Téma dne
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Jak jsou v českém prostředí vnímány komunální a senátní volby - jaký význam jim lidé přikládají v dobách klidných a v dobách turbulentních, jakou prožíváme?

Projeví se v komunálních volbách současná situace kolem zdražování potravin a vysokých cen energií? Slyší lidé v krizi více na rychlá a snadná řešení i při vědomí toho, že taková většinou neexistují, nebo jsou špatná? Moderuje Renata Kropáčková

22:02

Téma dne

Vydává: Český rozhlas

Téma dne je půlhodinové ranní vysílaní věnované tomu nejvíce aktuálnímu dění v politice, byznysu i společnosti. S odborníky, aktéry i komentátory mluvíme o problémech dne,  ať už to jsou témata z domácí politiky, zahraničí, ale i byznysu nebo ekologie. 

Web

Dnes 21:51

Vládní uskupení SPOLU - tedy strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 - nenominuje vlastního kandidáta do lednových prezidentských voleb

Informoval o tom premiér Petr Fiala z ODS. SPOLU ani nedá konkrétní doporučení pro jednoho kandidáta. Jako vhodné osobnosti pro prezidentský post Fiala zmínil senátora Pavla Fischera, bývalou rektorku Danuši Nerudovou a generála Petra Pavla. Moderuje Lukáš Matoška.

Včera 23:07

Jak to vypadá s energiemi u nás a ve světě?

Jak se bude vyvíjet vládní strategie u nás a v evropských zemích? A co světové trhy s energiemi? Moderuje Martina Mašková.

Před dvěma dny 21:38

Stav na bojišti, okupovaných územích i v politice po anexi dalších ukrajinských územích Ruskem

Ukrajinská armáda hlásí postup v Donbasu i v Chersonské oblasti. Na několika místech se údajně ruští vojáci vzdávají.

Před pěti dny 21:51

Evropští ministři energetiky budou hledat recepty na vysoké ceny

Jaké metody členské státy preferují? Na čem je pravděpodobná shoda? A jak to ovlivní například i český energetický mix? Moderuje Martina Mašková.

Před šesti dny 20:35

Politolog: Rusové okupaci mohou zneužít k tomu, že budou nutit bojovat jedny Ukrajince proti druhým

Po referendech na Ruskem okupovaných územích Ukrajiny požádali jejich proruští zástupci o připojení k Rusku. Z Luhanské lidové republiky a Záporožské a Chersonské oblasti utíkají přes poslední ruská kontrolní stanoviště Ukrajinci, kteří by nyní mohli být nuceni bojovat v ruské armádě. Jak by probíhala mobilizace na anektovaných územích? A jak chce Rusko zorganizovat anexi nových území?

Před týdnem 24:47

Ekonom Hindls: Stát bude muset udělat celkovou reformu daňového systému

Vláda schválila návrh státního rozpočtu, který nově počítá s deficitem 295 miliard korun. Původně měl být schodek o 20 miliard nižší, po schválení dodatečných výdajů na zastropování cen energií byl však navýšen. Jaké jsou předpokládané výdaje a příjmy pro příští rok? A jak nový návrh státního rozpočtu reaguje na dlouhodobě se zadlužující státní finance?

Před týdnem 21:46

Datař: U stran vládní koalice se mluví přinejmenším o nevýhře. Skutečným poraženým je ale levice

Komunální volby skončily a hlasy jsou sečtené. Začala povolební jednání a v některých městech se už dokonce tvoří nové koalice, které jsou často překvapivé pro celostátní vedení jednotlivých stran. Co z počtu sečtených hlasů vyčetli datoví novináři? Jaký typ kampaně měl největší úspěch a co čeká senátory, kteří se dostali do druhého kola?

Před týdnem 21:56

V Evropské unii se začíná diskutovat o novém návrhu sankcí proti Rusku

Co by mohl obsahovat? A jak dál EU a NATO reagují na vyhlášení částečné mobilizace v Rusku a snahu připojit okupovaná území k Rusku? Moderuje Martina Mašková

Před týdnem 22:15

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu ráno vyhlásil částečnou mobilizaci

V televizním vystoupení uvedl, že je to na obranu před Západem, který se prý snaží oslabit, rozdělit a zničit Rusko. Mobilizace, která se dotkne ruských občanů v záloze a s vojenskou zkušeností, začíná podle něj platit ihned. Podle ruského ministra obrany Sergeje Šojgua armáda povolá v rámci mobilizace 300.000 rezervistů. Je to první mobilizace v Rusku od druhé světové války.

Před 2 týdny 23:10

Vláda bude jednat o rozpočtu

Nejsou v něm ale zahrnuté mimo jiné výdaje za cca 200 miliard na energokrizi. Ani příjmy na tato opatření. Do jednání o nejdůležitějším zákonu roku vnesla tvrdou kritiku Národní rozpočtová rada, podle které jsou veřejné finance bez navýšení příjmů a snížení výdajů neudržitelné.