Speciál
11. květen 2023

Poslechněte si podcast: Jak hodnotí první zveřejněné změny opoziční politici Karel Havlíček (ANO) a Radim Fiala (SPD)?

Poslechněte si vyjádření opozičních politiků Karla Havlíčka (ANO) a Radima Fialy (SPD).

05:20

Speciál

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání věnované aktuálnímu dění v politice, byznysu i společnosti.

Web

Před 3 týdny 37:20

Společné vysílání Radiožurnálu a ČRoPlus k situaci v Gaze

Moderuje Jan Pokorný.

31. říjen 2023 56:53

Debata: Od majora Zemana k bratrům Mašínovým

Jak se vyvíjela komunistická propaganda, která dokázala udělat hrdinu z fiktivního esenbáka a zločince ze skutečných lidí, kteří bojovali proti nesvobodě? Debatují publicistka Ivana Chmel Denčevová, historik a ředitel Muzea paměti XX. století Jan Kalous, autor historických pořadů Plusu David Hertl a dramaturg Stanislav Vintr.

16. říjen 2023 25:50

Analytik Lebduška: Pokud bude ve vládě Tusk, bude polská zahraniční politika míň hysterická

Volební komise zatím sečetly přes 18 procent odevzdaných hlasů, zatím vede vládnoucí Právo a spravedlnost (PiS), druhá je Občanská koalice Donalda Tuska, jeho tábor příznivců už ale slaví. Kvůli velmi vysoké účasti by výsledky mohly být už v pondělí večer, spíš ale až v úterý ráno. Na hodnocení je tak stále brzy, což zdůrazňuje i analytik Asociace pro mezinárodní otázky Michal Lebduška.

9. říjen 2023 25:41

Bestiální brutalita na izraelských civilistech přibližuje k válce také Írán, říká geograf Kofroň

„Největší problém palestinského útoku na Izrael je v tom, že jím byli extrémně zaskočeni – a to útočníkům samozřejmě výrazně pomohlo,“ tvrdí ve Speciálu Českého rozhlasu politický geograf Jan Kofroň. „Víme, že použili řadu prostředků k vyřazení kulometných věží včetně dronů. Bagry použili na překonání zdi, resp. pletiva. Víme, že použili rogala, aby se dostali poměrně hluboko do izraelského vnitrozemí, a dokonce i lodě, aby překonali hranici po moři,“ vypočítává.

2. říjen 2023 49:48

Co výsledek voleb vypovídá o současném Slovensku? Poslechněte si povolební Speciál

Na Slovensku proběhly předčasné parlamentí volby. O hlasy voličů usilovalo 25 politických subjektů. Zvítězila strana Směr - SD, kterou vede trojnásobný premiér Robert Fico. Radiožurnál a Český rozhlas Plus nabízí komentovaný souhrn voleb. Poslechněte si Speciál Jana Pokorného!

1. říjen 2023 01:39:32

Volby na Slovensku vyhrál s náskokem Smer. Poslechněte si speciální vysílání Českého rozhlasu Plus

Předčasné volby do slovenské Národní rady skončily vítězstvím Smeru expremiéra Roberta Fica s necelými 23 procenty. S výrazným odstupem druhé skončilo liberální proevropské hnutí Progresivní Slovensko (PS), které má necelých 18 procent. Třetí je se 14,7 procenty Hlas. Poslechněte si celý povolební speciál Českého rozhlasu Plus a Radiožurnálu z mobilního studia Českého rozhlasu v Bratislavě. Moderuje Jan Pokorný.

28. září 2023 57:01

Mnichovské memento aneb Proč dohodu stále vnímáme jako zradu a ponížení

Mnichovská dohoda z 29. září 1938 znamenala surové přepsání mapy Československa a stala se symbolem státu ponechaného napospas. A předznamenala tragédii, která vypukla jen o rok později.

21. srpen 2023 49:54

Společné vysílání Radiožurnálu a ČRo Plus k 55. výročí 21. srpna 1968. Moderuje Jan Pokorný

7. červenec 2023 01:44

Andrij Jermak je šéfem prezidentovy kanceláře a také styčným důstojníkem pro klíčové otázky: vyjednávání s Rusy o válečných zajatcích či s Američany o klíčových dodávkách zbraní, případně o vstupu do Severoatlantické aliance

A nyní doprovodil prezidenta Zelenského do Prahy. Exkluzivní rozhovor poskytl Českému rozhlasu ve čtvrtek večer po jednání na Pražském hradě. Ptal se Josef Pazderka.

26. červen 2023 24:56

Šéf wagnerovců ze hry? Musíme se poohlížet po tom, kdo bude novým Prigožinem, soudí analytik

Společné vysílání Českého rozhlasu Plus a Radiožurnálu nabízí pohled odborníků na Prigožinovu vzpouru. Představí časovou osu a popíše selhání Putina spolu s vlažnou reakcí ruské armády či vnímání puče Ukrajinci.