Mistrovský kurz
21. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Jak najít své osobní hodnoty a udržet si je. Mistrovský kurz seberozvoje Dany Hádkové

Jako malá si představovala, že její dospělý život bude vypadat stejně jako život jejích rodičů. Po smrti otce ale zjistila, že to tak být nemusí. A že si své hodnoty může vytvořit a postavit sama. Jak zjistit, které hodnoty jsou důležité právě pro vás? Proč byste měli dělat chyby? A proč neustálé hodnocení sama sebe a svého okolí vede do slepé uličky? Učte se od nejlepších!

22:55

Mistrovský kurz

Vydává: Český rozhlas

Učte se od nejlepších. Mistři svých oborů vám v necelé půlhodince předají to nejdůležitější. Přední osobnosti odhalují mýty a zbytečné chyby. Otevírají novou dimenzi zajímavých oborů a témat a sdílejí osobní zkušenost. Objevte kouzlo dovedností, do kterých jste se ještě nepustili. A zlepšujte se v tom, co vás zajímá... Všechny díly pořadu najdete na webu dvojka.rozhlas.cz a v aplikaci mujRozhlas.

Web

Před třemi dny 23:25

Jak se vypořádat s životními překážkami. Mistrovský kurz Radka Bangy

S muzikantem a motivačním řečníkem Radkem Bangou se život nemazlil. V dětství zažíval domácí násilí, které ho vyhnalo až na ulici. Přesto nebo právě proto se snaží neopakovat chyby svých předků a učí to i ostatní, kteří mají podobný osud. V Mistrovském kurzu nám poradí, jak se vyrovnávat s životními překážkami a předsudky a jak vystoupit ze stereotypů, které nám byly předány našimi rodiči a prarodiči.

Před týdnem 21:25

Naučte se vnímat a hodnotit filmy jako profesionál. Mistrovský kurz Kamila Fily

Proč sto lidí nemá sto chutí? A proč je nutné umět věci prožít, abyste jim skutečně porozuměli. A jak to souvisí s filmy? Mluvit o tom bude filmový kritik Kamil Fila v Mistrovském kurzu na Dvojce.

Před 2 týdny 22:17

Jak si příjemně zabydlet domov podle feng-shui. Mistrovský kurz Ireny Kovářové

Výtvarnice, designérka a lektorka kurzů o feng-shui Irena Kovářová vás v Mistrovském kurzu naučí základní principy, podle kterých si vytvoříte příjemný a bezpečný prostor k žití. Víte například jakými barvami vymalovat? A proč se do oken nedoporučují dávat žaluzie? Poslechněte si, jak by měl vypadat prostor, kde si odpočinete a který vás současně bude motivovat k práci na sobě.

Před 3 týdny 22:59

Co o nás říká řeč těla a jak číst gesta? Mistrovský kurz Noemi Zárubové-Pfeffermannové

Profesorka Noemi Zárubová je odbornicí na nonverbální komunikaci, kterou také vyučuje. V jejím Mistrovském kurzu se dozvíme, co to je neverbální komunikace, jak číst gesta, mimiku druhého člověka a jak sami můžeme zlepšit naše komunikační schopnosti.

5. leden 2023 24:35

Jak objevit, co vás skutečně baví a být v tom dobrý? Mistrovský kurz karatisty a kouče Pavla Morice

Víte, co vás v životě baví a naplňuje? Dáváte svým vášním prostor? Sedminásobný mistr karate Pavel Moric radí, jak umět objevit a rozvíjet vlastní potenciál. Vynechává obecné poučky a přistupuje konkrétně k věci, aby vás reálně navedl k dosažení stanovených cílů. Pokud chcete být v něčem dobří a nevíte, kde začít, zaposlouchejte se do slov sportovního trenéra a životního kouče v Mistrovském kurzu na Dvojce.

29. prosinec 2022 24:49

Jak mít doma klidného rodinného psa? Mistrovský kurz psího psychologa a trenéra Marka Beneše

Výchova psů přirozeně. Bez povelů. S respektem k tomu, co dělá psa psem. Tak mluví o vlastních metodách Marek Beneš, který se výcviku psů věnuje už 26 let pod značkou Skvělý pes. Sám si prošel životní lekcí, která ho přivedla k myšlence vychovávat psy jinak. Nečekejte tedy od něj dril a výcvik psa k dokonalé poslušnosti. Ale spíš způsob, jak porozumět psí duši. Učte se od těch nejlepších!

22. prosinec 2022 25:29

Jak přespat v mrazivém počasí pod širákem nebo ve stanu? Mistrovský kurz polárníka Petra Horkého

Venku jsou desítky stupňů pod nulou, vy jste v přírodě a chcete přenocovat ve stanu nebo přímo pod širákem. Jaké si na to pořídit vybavení? Jaký spacák nebo karimatka jsou na to nejvhodnější a jak s nimi správně zacházet? Jak se zahřát tak, aby z vás teplo co nejméně unikalo. Aneb jak zkrátka neumrznout? V Mistrovském kurzu své zkušenosti z výpravy na severní pól, cestě po Grónsku nebo pochodu po sibiřské oblasti Pólu chladu předá cestovatel a polárník Petr Horký.

Sezóna 1Epizoda 115. prosinec 2022 24:37

Mistrovský kurz Lucie Gramelové: Jak na učení jazyků? Mýty, zaručené tipy i nejlepší metody

Jak proměnit věčný neúspěch v zábavu? Při učení se cizích jazyků to jde. Často přitom stačí změnit jen drobnost. Lektorka Lucie Gramelová mluví dvanácti jazyky, ale těch, ve kterých umí číst, je ještě víc. A další přidává… V novém podcastu Dvojky Mistrovský kurz ukazuje mýty, zaručené tipy i nejlepší metody učení se cizích jazyků. Učte se od nejlepších!

8. prosinec 2022 23:34

Mistrovský kurz sebeobrany Jasmíny Houdek spolu s tipy, jak získat sebevědomější postoje

Nejde jen o nebezpečí. Sebeobrana je také o tom, jak dovolíte, aby se k vám lidé chovali i v běžných situacích. Schopnost vnímat své hranice a chránit je potřebuje podle instruktorky moderní sebeobrany Jasmíny Houdek každý z nás. Prvním krokem je změna vlastního vnímání. O tom, jak opustit představu oběti a najít v sobě sílu, je Mistrovský kurz sebeobrany. Učte se od nejlepších!

1. prosinec 2022 23:39

Co znamenají naše sny? Mistrovský kurz zaznamenání a výkladu snů psychoanalytika Martina Skály

Třetinu života prospíme a vždy se nám něco zdá. Často se pak divíme, proč jsme snili právě o tom, co nás ve spánku vyděsilo, rozesmálo nebo třeba překvapilo. Psychoanalytik Martin Skála vás naučí, jak sny zaznamenávat, jak nad nimi přemýšlet a vysvětlí, proč je to právě v této době tak důležité.