. srpna 2022 mohou rodiny s příjmem do jednoho milionu korun ročně žádat o pětitisícový příspěvek na každé dítě. Jak zjistil redaktor Josef ženatý, některým rodinám to před začátkem školního roku velmi pomůže.

Před třemi dny 02:02

Frýdštejn má letos návštěvnické žně

Denní rekord 500 návštěvníků má v letošní sezoně zřícenina hradu Frýdštejn, jednoho ze tří hradů na Jablonecku. O některé památky je letos vyšší zájem než loni, přestože se zdražovalo vstupné.

Před třemi dny 01:42

Na Mezné bylo v sobotu poprvé po třech týdnech živo. Lidé evakuovaní kvůli požáru se vraceli domů

Na šest desítek lidí se v sobotu mohlo vrátit na Meznou a Mezní Louku, kde je večer přivítal starosta Hřenska Zdeněk Pánek. Do obcí, které zasáhl historicky největší lesní požár v Česku, mohli vstoupit jen na speciální povolenky. Pro turisty zůstává oblast dál uzavřená.

Před pěti dny 00:47

Státní zástupce obvinil šest lidí ze série otrav v nemocnici ve Frýdlantu

Šest zdravotníků čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Toho se podle státního zástupce měli dopustit na podzim 2018, když několika pacientům podali anestetikum v rozporu s příbalovým letákem. Devět lidí potom dostalo otravu krve.