Host Českého rozhlasu Ostrava
5. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Jak probíhá natáčení kulinářské reality show? Setkání s Markétou Tomáškovou

Markéta Tomášková z Ostravy-Staré Bělé byla mezi 12 účastníky reality show Peče celá země, kterou na jaře vysílala Česká televize. V rozhovoru prozradila, jak natáčení probíhalo i co peče nejraději.

21:42

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 21:44

Charitní Mikuláš i letos potěší potřebné děti na Ukrajině. Projekt přiblíží Veronika Mechová

Děti na Ukrajině dostávají dárky od Mikuláše, který tam připadá na 19. prosince. Ty nejchudší je letos snad dostanou díky sbírce, kterou organizuje Středisko humanitární pomoci Diecézní charity ostravsko-opavské. Projekt i aktuální situaci ve Lvově a jeho okolí přiblíží koordinátorka projektu Veronika Mechová.

Před šesti dny 27:36

S Tomášem Etzlerem o práci v diktátorském režimu, o návratu do Česka, o válečném zpravodajství

Tomáš Etzler je někdejší válečný novinář stanice CNN a později zahraniční zpravodaj ČT v Číně. Ostravský rodák zažil během profesního života neuvěřitelné příběhy, je autorem filmu Nebe, který vykresluje realitu v jedné Čínské vesnici.

Před týdnem 22:04

Revma Liga. Jak se dají zmírnit projevy nemoci, kterou trpí v Česku až 100 tisíc lidí?

Šárku Bernsteinovou a Alici Holčákovou spojuje ostravský klub pacientské organizace Revma Liga. Jak se dají zmírnit projevy nemoci, kterou trpí v Česku až 100 tisíc lidí? A jak lidem s touto diagnózou může Revma Liga pomoci?

Před týdnem 21:29

První titul mistryně světa jsem získala omylem, s nadsázkou říká úspěšná paraglidistka

Držitelka několika zlatých i stříbrných medailí z Mistrovství světa, Evropy i České republiky v paraglidingu Markéta Tomášková s nadsázkou říká, že první titul mistryně světa získala vlastně omylem.

Před týdnem 21:14

V pohybu v každém věku. Manželé Žurkovi prošli velehory, potápěli se i plavili. A aktivní jsou stále

Alena a Oldřich Žurkovi od mládí tráví život v pohybu a nic se na tom nezměnilo ani v jejich v seniorském věku. Mají za sebou opravdu bohatou sportovní zkušenost - prošli velehory, slezli mnohé skály, potápěli se v jeskyních, závodili na plachetnicích.

Před 2 týdny 22:04

V zákulisí Funky Beat, taneční party, která tančení myslí vážně

Kristýna Blahutová je šéfovou úspěšné taneční skupiny Funky Beat, která své kvality teď potvrdila na MS v Portugalsku, odkud si přivezla několik předních umístění za choreografie, pod kterými je podepsán Filip Růžička. Zveme vás do zákulisí party, ve které jsou lidé od 4 do 70 let.

Před 2 týdny 21:23

Farář je tam, kde ho zrovna potřebují, říká Pavel Janošík

Jako evangelický farář zná nejen prostředí kostela, ale jistý čas byl i vězeňským kaplanem. S jakými příběhy se potkal, proč utíká pravidelně do lesů, kam se chodí vypovídat kněz a proč si vymyslel cyklus rozhovorů na faře? O tom všem je následující rozhovor.

Před 2 týdny 21:13

Proč trpíme nespavostí a co všechno kvalitu spánku ovlivňuje. Setkání s Martinem Zulákem

Martin Zulák je lékařem, který se dlouhá léta věnuje lidem, kteří trpí nespavostí. Noční odpočinek je totiž jedním z nejdůležitějších procesů, bez kterého by naše tělo a mozek nemohly fungovat.

Před 3 týdny 21:51

Učí autistické děti, pečuje o těžce postiženou dceru a pomáhá rodinám v podobné situaci

Martina Bystroňová z Dolní Lomné učí děti s poruchou autistického spektra a sama pečuje o těžce postiženou dceru. Taky aktivně pomáhá rodinám, které jsou v podobné situaci a organizuje pro ně odborná i společenská setkání. K nedávným padesátinám sama sobě nadělila neobvyklý dárek.

Před 3 týdny 30:26

I etiketa prochází proměnami. Setkání s mistrem oboru Ladislavem Špačkem

Ovládáte společenskou etiketu? Pokud ne, nenechjte si ujít náš rozhovor s mistrem etikety Ladislavem Špačkem, rodákem z Ostravy. Je etiketa oblast, která prochází proměnami? Mohou některá pravidla vycházet z módy nebo zaniknout s tím, jak se vyvíjí společnost?