Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 582Před týdnem

Poslechněte si podcast: Jak bratři z ODS přišli k obecním bytům: 7 jinak a přece stejně

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Přinášíme příběhy sedmi domů, které patřily městu, ale po privatizaci skončily v rodinném porfoliu předsedy brněnské ODS a náměstka primátorky Roberta Kerndla.

17:52

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 611Dnes 04:53

Brutální zásahy nestačily. Írán začal s popravami demonstrantů

Článek Milana Rokose. Írán popravil prvního účastníka letošních protestů, podle verdiktu zranil příslušníka milic. Lidskoprávní aktivisté ale popisují soudní procesy jako frašku s cílem zastrašit demonstranty v ulicích.

Epizoda 610Dnes 12:24

Josef Klíma: Případy, které nenatočím. Nevím si rady

Rok co rok vyslechnu pár příběhů, s nimiž si jako novinář nevím rady. Ti, co je prožili, většinou chtějí zůstat utajeni, řešit není co, protože zapracoval osud, náhoda, karma, lhostejno, jak to chcete nazývat – a přitom se mohly přihodit komukoli z nás, takže by se o nich naopak obecně vědět mělo, říká Josef Klíma.

Epizoda 609Dnes 09:12

Komentář: Temná třicátá léta? Zapomeňte. Důchody se hroutí teď

Komentář Martina Čabana. Účet za ignorování potřeby penzijní reformy se postupně psal přes dvě dekády. Teď – kvůli inflaci zhruba o deset let dříve, než poslední generace politiků doufaly – přichází čas platit.

Epizoda 606Dnes 06:59

Ruský soud překroutil válečnou historii a „stvořil“ Čechy u Leningradu

Článek Tomáše Perglera a Daryny Dziuby. Ruský soud nedávno nařkl Čechy z podílu na genocidě při obléhání Leningradu. Seznam Zprávy zjistily, že se ruská justice opřela o zkreslený výklad záznamů z výpovědí válečných zajatců.

Epizoda 609Dnes 10:53

Nemocnice, radnice a operátoři poslaly do exekuce tisíce českých dětí

Analýza Kateřiny Mahdalové. Seznam Zprávy detailně zmapovaly, kvůli čemu vznikly dětské exekuce. Mezi ty, kdo dluhy po dětech začaly vymáhat exekučně, patří nemocnice, dopravní podniky, mobilní operátoři, ale v mnoha případech i radnice.

Epizoda 609Dnes 10:27

Utajený spojenec korupční aféry v Lánech: šéfochranář přistižen na jachtě

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Další zjištění kolem zmanipulovaných zakázek v Lesní správě Lány. Reportéři rozkrývají vztahy a úlohu vlivného ředitele Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko Petra Hůly.

Epizoda 608Včera 04:26

Komentář: Kliďte se z cesty, slyší Fischer a Hilšer. Předčasné

Komentář Václava Dolejšího. Všichni za jednoho proti Babišovi? Účinná strategie, ale zatím trochu na sílu.

Epizoda 607Včera 07:36

Auto pro manžela vysvětlím, slibovala Dostálová. Teď tvrdí: Už to nechci řešit

Článek Vojtěcha Blažka. Bývalá ministryně za ANO se dosud nevyjádřila ke klíčovému policejnímu zjištění. To podle detektivů dokládá, že manželovu dodávku Dostálová financovala přes Poslaneckou sněmovnu.

Epizoda 606Včera 12:24

Úkol pro nového prezidenta: osvobodit zakletý ministerský palác na Hradě

Analýza Terezy Šídlové. S odchodem Miloše Zemana skončí letité prosazování zahraniční politiky laskavé k Rusku a k Číně. Prezident také kromě jiného tlačil na posty velvyslanců své favority. Deformoval tím celou českou politiku.

Epizoda 605Včera 07:29

Kroky vlády proti chudobě nebudou stačit, varují experti

Článek Tomáše Svobody. Odborníci tvrdí, že avizovaná vládní opatření proti drahotě u nejchudší části společnosti nezaberou. Vybízejí k sociálnímu tarifu nebo úlevám pro nejzranitelnější skupiny.