Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Jak dostat mladé k dechovce? Nad tím přemýšlí kapelník Dolanky z Dolan Lukáš Foukal

Mladá generace dechovce moc neholduje, má úplně jiné představy o muzice. „Pro některé je to pod jejich úroveň, jiní řeší, že to nepřináší téměř žádný výdělek. A my v Dolance hrajeme především pro radost,“ vysvětluje Lukáš Foukal.

25:56

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Před třemi dny 25:46

Kámen, víno, moře, to je pro malířku Andreu Schmidt Provence, kde řadu let žije. Co ji inspiruje?

Tuto část Francie si vybrala především pro dobré klima, příjemnou atmosféru a přátelské a komunikativní lidi. „Nasávám tam hodně inspirace,“ dodává umělkyně s českými kořeny.

Před týdnem 27:02

Smích nemocného dítěte znamená dobře odvedenou práci, říká zdravotní klaun František Nedbal

Klaunský nos si nasadil už před patnácti lety, jako doktor Cecil Krkavec začínal v Ústeckém kraji. Teď na něj natrefíte v nemocnicích v Olomouci, Přerově, Prostějově, Zlíně nebo Kroměříži.

Před týdnem 32:15

Jsem na vozíku, ale bez sportu si život neumím představit, říká atlet Ščambura. V čem je jedinečný?

Dušan Ščambura je upoutaný na invalidní vozík od 27 let. Je to atlet, náš jediný dvojnásobný držitel Zlaté tretry! „Klidně budu poslední, ale sportovat budu, dokud to jen trochu půjde,“ inspiruje.

Před 2 týdny 27:49

Lukostřelba mi od základu změnila život, říká mistryně světa Kateřina Poprachová

Lukostřelbu poznala v Německu, věnovat se jí začala až po třicítce. Přesto dokázala vyhrát mistrovství světa, je také mistryní Rakouska v hale i disciplíně outdoor a dvojnásobnou mistryní České republiky.

Před 3 týdny 28:24

Všechny čtyři mé kolegyně jsou nevidomé, říká francouzštinářka Eva Daníčková

Sama má pigmentovou degeneraci sítnice a s ní spojenou i šeroslepost. Před dvěma lety prodělala operaci šedého zákalu, protože měla vážné problémy s orientací. V olomouckém Ergones, který zaměstnává lidi se zrakovým postižením, pracuje deset let. Vede sekci Výuka cizích jazyků.

20. červenec 2022 26:36

Lenka Srncová prožila osm let na Bali, kousek ho přivezla do Olomouce

Od cesty do Indonésie ji všichni zrazovali, ona si ale prosadila svou. Na Bali mohla surfovat, nabízela lekce turistům a pronajímala tam vily.

13. červenec 2022 25:56

Víkendový kurz z vás veterinárního fyzioterapeuta neudělá, říká Mária Filípková

Ona sama se vzdělávala dva roky, aby získala certifikát Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat. K němu pak přidala spoustu dalších, například Dornova metoda pro psy, První pomoc pro psy, Hop na balón nebo Rehabilitace sportovních a pracovních psů.

12. červenec 2022 31:46

Rád naslouchám starým příběhům, říká zakladatel spolku pro obnovu Libavé Jindřich Machala

Naslouchat starým příběhům ho naučil dědeček legionář. Přes historii rodiny se dostal k osudům německých obyvatel Libavska, současníky provází do zaniklých vesnic, kde po staletí žili jejich předkové.

29. červen 2022 28:29

Jediná konstanta v našich životech je změna, říká psycholog Adam Suchý

Nemáme žádné záruky, že svět poběží dál tak, jak jsme byli zvyklí. Bylo by dobré naučit se žít s nejistotou. „Samozřejmě s lidmi, kteří hledají jistoty a záruky, opevňují se na pozicích v práci, nebo v domech s bazény, covid i válka na Ukrajině zatřásly,“ vysvětluje Adam Suchý.