- Podcasty
- Odpolední interview

Poslechněte si podcast: Jak se dřív fotilo ve fotoateliérech a kdo je navštěvuje dnes? Setkání s Ivonou Zlattnerovou
V blízkosti ostravského rozhlasu se už léta netrhnou dveře fotoateliéru, přesto, že žijeme v digitální době. Proč se sem dnes vracejí zákazníci? Pro odpovědi jsme se vypravili za fotografkou Ivonou Zlattnerovou.
Odpolední interview
Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.
Jak se hraje na hrábě? Cepy a hrábě v minulosti sloužily také jako primitivní hudební nástroje
Muzeum Trojmezí v Jablunkově je plné hudebních nástrojů. Ukazuje píšťaly, gajdy, fujary, cimbály či trombity. Ale i další tradiční lidové nástroje, a to na výstavě s názvem Muzikanti, hrajte!
Na setkání členů legendárního Dětského rozhlasového sboru Ostrava
Dětský rozhlasový sbor Ostrava se pod vedením sbormistra a pedagoga Jaromíra Richtra nesmazatelně zapsal do historie nejen ostravského rozhlasu. Poprvé po dlouhých letech se někdejší zpěváčci sešli v Krásném Poli, kde jejich milovaný sbormistr žil.
Nahrávka s projevem E. Beneše na gramodesce přivedla historika až do ostravského rozhlasu
Velké napínavé dobrodružství. Tak to vypadalo, když do ostravského sídla Českého rozhlasu přivezl historik Muzea Novojičínska Radek Polách stařičkou gramodesku s nahraným projevem prezidenta Edvarda Beneše.
Muzikolog Ivo Stolařík stál u zrodu sbírky muzikologie v Ostravském muzeu
Ostravský muzikolog, etnograf, rozhlasový pracovník a pedagog Dr. Ivo Stolařík by se letos, stejně jako rozhlas, dožil sta let. Jeho pozůstalost uspořádává v těchto dnech hudební historička Lenka Černíková, která v Ostravském muzeu pečuje o sbírku muzikologie a teatrologie.
Pěvecký sbor Echo se chystá na oslavy 20 let existence
Ve Frýdlantu nad Ostravicí už 20 let působí pěvecký sbor Echo, který se momentálně chystá na svůj výjimečný narozeninový koncert. Povídali jsme si s Lenkou Kubátovou a Pavlem Kudělkou, kteří jsou v tomto sboru už téměř od počátku.
Hlučínský zahradnický fóliovník se i letos proměnil ve vánoční místo spojené s beneficí
Už několik let se foliovník v hlučínském zahradnictví v čase adventu zaplní vánočními dekoracemi a rozzáří světélky. A z éteru se tam line vánoční hudba. A nejinak je tomu i letos.
Senioři do sportu dávají vše stejně jako aktivní profesionálové, ale mnohem více se pobaví
Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Ovšem pokud se někdy vydáte na sportovní hry, ve kterých zápolí ženy a muži ve věku babiček a dědečků, budete se divit. Do svého výkonu dávají vše.
Geocaching. Hra na pomezí sportu a turistiky, která spojuje se světem moderních technologií
Pro nezasvěcené se člověk, který propadl geocachingu, může jevit jako podivín. Chová se podezřele, leze do nejroztodivnějších a vesměs podivných míst a hledá krabičky. Ale umíte si představit, co je za tím adrenalinu, zápalu a dobrodružství?
Společně cestují po světě a píší knihy o tom, co dělá lidi v určitých zemích šťastnými
Mladí lidé často cestují po světě a pobývají v nejrůznějších zemích. Kristýna Tronečková to neměla jinak. A protože je vystudovaná psycholožka, nedalo jí to a začala zpovídat lidi, co je dělá šťastnými. Vydala už dvě knihy Cesty za štěstím I a II. Pak ve světě potkala Matouše Hurtíka a od té doby cestují a píší společně.