Press klub
22. listopad 2019

Poslechněte si podcast: Ivan Hašek: V roce 1989 šel fotbal stranou, neznal jsem nikoho, kdo by s revolucí nesouhlasil

"K volbám jsme chodili asi jako dnes lid v Severní Koreji, člověk se bál v hospodě něco říct, aby ho někdo neudal. Jestli se po tom někomu stýská, klidně bych ho poslal na měsíční turné po zemích, kde demokracie není. Lidská důstojnost tady strašně trpěla. Nikde na světě není všechno v pořádku, ale jsou to maličkosti, oproti tomu, co tady bylo před tím," řekl v pořadu Press klub někdejší kapitán fotbalové reprezentace Ivan Hašek.

17:32

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 17:13

Kukučka a Trpišovský: Návštěva prezidenta po 20 letech je symbol změny

V Press klubu byli dva hosté! Šéfové Činohry Národního divadla Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský byli nadšeni z návštěvy nového prezidenta Petra Pavla. Prezident dorazil po dlouhých 20 letech. Hovořili o tom, co se chystá a také zmínili kouzlo Národního divadla. Divadlo je magické místo, kde se odehrávají společenské změny nebo revoluce.

Před dvěma dny 16:42

Jana Vohralíková: Prezidenta Zemana zhodnotí až dějiny. Chceme dělat věci jinak

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Jana Vohralíková v Press klubu hovořila o změně prezidentské kanceláře. Ta Petra Pavla bude jiná a rozhodně nebude fungovat proti dobrým mravům, nabídne jiný příklad. Řeč byla také o mladém a dravém mládí, kterým se nový prezident obklopuje. Vzpomenula také svoji cestu kolem Everestu, což bylo její životní přání.

Před třemi dny 15:25

Andor Šándor: Kdybych věděl, jak ukončit válku, dostal bych Nobelovku

Generál v záloze a bezpečnostní poradce Andor Šándor v našem Press klubu předpovídá, že jednání o míru budou dlouhá a těžká. Vidí to na dlouhá léta jako problém pro celou Evropu. Vláda podle něj špatně komunikuje v podpoře Ukrajině. Šándor vysvětlil také, proč se bojuje o Bachmut a proč neví, kdy Ukrajina půjde do protiofenzivy.

Před čtyřmi dny 17:27

Vladimír Kočandrle: Rocková hudba vede lidi správným směrem

Hostem úterního Press klubu Frekvence 1 byl hudební producent, textař a skladatel Vladimír Kočandrle. V rozhovoru s moderátorem Čestmírem Strakatým například řekl, že v hudbě přežije to, co má nějakou hodnotu. Čas je podle něj spravedlivý soudce. A taky, že konec nosičů stále nenastal. Celý rozhovor najdete zde:

Před pěti dny 18:53

Jiří Babica: Za komouše papriky nebyly, v zimě jsme měli poloshnilé brambory

Kuchař Jiří Babica v Press klubu porovnával dobu komunismu se současností. Zamýšlí se nad cenami potravin, nabízí řešení a hovoří o tom, jak s tím bojuje on. Očekává také na jaře snížení cen potravin. Prozradil také, že beránka nepeče. Naposledy Babicovi při téhle činnosti odpadly uši.

Před týdnem 19:09

Jitka Pražáková: Český národ patří k těm štědrým

Hostem moderátorky Romany Navarové ve čtvrtečním Press klubu byla ředitelka nadace EP Corporate Group Jitka Pražáková. Pomáhá mimo jiné rodinám s dětmi, které přišly o část příjmů po smrti jednoho z rodičů. Počet těchto případů je alarmující. 14 tisíc rodičů ročně. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 14:48

Bohumil Pečinka: Třicítka ve městech? Další útok na automobilismus

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl publicista, komentátor a spisovatel Bohumil Pečinka. Moderátorce Romaně Navarové například řekl, že vládám v 90. letech vděčíme za to, že privatizovaly státní podniky, jinak by pošt ve ztrátě bylo víc. Naproti tomu za posledních vlád se zvýšil počet úředníků skoro o padesát tisíc. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 21:35

Jan Tuna: Potraviny jsou levnější než za komunismu

Publicista a reportér Jan Tuna v našem Press klubu porovnával ceny potravin za minulého režimu a nyní. Pořád navzdory zdražování jsme na tom lépe v porovnání s platy a tím, co si můžeme koupit. Navíc zmínil i lepší kvalitu a výběr. Dotkli jsme se také nákupů za hranicemi, kde pořád je více menších zemědělců než u nás a to děla třeba z Polska zajímavý trh. Tuna také pořádá koncert na podporu dárcovství a věnuje se pomoci lidem, kteří onemocněli leukémií.

Před 2 týdny 17:54

Ilona Švihlíková: Vláda ukázala, že ekonomiku vůbec nekočíruje

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byla ekonomka Ilona Švihlíková. V souvislosti s nižší mimořádnou valorizací důchodů řekla, že vláda tím ukázala, že ekonomiku vůbec nekočíruje. V otázce dalšího zvýšení základní úrokové sazby už teď podle Švihlíkové vidíme zamrznutí hypotečního trhu, rekordní propad spotřeby domácností a rekordní pokles maloobchodních tržeb. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

Před 2 týdny 20:00

Pavel Švagr: Zimu jsme zvládli velmi dobře

Předseda Správy státních hmotných rezerv ČR Pavel Švagr si pochválil, jak se zvládla zima. Naštěstí pro nás všechny nebylo potřeba sahat do žádných rezerv. Jsou vidět také úspory. Pomáhá to zajištěním komodit i našim peněženkám. Švagr slyšel názory, že na Ukrajinu míří hodně věcí, ale vůbec solidarita neohrožuje české občany.