28. duben 2022

Poslechněte si podcast: Jak mít doma klidného rodinného psa? Mistrovský kurz psího psychologa a trenéra Marka Beneše

Výchova psů přirozeně. Bez povelů. S respektem k tomu, co dělá psa psem. Tak mluví o vlastních metodách Marek Beneš, který se výcviku psů věnuje už 26 let pod značkou Skvělý pes. Sám si prošel životní lekcí, která ho přivedla k myšlence vychovávat psy jinak. Nečekejte tedy od něj dril a výcvik psa k dokonalé poslušnosti. Ale spíš způsob, jak porozumět psí duši. Učte se od těch nejlepších!

24:49

Mistrovský kurz

Vydává: Český rozhlas

Učte se od nejlepších. Mistři svých oborů vám v necelé půlhodince předají to nejdůležitější. Přední osobnosti odhalují mýty a zbytečné chyby. Otevírají novou dimenzi zajímavých oborů a témat a sdílejí osobní zkušenost. Objevte kouzlo dovedností, do kterých jste se ještě nepustili. A zlepšujte se v tom, co vás zajímá... Všechny díly pořadu najdete na webu dvojka.rozhlas.cz a v aplikaci mujRozhlas.

Web

Před třemi dny 23:52

Jak osvobodit svůj hlas a poznat lépe sami sebe. Mistrovský kurz hlasové koučky Ivany Vostárkové

Co o nás vypovídá vlastní hlas? A jak nám může práce s hlasem pomoci? Právě na tyto otázky odpoví ve svém Mistrovském kurzu hlasová koučka Ivana Vostárková. V lekci mluví na například o tom, že hlas rozvíjí především vnímavost k nám samým, k prožívání a k našemu tělu. Posluchačům Vostárková radí, aby na sebe zkusili zavolat vlastním jménem sami v tiché místnosti. A v kurzu vysvětlí, čím může takové malé cvičení pomoci. Učte se od nejlepších!

Před týdnem 22:35

Jak žít bez odpadu. Mistrovský kurz Petra Hanzela

Spočítali jste si někdy, kolik ročně vyhodíte odpadků? Průměrný Čech jich vyprodukuje skoro půl tuny. Petr Hanzel, zakladatel neziskové organizace Bezobalu, vám ve své mistrovské lekci pomůže množství odpadků výrazně zredukovat. „Přinese vám to výrazné zjednodušení života,“ říká ve Hanzel ve svém kurzu. Minimalizace odpadků podle něj život směřuje od věcí k zážitkům. Učte se od nejlepších!

Před 2 týdny 23:00

Mistrovský kurz Patrika Homoly o závodění na motorce, snech i egu

Jak pokročit v motocyklovém sportu a vyzkoušet si jízdu na závodním okruhu. „Když vám okruhaření k srdci nepřiroste, berte to jako zdokonalení,“ radí motocyklový závodník Patrik Homola v Mistrovském kurzu. Promluví o motorkářském egu i o tom, co dělat, když se nezlepšujete. Co všechno je potřeba zařídit a koupit, než se vydáte na okruh? A jak to chodí v zákulisí? Učte se od nejlepších, tentokrát s lektorem a závodníkem Patrikem Homolou.

Před 3 týdny 22:55

Jak najít své osobní hodnoty a udržet si je. Mistrovský kurz seberozvoje Dany Hádkové

Jako malá si představovala, že její dospělý život bude vypadat stejně jako život jejích rodičů. Po smrti otce ale zjistila, že to tak být nemusí. A že si své hodnoty může vytvořit a postavit sama. Jak zjistit, které hodnoty jsou důležité právě pro vás? Proč byste měli dělat chyby? A proč neustálé hodnocení sama sebe a svého okolí vede do slepé uličky? Učte se od nejlepších!

