Když vypráví nápověda
30. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Irena Fuchsová: Moje romantika a moje erotika v šedesátých letech

Moje romantika v šedesátých letech byla písnička Po starých zámeckých schodech. Nalepená u bedýnky tehdejšího dráťáku, jak jsme všichni říkali rozhlasu po drátě, jsem ji bez dechu poslouchala a představovala si sebe. A moje erotika v šedesátých letech, byla písnička o tom, že nemám prsa. Takže, moji mílí, pojďme nejdříve na romantiku.

06:14

Když vypráví nápověda

Vydává: Český rozhlas

Spisovatelka, publicistka a nápověda pražského Činoherního klubu, Irena Fuchsová, čte své povídky a fejetony ze života a o životě.

Web

Včera 05:04

Irena Fuchsová: Nejdřív psa, potom dítě

V poslední době se s tím setkávám často. Nejdřív psa – potom dítě. Nejenom v rozhovorech s českými celebritami, ale i ve svém okolí nebo v okolí mých přátel a známých. Nevzpomínám si, že bych něco takového slyšela v mládí. My jsme prostě měli děti.

Před týdnem 04:45

Irena Fuchsová: Jak si mě kluci vyzkoušeli

Dneska mají svátek nejenom všichni Josefové, ale i Josefy! A tak vám všem, kterých se tento svátek týká, přeju, ať se vám splní všechno, co si přejete, ale protože Josefů je v naší populaci přece jenom hodně, bude dnešní vypravování patřit nejenom jim, ale všem mužům!

Před 2 týdny 05:34

Irena Fuchsová: Nebeské blaho

Zima nás pořád ještě neopouští. Ano, někdy to sice vypadá, že už nám dala vale, ale druhý den musíme opět vytáhnout zimní bundy. Tak jsem se rozhodla, že vám dneska budu vypravovat o nebeském blahu. A jakou má nebeské blaho spojitost se zimou? To hned uslyšíte…

Před 3 týdny 05:26

Irena Fuchsová: Už mě zase diskriminují

Když mi bylo pětadvacet, byla jsem poslední ze třídy, kdo ještě neměl dítě. Za pár měsíců jsem černou ovcí přestala být. Bylo mi jedno, co si tehdy kdo myslel, nebo mi říkal, a přiznám se, že mi ani teď nevadí, že jsem diskriminovaná podruhé.

26. únor 2023 05:34

Irena Fuchsová: Repeťák

Žena pracuje systematicky, bez zbytečných kudrlinek, protože ví, že čím dřív udělá všechno, co má v plánu udělat, tím dřív se dopracuje k vytoužené chvíli, kterou bude mít jenom pro sebe, a kterou si po letech praxe dokáže bravurně uchránit a do mrtě užít.

19. únor 2023 05:07

Irena Fuchsová: Tulení se

„Irenko, vy se ale umíte tulit,“ napsala mi na facebook kamarádka Lída, když tam uviděla moji fotku s kolegou z Činoherního klubu, Vasilem Fridrichem. „V Činoheráku se k sobě tulíme všichni,“ odpověděla jsem jí. „V každém divadle se k sobě všichni tulí.“

12. únor 2023 04:29

Irena Fuchsová: Nech to na mně!

Řekněte mi, kdy vám naposledy někdo řekl, nech to na mně! Vzpomenete si? Já ne. A přitom je to tak normální! Obyčejné! Starostí zbavující! Osvobozující! Nech to na mně!

5. únor 2023 04:54

Irena Fuchsová: Na to seš stará

Dneska vám budu vypravovat o tom, jak bychom neměli nikdy nic vzdávat. Nikdy. Svůj příběh mi vypravovala jedna moje známá a já vám ho teď převyprávím.

29. leden 2023 05:34

Irena Fuchsová: Když se ještě psaly dopisy

Bylo mi devatenáct a byla jsem strašně zamilovaná. Mému zamilování předcházel inzerát, který mi vyšel v červenci 1969 v Mladém světě. Protože jsem chtěla, aby mě stál co nejméně, byl velice stručný. „Spisovatelka hledá Zn. Přítele.“

22. leden 2023 05:13

Irena Fuchsová: Předvánoční romance

Moji milí, od Vánoc ještě tolik času neuběhlo, tak si na ně pojďme trochu vzpomenout, ano?