Když vypráví nápověda
9. duben 2023

Poslechněte si podcast: Irena Fuchsová: Proč jsi mi nezvedala telefon?

Určitě se většina z nás na Velikonoce těšila, třeba jenom proto, že budeme mít volno, ale dáte mi za pravdu, že ne vždycky naše volno proběhne v klidu.

04:40

Když vypráví nápověda

Vydává: Český rozhlas

Spisovatelka, publicistka a nápověda pražského Činoherního klubu, Irena Fuchsová, čte své povídky a fejetony ze života a o životě.

Web

Před třemi dny 05:41

Irena Fuchsová: Proč se nezamykám

Na dálnici směrem na Jablonec nad Nisou jsem objevila na benzínce na luxusním dámském WC něco, co jsem nikdy nikde neviděla! Za toaletou, nahoře na zdi, byla přihrádka na tašku! Vyfotila jsem si tenhle zázrak, a podělila se o zážitek na svém facebooku. A moje facebooková přítelkyně Sabina Dagmar Vítovcová z Plzně, mi napsala svůj příběh z dámské toalety a dovolila mi, abych se o něj podělila s vámi...

Před týdnem 04:45

Včera jsem zase chtěla být chlapem

Ano, zase, protože se mi pravidelně stává, že si přeju být chlapem v situaci, která je pokaždé stejná. Stanu se svědkem něčeho, čemu musím bezmocně a zároveň se vztekem přihlížet a říkat si: „Proč, sakra, nejsem chlap?!“

Před 2 týdny 06:07

Irena Fuchsová: Rockové kapely, zřizovatelé a povolovačky za totáče

V kolínském divadle jsme museli založit svazáckou organizaci v roce 1974. Bylo nám řečeno, pokud nebude založená, Krajský národní výbor kolínské divadlo zruší. Tak jsme ji založili a vytěžili jsme z tohoto příkazu, co se dalo.

Před 3 týdny 05:47

Irena Fuchsová: Český lev, Chyba a Honza Dědek

Letošní Český lev udělal ze sobotního večera maximálně příjemný lví večer. Pro mě tedy určitě! Hosté v hledišti možná dostali od režie pokyn, aby se tvářili radostně, což splnili, ale pokud žádný pokyn nedostali, tak jsem radostná já z toho, že se Český lev konečně obešel bez znuděných tváří v hledišti.

30. duben 2023 05:54

Irena Fuchsová: Velikonoční reklama

Vzpomínáte si, jak to bylo v dětství u vás, když se obědvalo? Jsem ročník 1950 a odmalička jsme my, děti, věděly, že se u jídla nemluví například o tom, že jsme byly kakat a dospělí nemluvili například o tom, že včera zvraceli.

23. duben 2023 05:59

Irena Fuchsová: Nechcete stárnout? Pracujte v divadle!

V divadle se nemluví o tom, co nás bolí, že máme závratě, že nám hučí v uších, co nám řekla doktorka, že špatně spíme, jsme jak rozlámaní, buší nám srdce, je nám na omdlení, pletou se nám nohy, už nic nevydržíme - prostě je to s námi hrůza! Kdepak! V divadle není na takové řeči čas a tím pádem, nemáme čas stárnout!

16. duben 2023 06:35

Irena Fuchsová: Ondřej Sokol v Kolíně

Začátkem února jsme se s Ritou těšily do kolínského divadla na Ondřeje Sokola a na jeho pořad Celebrity. Bohužel, představení bylo odložené. Večer jsem se podívala do svých vejšplechtů ze zkoušek s Ondřejem a stal se zázrak! Hned jsem měla Ondřeje doma! A jenom pro sebe!

2. duben 2023 05:47

Irena Fuchsová: Našel jsem ti práci!

Jestlipak se včera někomu povedlo, vyvést vás aprílem? Přiznám se, že já jsem snadná oběť a naletím na všechno! Ale na jeden povedený apríl jsem na rozdíl od některých žen, nenaletěla!

26. březen 2023 05:04

Irena Fuchsová: Nejdřív psa, potom dítě

V poslední době se s tím setkávám často. Nejdřív psa – potom dítě. Nejenom v rozhovorech s českými celebritami, ale i ve svém okolí nebo v okolí mých přátel a známých. Nevzpomínám si, že bych něco takového slyšela v mládí. My jsme prostě měli děti.