14. červenec 2022 23:07

Jak správně běhat. Na hubnutí, na běžecké pásu i jen pro radost. Mistrovský kurz Marka Odstrčilíka

„Váš život nemusí být jen maraton. Co nejlepší a nejrychlejší. Ale měl by být o radosti. Pokud si myslíte, že začít se hýbat je něco, co nelze překonat, je to omyl. Musíte si jen najít svůj důvod, proč začít. A vymyslet si vlastní cestu,“ zdůrazňuje majitel značky Rungo.cz. Ve svém Mistrovském kurzu odhaluje, jaká by měla být cesta ke každodenní radosti z běhání, jak lze propojit koníček s byznysem a jak důležitá je psychická pohoda v době, kdy se svět otřásá v základech.

7. červenec 2022 23:00

Jak si vyrobit vlastní šperky. Mistrovský kurz šperkaře Hanuše Lamra

Hanuš Lamr je šperkař s osobitým stylem, jehož brož nosila i třeba Madeleine Albrightová. Důležitou inspirací se mu stala příroda, díky které našel svou nezaměnitelnou estetiku. Právě nalezení vlastní cesty doporučuje v Mistrovském kurzu i všem zájemcům o šperkařské řemeslo. „Dozvíte se, jak šperky dělat trošku jinak, jak z nich nedělat jen komerční záležitost, ale jak jimi také něco sdělit,“ láká Hanuš Lamr k poslechu své lekce.

30. červen 2022 25:24

Jak si správně navrhnout vlastní zahradu. Mistrovský kurz zahradní architektky Dany Makrlíkové

Zřejmě si ji pamatujete jako moderátorku zpráv na Primě. Působila i v Českém rozhlase. Největší profesní změnou ale prošla před několika lety, když vystudovala zahradní architekturu a vrhla se na vlastní byznys. Její zásluhou nyní vznikají okrasné zahrady spokojených klientů, kteří vlastní okolí svěřují do rukou profesionála. Tím se částečně můžete stát i vy. Proč s výběrem stylu zahrady nespěchat a proč jsou důležité relaxační zóny? Učte se od nejlepších!

23. červen 2022 23:35

Jak včelařit. Mistrovský kurz chovatele včel Jaroslava Bajka

Jak si pořídit vlastní včely? Jaký úl a kam ho nejlépe umístit? A jaké jsou rozdíly mezi volně žijícími a chovanými včelstvy? V Mistrovském kurzu o včelaření na to vše odpoví chovatel včel Jaroslav Bajko. Ten sám vyznává tzv. přirozené včelaření. „Nesnažím se o maximální produkci medu. Snažím se vybalancovat vztah člověka a včelstva tak, aby z toho oba měli svůj profit,“ popisuje v Mistrovském kurzu. Učte se od nejlepších!

16. červen 2022 24:37

Jak se na lodi naučit ovládat přírodní živly i svůj život. Mistrovský kurz námořního kapitána Dušana

Jak a kde si půjčit loď a sbírat první zkušenosti na sladké vodě i moři. Praktické tipy a rady námořního kapitána vám pomohou sebrat odvahu a vypůjčit si loď. Co na palubě dělá plavčík, co má na starosti lodník a co všechno kapitán? Jak získáte průkaz malého kapitána? Upřesníme si, které doklady potřebujete. Vyplujeme na vodu a naučíme se sledovat počasí. Dušan Sahula poradí, co dělat, když se loď řítí do nebezpečí. Jak zachovat klid a věřit si. Učte se od nejlepších!

9. červen 2022 23:24

Jak zlepšit kondici i zdraví a myslet pozitivně? Mistrovský kurz biohackingu s Veronikou Allister

Za hranice své mysli a svého těla. Právě tam se dostane v Mistrovském kurzu Veroniky Allister o biohackingu. Trenérka mentální a fyzické odolnosti vás naučí, jak převzít odpovědnost za své zdraví a naslouchat potřebám svého těla. Na cestu biohackingu, tedy životního přístupu, který má kontrolovat naše zdraví, ji samotnou přivedly vlastní zdravotní problémy. Učte se od těch nejlepších!