Casablanca
26. březen 2023

Poslechněte si podcast: Jak se vyznat v Peru. Džungli, turistické pasti i nepokoje líčí Zuzana Bartáková, která v zemi žila

Zuzana Bartáková žila dva roky v Peru a pravidelně se vrací zpět. Letos tam během divokých protivládních protestů cestovala 3 měsíce těhotná. Svoje zážitky z džungle, And i měst bude vypráví v novém díle Casablanky.

37:49

Casablanca

Vydává: Český rozhlas

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

Web

Před dvěma dny 42:54

Tam se pořád dají zažít nevšední věci, vzpomíná cestovatelka Helena Křenková na kazašský Altaj

Česká cestovatelka a milovnice evropského severu Helena Křenková znovu zamířila do Střední Asie. Naplánovala si výlet pod impozantní čtyřtisícovkou Bělucha na kazašské straně Altaje. Od jezera Rovnováhy stoupala až k vrcholkům Víry, Lásky a Naděje.

Před týdnem 40:11

Z Jižní Ameriky se vrátil s traumatem. Teď hledám balanc v cestování i životě, uvažuje Marek Balicki

„Seznam situací, kdy jsem málem zemřel obsahuje už asi šedesát položek,“ říká s nadhledem český cestovatel vystupující pod přezdívkou Záchranář na cestách. Tříměsíční cesta na motorce po Jižní Americe pro něj byla plná potíží vrcholící zdrogováním, okradením a ohrožením života těsně před odletem.

Před 2 týdny 40:19

„Nejkrásnější věci jsou skryté a nenápadné.“ Dívčí dvojice zdolala Pacifickou severozápadní stezku

Neobjevený klenot mezi dálkovými traily. Tak označuje dvojice Marie Šnajdrová a Alena Mahlejová alias „Alča a Mája – Aawesome.cz“ drsnou, 2009 kilometrů dlouhou Pacifickou severozápadní stezku ve Spojených státech.

Před 3 týdny 44:05

Je to bordel, ale je to krása, říká o Brazílii spisovatelka Lucie Brejšová

Sedm let života a práce v São Paulu a baťůžkářské cesty s dobrovolnickými pracemi po celých kontinentech bilancuje v cestovatelském magazínu Casablanca Lucie Brejšová.

5. listopad 2023 46:46

Dětem navzdory. Cestu kolem světa jednou docení, ale radši jim to už neříkáme, tvrdí manželé Kočí

Eva a Jan Kočí vyrazili na víc než roční cestu kolem světa. Jejich tři děti se ale na ni moc netěšily, přiznávají manželé. „Opustily domov a nebylo to pro ně snadné. My ale nelitujeme. Svět se mění a není na co čekat.“

31. říjen 2023 43:45

Váránasí vždycky byla turistická past. Ale zároveň má obrovské kouzlo, říká indolog Jiří Krejčík

Proměny Indie, její poutní místa, vznikající megalomanské stavební projekty, náboženský turismus a oblíbené smaženky z nádražky přibližuje Jiří Krejčík.

22. říjen 2023 42:27

Měli jsme v Afghánistánu štěstí tak akorát, říká Jozef Krajňák o návštěvě země pod vládou Tálibánu

Slovenský cestovatel navštívil na konci loňského roku Afghánistán. Co tam chtěl vidět a zažít? Jak se plánuje cesta do nestabilního regionu? Jaká bezpečnostní rizika taková cesta přináší?

17. říjen 2023 42:47

V Čadu jsou nejhnusnější města světa a nejkrásnější muži tam tančí ženám, vypráví cestovatelka

Velká neznámá jménem Čad? Arabistka, íránistka a cestovatelka Lenka Hrabalová podnikla objevnou cestu po africkém Čadu. Potýkala se s pouštním hmyzem, vypravila se na ostrov v Čadském jezeře a navštívila festival Gerewol.

8. říjen 2023 46:25

Na Balkáně i v životě je lepší volit nesnadnou cestu, říkají Anna Šebestík Vácová a Ondřej Šebestík

Ještěže jsme jeli po Balkáně na kole a ne autem, říkají manželé Ondřej Šebestík a jeho žena, módní návrhářka Anna Šebestík Vácová. V novém díle cestovatelského podcastu vyprávějí o svých kilometrech v bosenské krajině poznamenané válkou, v černohorských kopcích i albánské sluneční výhni.

25. září 2023 43:48

Svatební cesta po 88 chrámech na Šikoku. Nikola a Slávek Královi vyrazili do Japonska

Manželé Královi jsou „cestovatelsky nevyvážený pár“. On má za sebou dvě cesty stopem kolem světa a navštívil všechny kontinenty. Pro ni byla společná svatební cesta první výlet mimo Evropu. Společně se rozhodli vyrazit na japonský Šikoku Trail.