Mistrovský kurz
25. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Jak se zbavit svých traumat a bolestí pomocí kreslení. Mistrovský kurz výtvarníka Jana Šádka

Měl idylické dětství. Alkohol a drogy ho ale nakonec dostali až do vězení, kde se pokusil o sebevraždu. Přestože nikdy nemaloval, kreslení se pro něj stalo terapií. A ve své lekci vás naučí jak se odrazit ode dna. „Není jednoduché se zvednout. Ale také to není nemožné. Nespoléhejte na to, že vám někdo pomůže. Sílu musíte najít sami v sobě,“ říká Jan Šádek. A co se kreslení týče, „nemusíte mít školy ani nadání, stačí mít chuť a vytrvalost,“ myslí si. Učte se od nejlepších!

22:31

Mistrovský kurz

Vydává: Český rozhlas

Učte se od nejlepších. Mistři svých oborů vám v necelé půlhodince předají to nejdůležitější. Přední osobnosti odhalují mýty a zbytečné chyby. Otevírají novou dimenzi zajímavých oborů a témat a sdílejí osobní zkušenost. Objevte kouzlo dovedností, do kterých jste se ještě nepustili. A zlepšujte se v tom, co vás zajímá... Všechny díly pořadu najdete na webu dvojka.rozhlas.cz a v aplikaci mujRozhlas.

Web

Před pěti dny 21:25

Naučte se vnímat a hodnotit filmy jako profesionál. Mistrovský kurz Kamila Fily

Proč sto lidí nemá sto chutí? A proč je nutné umět věci prožít, abyste jim skutečně porozuměli. A jak to souvisí s filmy? Mluvit o tom bude filmový kritik Kamil Fila v Mistrovském kurzu na Dvojce.

Před týdnem 22:17

Jak si příjemně zabydlet domov podle feng-shui. Mistrovský kurz Ireny Kovářové

Výtvarnice, designérka a lektorka kurzů o feng-shui Irena Kovářová vás v Mistrovském kurzu naučí základní principy, podle kterých si vytvoříte příjemný a bezpečný prostor k žití. Víte například jakými barvami vymalovat? A proč se do oken nedoporučují dávat žaluzie? Poslechněte si, jak by měl vypadat prostor, kde si odpočinete a který vás současně bude motivovat k práci na sobě.

Před 2 týdny 22:59

Co o nás říká řeč těla a jak číst gesta? Mistrovský kurz Noemi Zárubové-Pfeffermannové

Profesorka Noemi Zárubová je odbornicí na nonverbální komunikaci, kterou také vyučuje. V jejím Mistrovském kurzu se dozvíme, co to je neverbální komunikace, jak číst gesta, mimiku druhého člověka a jak sami můžeme zlepšit naše komunikační schopnosti.

Před 3 týdny 24:35

Jak objevit, co vás skutečně baví a být v tom dobrý? Mistrovský kurz karatisty a kouče Pavla Morice

Víte, co vás v životě baví a naplňuje? Dáváte svým vášním prostor? Sedminásobný mistr karate Pavel Moric radí, jak umět objevit a rozvíjet vlastní potenciál. Vynechává obecné poučky a přistupuje konkrétně k věci, aby vás reálně navedl k dosažení stanovených cílů. Pokud chcete být v něčem dobří a nevíte, kde začít, zaposlouchejte se do slov sportovního trenéra a životního kouče v Mistrovském kurzu na Dvojce.

29. prosinec 2022 24:49

Jak mít doma klidného rodinného psa? Mistrovský kurz psího psychologa a trenéra Marka Beneše

Výchova psů přirozeně. Bez povelů. S respektem k tomu, co dělá psa psem. Tak mluví o vlastních metodách Marek Beneš, který se výcviku psů věnuje už 26 let pod značkou Skvělý pes. Sám si prošel životní lekcí, která ho přivedla k myšlence vychovávat psy jinak. Nečekejte tedy od něj dril a výcvik psa k dokonalé poslušnosti. Ale spíš způsob, jak porozumět psí duši. Učte se od těch nejlepších!

22. prosinec 2022 25:29

Jak přespat v mrazivém počasí pod širákem nebo ve stanu? Mistrovský kurz polárníka Petra Horkého

Venku jsou desítky stupňů pod nulou, vy jste v přírodě a chcete přenocovat ve stanu nebo přímo pod širákem. Jaké si na to pořídit vybavení? Jaký spacák nebo karimatka jsou na to nejvhodnější a jak s nimi správně zacházet? Jak se zahřát tak, aby z vás teplo co nejméně unikalo. Aneb jak zkrátka neumrznout? V Mistrovském kurzu své zkušenosti z výpravy na severní pól, cestě po Grónsku nebo pochodu po sibiřské oblasti Pólu chladu předá cestovatel a polárník Petr Horký.

Sezóna 1Epizoda 115. prosinec 2022 24:37

Mistrovský kurz Lucie Gramelové: Jak na učení jazyků? Mýty, zaručené tipy i nejlepší metody

Jak proměnit věčný neúspěch v zábavu? Při učení se cizích jazyků to jde. Často přitom stačí změnit jen drobnost. Lektorka Lucie Gramelová mluví dvanácti jazyky, ale těch, ve kterých umí číst, je ještě víc. A další přidává… V novém podcastu Dvojky Mistrovský kurz ukazuje mýty, zaručené tipy i nejlepší metody učení se cizích jazyků. Učte se od nejlepších!

8. prosinec 2022 23:34

Mistrovský kurz sebeobrany Jasmíny Houdek spolu s tipy, jak získat sebevědomější postoje

Nejde jen o nebezpečí. Sebeobrana je také o tom, jak dovolíte, aby se k vám lidé chovali i v běžných situacích. Schopnost vnímat své hranice a chránit je potřebuje podle instruktorky moderní sebeobrany Jasmíny Houdek každý z nás. Prvním krokem je změna vlastního vnímání. O tom, jak opustit představu oběti a najít v sobě sílu, je Mistrovský kurz sebeobrany. Učte se od nejlepších!

1. prosinec 2022 23:39

Co znamenají naše sny? Mistrovský kurz zaznamenání a výkladu snů psychoanalytika Martina Skály

Třetinu života prospíme a vždy se nám něco zdá. Často se pak divíme, proč jsme snili právě o tom, co nás ve spánku vyděsilo, rozesmálo nebo třeba překvapilo. Psychoanalytik Martin Skála vás naučí, jak sny zaznamenávat, jak nad nimi přemýšlet a vysvětlí, proč je to právě v této době tak důležité.

24. listopad 2022 22:32

Jak pomáhat kolem sebe i ve světě? Mistrovský kurz Šimona Pánka

Mistrovský kurz Šimona Pánka, ředitele společnosti Člověk v tísni, poodhalí klady a zápory profese, kdy poskytujeme pomoc ostatním. Jak se do pomoci zapojit? Proč je například dobré začít nejdřív jako dobrovolník? Šimon Pánek bude mluvit také o tom, že ne každá pomoc má smysl. A vysvětlí, proč hurá akce v oblastech zasažených živelnými pohromami můžou přinášet víc škody než užitku.