19. březen 2021

Poslechněte si podcast: Irena Storová: Jsem si jistá, že agentura EMA bude Sputnik V posuzovat úplně stejně, jako dřív posuzovala jiné vakcíny

"V tuto chvíli platí, že z hlediska posuzování vakcíny Sputnik nebyl na SÚKLu zahájen žádný proces. Oficiálním procesem by pro nás třeba byla žádost od ministerstva zdravotnictví, kterou by mohlo SÚKL požádat o odborné stanovisko k výjimce, kterou by ministerstvo mohlo za nějakých mimořádných podmínek udělit. My máme k dispozici málo informací a nedají se z nich vyvodit žádné závěry. Jsem přesvědčená, že procesy, které podle evropského nařízení mají probíhat na úrovni Evropské agentury pro léčivé přípravky, mají svoje opodstatnění. My se na nich všichni jako jednotlivé lékové agentury podílíme. Jsem si jistá, že agentura EMA bude vakcínu Sputnik V posuzovat úplně stejně, jako dřív posuzovala jiné vakcíny, které již v tuto chvíli podmínečnou registraci mají. Mým úkolem je chránit veřejné zdraví," řekla šéfka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová v pořadu Press klub na Frekvenci 1.

10:30

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 16:03

S kolem jsem začínal hubnout! Teď jsem na něm dojel až do Turecka, řekl cestovatel Michal Kamermeier

V Pressklubu Frekvence 1 byl hostem cestovatel a finalista druhé řady Peče celá země Michal Kamermeier. Poslechněte si záznam rozhovoru, v němž se např. rozpovídal o tom, jak díky jízdám na kole zhubnul. Nedávno na něm dojel až do Turecka.

Před dvěma dny 15:21

Lidé si cestování nechtějí nechat vzít, řekla v Press klubu mluvčí ČEDOKu Kateřina Pavlíková

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla mluvčí cestovní kanceláře ČEDOK Kateřina Pavlíková. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvila např. o nejprodávanějších destinacích letošního léta a také posluchačům poradila, na co si dát před radovánkami u moře pozor. Poslechněte si záznam.

Před třemi dny 15:43

Ondřej Kolář: Být na místě Pospíšila, odešel bych!

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář je také členem předsednictva TOP 09 a v našem Press klubu prohlásil, že být na místě Jiřího Pospíšila, tak by odešel. Pokud tak neučinil, tak Kolář věří, že nemá černé svědomí. Zároveň je také přesvědčen, že Rusové plyn na podzim odpojí a musíme hledat nové trhy a dodavatele.

Před šesti dny 14:09

Svět jako takový nemá žádné globální bezpečnostní zajištění, říká autor knihy Svět bez Putina Ladislav Boldi

Hostem Luboše Procházky v Press klubu Frekvence 1 byl spisovatel a autor knihy Svět bez Putina Ladislav Boldi. V první části rozhorovu se bavili o čem kniha je. Ladislav Boldi ji začal psát třetí nebo čtvrtý den po začátku konfliktu. Nebezpečná ale podle něj není jen válka na Ukrajině. Tu jen vnímáme více, protože je nám nejbližší. Katastrofální dopad na nás ale mohou mít i války v Sýrii nebo Lybyi. Probrali spolu i význam a hrozbu dezinformačních webů. A také to, proč by chtěl o knize mluvit se současným premiérem Petrem Fialou, i tím předchozím, Andrejem Babišem. Celý rozhovor moderátora Luboše Procházky se spisovatelem a autorem knihy Svět bez Putina Ladislavem Boldim si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 17:22

Jiří Procházka: Když víte, co ve vás je, tak nemáte pochyby

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl zápasník MMA Jiří Procházka. V rozhovoru mimo jiné uvedl, že když znáte svůj potenciál a své možnosti, je blbé, když toho nevyužijete a neuděláte všechno to, co se mělo. Zároveň zmínil, že o klidnou mysl je nutné neustále pečovat. A probrali i to, jak zvládá kombinovat zápasy a studium na vysoké škole. Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové se zápasníkem MMA Jiřím Procházkou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 15:48

Předpovídání počasí je nevděčná práce, říká známá rosnička Alena Zárybnická

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla známá rosnička České televize, meteoroložka Alena Zárybnická. Mimo jiné Honzovi Dědkovi odpověděla na otázku, zda je předpovídání počasí nevděčná práce. Poslechněte si záznam pořadu.

Před týdnem 19:00

Je to mrzuté a reputačně to nepomáhá, řekla k vládní krizi v Česku eurokomisařka Věra Jourová

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla eurokomisařka a místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. V rozhovoru mimo jiné komentovala současnou vládní krizi v Česku.

Před týdnem 15:39

Karel Havlíček: Strkat si kokain do konečníku a rozdělovat zakázky není normální

Karel Havlíček se v našem Press klubu rozohnil a ohledně kauzy náměstka pražského primátora Petra Hlubučka a podnikatele Michala Redla používal velmi zajímavé výrazy. Mluvil o Palermu či Kolumbii a gigantickém průseru. Problém vidí i v úsporném tarifu, na který nedosáhnou lidi z paneláků. Podle Havlíčka se ministr zbláznil.

Před týdnem 18:45

Radka Vladyková: Ministerstvo při úsporném energetickém tarifu zapomnělo na teplo z městských nebo obecních tepláren

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byla výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Radka Vladyková. Hned v úvodu se dotkly tématu, že ministerstvo průmyslu a obchodu zapomnělo při tvorbě úsporného energetického tarifu na městské a obecní teplárny. Problém se týká až čtyř milionů odběratelů. Probrali spolu i situaci ve školství v souvislosti s uprchlickou krizí. Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové s výkonnou ředitelkou Svazu měst a obcí Radkou Vladykovou si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 19:26

Bohumil Pečinka: Zvolené priority předsednictví Radě EU jsou správné. Máme k nim co říct

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 a Reflexu byl komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Mluvili spolu o klíčových prioritách českého předsednictví Radě EU, úternímu rozhodnutí bratislavského krajského soudu, který zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent, a dalších aktuálních politických událostech. Celý rozhovor modeártorky Romany Navarové s komentátorem Reflexu Bohumilem Pečinkou si můžete poslechnout zde: