Dvě minuty
Epizoda 2284. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Iva Špačková: Ceny letí vzhůru, zakládám protiinflační barterový odboj

Česká národní banka zvedla skokově úrokové sazby. Chce tak zkrotit živelný růst cen. Uvidíme, jak se jí to povede, ale já se tomu mezitím pokusím čelit sama.

03:16

Dvě minuty

Vydává: Seznam Zprávy

Jindřich Šídlo, Lucie Stuchlíková, Martin Čaban, Miloš Čermák, Veronika Lehovcová Suchá a další autoři Seznam Zpráv ve dvou minutách glosují aktuální dění. Každý všední den na SZ.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 416Před dvěma dny 03:15

Šárka Kabátová: Dokonalého prezidenta nenajdeme

Nový prezident nebude perfektní. Dost možná bude mít nějakou vadu. Ať už v podobě charakteru, minulosti, nebo třeba absentující vize.

Epizoda 415Před čtyřmi dny 02:35

Adam Maršál: Čerti už chřestí řetězy, čeká nás klimatické peklo?

Je to jenom strašení, nebo se máme doopravdy bát? Klimatické hodiny na Letné odpočítávají čas k mezníku, od kterého už prý není návratu.

Epizoda 414Před 2 týdny 05:53

Miloš Čermák: Nestřílejte na korporace, milí levičáci!

Překvapuje mě, že právě mladí sympatizanti moderní levice v korporacích vidí symbol nepřítele. Míří na falešný terč.

Epizoda 413Před 3 týdny 02:29

Veronika Lehovcová: Zvolte gorilí přístup, jinak na sítích nevydržíte

„Jsi borec, Kisumu. Tleskáme!“ Je nějaký rozdíl mezi vzkazy, které posílají fanoušci gorilám v pražské zoo, a tím, co vzkazují na sítích ostatním lidem? Nevypadá to. Jako by nikdo nečekal, že jeho věty bude skutečně někdo číst.

Epizoda 412Před 3 týdny 03:56

Adam Maršál: Koncert zrušen! Česko si zvyká na nový trend

Zrušili koncert vaší oblíbené kapely? Nejste sami. Poznámka „zrušeno“, v lepším případě „přesunuto“, se u hudebních vystoupení objevuje čím dál častěji. Důvody jsou různé, nově se objevují slova jako vyhoření nebo inflace.

Epizoda 411Před 3 týdny 03:01

Šárka Kabátová: Hledá se prezident, nebo nová superstar?

- - - Archiv všech glos najdete zde [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/dve-minuty?timeline%E2%80%93pageItem=119229], další podcasty Seznam Zpráv tady [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/podcasty-rozhovory-audio]. Poslouchejte nás také ve své oblíbené podcastové aplikaci nebo na Podcasty.cz [https://podcasty.seznam.cz/]. Naše články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@firma.seznam.cz [audio@firma.seznam.cz].  Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram  [http://instagram.com/seznamzpravy] Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky. Vznikají v zázemí Seznam.cz.

Epizoda 410Před 3 týdny 03:10

Lucie Stuchlíková: Lov na ulicích i v parlamentu končí

Můžeme si na chvíli oddechnout. Než začne lov na hlasy.

Epizoda 4093. listopad 2022 03:58

Václav Dolejší: Kam zmizel generál Pavel?

V prezidentské kampani sledujeme dva a půl měsíce před volbou velkou změnu. Najednou zmizel favorizovaný generál Pavel a místo něj se vynořil rozvědčík Pávek.

Epizoda 40829. říjen 2022 05:28

Miloš Čermák: Společně proti Putinovi. S notebookem v hospodě

Pandemie nás kromě jiného naučila dělat některé věci, které jsou i v dlouhém horizontu užitečné. Měli bychom v tom pokračovat, a v letošní zimě obzvlášť.

Epizoda 40726. říjen 2022 05:28

Miloš Čermák: Evropu čeká vysoká hra malých mužů. Teď přibyl další

... zatímco já, když jsem kdykoli přišel od svých patnácti k praktickému lékaři, tak se měření výšky nikdy neobešlo bez poznámky: „Sestřičko, kdepak máme štafle? Ha, ha.“