Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 382Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Írán chce „zkrotit“ ženy. Pomoci mají technologie rozpoznávání obličeje

Článek Kateřiny Motyčkové. Pomocí technologií na rozpoznání obličeje chce íránská vláda monitorovat oblékání žen na veřejnosti a trestat ty, které přísná pravidla nedodržují. Kritici tvrdí, že tím chce odvrátit pozornost od ekonomických problémů země.

05:15

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 433Včera 05:29

Komentář: Spolu a ANO v Praze? To by byl průšvih, a nejen kvůli Zemanovi

Komentář Jana Lipolda: Spolu rozjelo předvolební mobilizaci skrze billboardy s dvojí hrozbou Babiš–Putin. Povolební koalice s ANO tím pádem nepůsobí úplně hezky.

Epizoda 430Před dvěma dny 06:14

Předpověď pro první hodiny: Hněv z Václaváku se ozve i ve volbách do Senátu

Komentář Jana Lipolda. Jak dopadnou senátní volby? Co se vyplatí sledovat? Předvolební průzkumy neexistovaly, výsledky prvního kola budou známé v sobotu navečer. Do té doby nabízím odhad, o čem se bude mluvit.

Epizoda 427Před dvěma dny 11:32

Pod čarou: Literatura by měla mít čtenáře, nikoliv marketingové nálepky

Newsletter Matouše Hrdiny: jedním z významných milníků populární kultury poslední dekády byl boom literárního žánru označovaného jako young adult fiction. V dnešním Pod čarou proto nabízím pár domněnek o tom, proč se nekonečné ságy o vyvolených hrdinkách a milostných trojúhelnících čtenářům časem přejedly a proč je dnes více než teenageři čtou dospělí.

Epizoda 432Před dvěma dny 05:38

Tábor s rodinami Islámského státu se rozrůstá. V Sýrii roste minichalífát

Článek Milana Rokose. Přelidněný uprchlický tábor al-Húl, v němž žijí už roky v zajetí rodiny bojovníků Islámského státu, se stále rozrůstá. Na místě, kde zůstává stále 8000 žen a dětí mnoha národností, převládá zhoubná ideologie chalífátu.

Epizoda 429Před třemi dny 08:26

„Vy mě zlobíte.“ Zastihli jsme Hlubučka doma. Zda půjde volit, neřekl

Reportáž Ondřeje Koutníka z pražských Lysolají, které se v uplynulé dekádě staly mocenskou základnou někdejšího starosty Petra Hlubučka obviněného v kauze Dozimetr. V obci jsme ho v pátek zastihli, nikoli však u voleb.

Epizoda 428Před třemi dny 06:47

V Číně padají hlavy. Si dokončuje čistky před velkým dnem

Článek Daniely Kučerové. Jen za poslední týden si trest smrti či doživotí v Číně vyslechl bývalý ministr i policejní šéfové. Si Ťin-pching na jednu stranu bojuje s korupcí, zároveň se ale šikovně zbavuje neloajálních kumpánů před stranickým sjezdem.

Epizoda 426Před třemi dny 07:49

Komentář: Kdo chce vidět feminismus, ať se podívá do Íránu

Komentář Biancy Bellové: Nikdo, kdo si říká feminista, nemůže mlčet ke smrti Mahsá Amíníové.

Epizoda 424Před třemi dny 08:19

Černé duše v Čestlicích? Noví obyvatelé se hlásí u majitele aquaparku

Článek Kristiny Cirokové: Středočeské Čestlice v posledních týdnech zažívají neobvyklý úkaz: roste jim počet obyvatel. Starousedlíci mají podezření, že to souvisí s volbami. Seznam Zprávy zmapovaly, že všechny stopy vedou do jedné omšelé řadovky.

Epizoda 425Před třemi dny 07:38

„Zažili jsme to, co ostatní firmy teprve čeká,“ varuje majitel zavřené textilky

Článek Jana Nováka: Marek Heřmanský, majitel textilky Svitap, zavřel kvůli cenám energií několik provozoven a jako jeden z prvních oznámil hromadné propouštění.

Epizoda 423Před čtyřmi dny 03:51

Znalkyni, která zkoumala Redlovo psychické zdraví, hrozí pokuta či stíhání

Článek Jiřího Pšeničky. Michal Redl z kauzy Dozimetr se kvůli duševnímu onemocnění potvrzenému znalci vyhýbal trestní odpovědnosti. Teď, zdá se, se karta obrací. A potíže mohou mít i ti, kteří jeho zdraví zkoumali.