Rozhlasový sloupek
2. září 2022

Poslechněte si podcast: Ivan Mls: Rady, jak ušetřit

Karel Havlíček Borovský kdysi napsal epigram, v němž říká asi toto: „V nouzi dobrou radu dá ti každý přítel, málokdo však mouky pytel.“ A já mám takový pocit, že těch přátel se teď kolem nás vyrojilo habaděj.

02:51

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Dnes 01:43

Eliška Novotná: Nebezpečí

Když se nám splaší srdce a buší jako o závod, je to nebezpečné a může nám jít o život. Když se mu ale hodně nechce a ploužíme se únavou, jsme na tom stejně špatně.

Včera 02:24

Antonín Pelíšek: Domácí indikátor

Před lety jsem si pořídil do domácnosti nový spotřebič. Je chlupatý, má čtyři nohy a ocas a mezi lidmi se mu říká domácí mazlíček. Pro mě je to černý kocour jménem Čert.

Před dvěma dny 02:08

Jan Cempírek: Budějcká hezká duše

Budějčáci jsou úžasní lidé. Nejspokojenější pod sluncem. Od světa žádají jen jedinou věc. Aby „byl hezkej“. Nic víc. To je základní budějcká mantra a volební hnutí, které by se této budějcké libůstky chopilo, má přízeň osudu dopředu zajištěnu.

Před třemi dny 02:14

Jiří Březina starší: Proč fotíme na dovolené

Možná je to hloupá otázka, ale proč vlastně fotografujeme na dovolené? Fotografují tam dokonce i ti, kteří doma necvaknou fotku ani jednou za měsíc, přestože nosí foťák v telefonu stále sebou.

Před čtyřmi dny 02:29

Hana Hosnedlová: Řidičák

Něco málo o tom, jak jsem si před mnoha lety dělala řidičák, který mám dodnes a je jako nový. Nejdřív jsem si troufla na řidičák na motorku. A to jen díky tomu, že nám tehdy novinářská organizace nabídla tuto možnost zdarma.

Před týdnem 02:04

Eliška Novotná: Neutrácej

Reklamy nesleduji, a když na ně nechtěně narazím, většinou je nechápu. Ty, co na mne vyskakují na internetu a ztěžují mně čtení toho, co jsem si vybrala, odstraňuji, aniž bych si všimla, oč jde, neboť se zcela věnuji co nejrychlejšímu kliknutí na křížek vpravo nahoře.

Před týdnem 02:24

Jiří Březina starší: Den bez aut

Nedávno jsem se vracel do Budějovic od Třeboně. Asi tu cestu znáte, kousek za Lišovem najedete na rychlostní čtyřproudovku a dole pod kopcem se do ní připojí pražská dálnice.

Před týdnem 02:43

Ivan Mls: Náročné profese

Už jste se někdy potkali s člověkem, který by se chlubil, že dělá jednoduchou, ale skvěle placenou práci, vlastně se jen tak poflakuje od ničeho k ničemu a přežívá pracovní dobu?

Před týdnem 01:43

Martina Adlerová: S elegancí šneka

Čím jsem starší, tím raději mám šneky. Ne samozřejmě k jídlu, ale jako své souputníky nebo spoluobčany. Jsou to vlastně ideální obyvatelé této planety.

Před týdnem 02:12

Antonín Pelíšek: Hurá na houby

A zase jsou tady. Hřiby, lišky, klouzci, syrovinky, prostě houby, houby, houby, ty já mám rád. Tak zpívala s recesí sobě vlastní hudební skupina Saze v písni Žalm šťavnatky panenské někdy před padesáti lety.