Hobby magazín
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Jak opravit travní lysiny? Potřebujete travní semeno, zeminu a hnojivo

Skoro na každé okrasné zahradě se čas od času objeví nějaká ta travní lysina – místo, kde trávník z nějakého důvodu zajde. Není potřeba se tím vůbec trápit. Takto poškozené místo není složité opravit a trávník obnovit.

03:00

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Včera 02:55

Principy regenerativní pastvy lze použít na dobytek i drůbež. Obnovíte půdní ekosystém a snížíte CO2

V červnu 2022 se na farmě Wenzela Lobkowicze v Drahenicích na Příbramsku konal takzvaný Polní den. Zájemci viděli inovativní postupy regenerativního zemědělství v praxi.

Před třemi dny 03:02

Vhodné zateplení soklu může vést k podstatnému snížení tepelných ztrát

V posledních letech bývá kladen čím dál větší důraz na energetickou úspornost staveb. Kromě zateplení stěn, podlah nebo střechy a použití kvalitních oken je ale při stavbě domu nutné dbát i na další detaily. Mezi ně patří například sokl, tedy místo, v němž se stěna budovy napojuje na terén. Podle Tomáše Truxy ze společnosti ISOVER může nezatepleným soklem unikat velké množství tepla, a to se při nadcházející zimě rozhodně nevyplatí.

Před pěti dny 03:05

Kalu aneb kornoutici můžete mít i jako pokojovku. Miluje vlhkou a kyprou půdu

Kdysi bílé kaly patřily do svatebních kytic, dnes je můžete pěstovat nejen jako pokojové květiny, ale i jako velmi dekorativní květiny záhonové. A rovněž barevná škála se značně proměnila a obohatila. Jsou kultivary žluté, přes různě oranžové a rudé až k fialovým.

Před týdnem 03:00

Test zvukotěsnosti interiérových dveří: Jsou lepší voštinové, nebo z dřevotřísky?

Interiérové dveře uvnitř domů a bytů oddělují prostory, některé mohou být i zajímavým interiérovým prvkem a hlavně by měly tlumit hluk z okolních místností a poskytnout nám v místnosti soukromí. Na učení, práci, třeba i vaření nebo sledování televize, poslech rádia a hudby.

Před týdnem 02:59

Český albín byl vyšlechtěný pro kožešinu. Dnes si chovatelé pochvalují jeho maso

Bílí králíci nepatří jen do kouzelnických klobouků. Například české plemeno albínů chovatelé chválí jako velmi plodné s dobrým masem.

Před 2 týdny 02:59

Jak může ucourané vodítko pomoct přivolat psa? Poradí zkušená psovodka

Známá psovodka Klára Hlubocká je pro pozitivní motivaci psů. Ovšem součástí takové výchovy jsou nejen odměny, ale i tresty.

Před 2 týdny 03:02

Sekačkám na trávu benzin s biosložkou neškodí, pokud ho spotřebujeme hned

Ze zahradních pomocníků asi nejvíce používáme travní sekačky se spalovacími motory. Proto je důležité vědět, jaký benzin do nich patří. Když ji po čase nemůžeme nastartovat, přikládáme to většinou nespolehlivé nebo staré opotřebované technice. Na vině je ale ve více než v 95 % případů benzin.

Před 2 týdny 03:12

Připojení topidla na starý komín není jednoduché. Někde stačí oprášit, jinde musíme vložkovat

Vysoké ceny energií, obava z nedostatku plynu a další problémy současné doby vedou mnoho majitelů domů, ale i některých bytů ke snaze pořídit si alternativní způsoby vytápění. Často se díky tomu snaží zapojit topidla do dávno nepoužívaných komínů. Jak potvrzují kominíci, někde s tím není problém, jinde se však jedná o velké riziko.

Před 3 týdny 03:06

Gekončík noční není malý gekon. Samec v teráriu může mít i pět samiček

Společné zařazení mají až po čeleď – gekonovití, podčeleď a druh už jsou svébytné. Gekončík na rozdíl od gekona může mrkat, ale naopak zas nemá schopnost šplhat po hladkých kolmých plochách.